Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, Roelka v.2 said:

@ilon  Spokojnego lotu zycze! Przylecisz akurat jak skonczy sie fala upalow, ostatni tydzien byl zarowno w Polsce jak i w Niemczech bardzo goracy. Spakuj sweter :D

Haha akurat spakowana jestem na lato i jesien. Bede na kilka tygodni i jeszcze w miedzyczasie chce skoczyc na wakacje, ale jeszcze nie wiem gdzie wiec spakowalam sie na kilka roznych opcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, katlia said:

Oto miejsce do ktorego wracamy: wybrzeze przy Taorminie, na Sycilii

Piękne. Akurat na Sycylii byłem tego lata. Kuchnia bomba. Szczególnie jak mieszkasz w USA to każda knajpa i lodziarnia wydaje się jakby miała gwiazdki MIchelina. Sycylia jest jednak dość biedna - w sensie ludzie to jednak nie bogacze. Za 120 EUR wynająłem gościa co mnie z Catanii zawiózł do Taorminy, poczekał pól dnia i wrócił ze mną z powrotem. Wyszło mu chyba z 20 EUR za godzinę (nie licząć benzyny i autostrady) więc pewnie miał 100 na czysto. Tego dnia nie miał innego zarobku na 100% a radosny był tak jakby tygodniowy utarg zarobił. Na wioskach wokół Catanii i Taorminy jednak bieda aż piszczy. Poza tym jak chcesz z lokalnymi pogadać to tam koniecznie musisz przez translatora - oni angielskiego  "Nie fersztejen". Piękne wakacje przed Tobą!!! Zazdraszczam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mcpear said:

Piękne. Akurat na Sycylii byłem tego lata. Kuchnia bomba. Szczególnie jak mieszkasz w USA to każda knajpa i lodziarnia wydaje się jakby miała gwiazdki MIchelina. Sycylia jest jednak dość biedna - w sensie ludzie to jednak nie bogacze. Za 120 EUR wynająłem gościa co mnie z Catanii zawiózł do Taorminy, poczekał pól dnia i wrócił ze mną z powrotem. Wyszło mu chyba z 20 EUR za godzinę (nie licząć benzyny i autostrady) więc pewnie miał 100 na czysto. Tego dnia nie miał innego zarobku na 100% a radosny był tak jakby tygodniowy utarg zarobił. Na wioskach wokół Catanii i Taorminy jednak bieda aż piszczy. Poza tym jak chcesz z lokalnymi pogadać to tam koniecznie musisz przez translatora - oni angielskiego  "Nie fersztejen". Piękne wakacje przed Tobą!!! Zazdraszczam!!!

Bylam na Sicilii dwa lata temu - i tak jak tobie baaaaardzo mi sie tam podobalo (i jadlo). Dlatego wracamy. Bedziemy mieli 3 tygodnie plany po prostu na ladowanie w Palermo a potem pociagiem/samochodem na zachod, poludnie, do srodka, na wschod, a potem z Catanii z powrotem do Palermo. Jest tyle na Sycilii do zobaczenia, zwiedzenia, zjedzenia - i popicia - naprawde super miejsce. Co do gadania... maz mowi po wlosku :) (Jeden z plusow zycia z dawnym profesorem jezykow) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Paulina_89 said:

Jak poradziliście sobie z odnowieniem polskiego paszportu który stracil waznosc podczas gdy wasz polski dowód osobisty również stracil waznosc? Chodzi mi o zdobycie nowego dokumentu przebywając w USA. 

Ja tez sie z tym borykam. Koniec koncow odmowilam dowod osobisty podczas jednej wycieczki do Polski I jak go tylko odbiore to bede zaczynac proces o paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Paulina_89 said:

Jak poradziliście sobie z odnowieniem polskiego paszportu który stracil waznosc podczas gdy wasz polski dowód osobisty również stracil waznosc? Chodzi mi o zdobycie nowego dokumentu przebywając w USA. 

Ja mowiac szczerze nie pamietam ale odnowilem bez problemu - moze dlatego ze mam polskie prawo jazdy (te bezterminowe ktore sie skonczy w 2027) ? To bylo pod koniec 2019 roku, w grudniu - pojechalem do konsulatu w NYC i odnowilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...