Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

20 hours ago, Roelka v.2 said:

Jak ja pisałam do konsulatu w US to mi odpisali ze trzeba miec wazny dokument. :) znowu widac ze wszystko zalezy na kogos sie trafi...

Mój facet musiał sobie na szybko wyrobić paszport w pandemii (nie mógł wjechać na amerykański a leciał na pogrzeb brata). Pokazał stary paszport i bez problemu dostał nowy - najpierw tymczasowy a później już docelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/14/2023 at 4:26 AM, Paulina_89 said:

Jak poradziliście sobie z odnowieniem polskiego paszportu który stracil waznosc podczas gdy wasz polski dowód osobisty również stracil waznosc? Chodzi mi o zdobycie nowego dokumentu przebywając w USA. 

Ja to przerabialam w listopadzie. No wiec, zlozylam o nowy dowod, później poszłam do urzed paszportowego, wyjaśniłam, że nie mam ważnego dowodu, ponieważ również odnawiam, pokazałam im stary paszport, który wygasl w 2017r, i moj amerykanski aktualny paszport. Kobietka pobiegła do przełożonego, sprawe wyjaśniła. On przyszedł i powiedział, że wezmą wniosek na podstawie amerykańskiego paszportu(na stary polski tylko spojrzal). Wezmą jego kopie, takze kopie potwierdzenia złożenia dokumentów o polski dowod i nie robili mi wiekszych problemow. Urząd w Poznaniu. Dokumenty odebralam w lipcu tez bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Xarthisius napisał:

Nigdzie nie widzialem takiej informacji. BTW https://www.gov.pl/web/usa/wybory-i-referendum-2027 sa obwody wyborcze.

Moze sie wycofali z tego pomyslu bo krzyk sie podniosl wielki. Chodzilo o to zeby Polonusy przebywajace akurat w kraju nie mogly glosowac. 

 

edit: dopiero teraz zwrocilem uwage ze to link do glosowania za granica. W tym przypadku OK. W USA tylko paszport. DO tylko w tych krajach gdzie Polak moze wjechac bez paszportu, tylko przy okazaniu Dowodu Osobistego.

 

To co napisalem na poczatku dotyczy wyborow w kraju.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...