Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Remake "Znachora" na Netflixie - angielski tytul centralnie z dupy (nie tak bardzo jak legendarne juz polskie tlumaczenie Dirty Dancing ktore pewnie pamietaja tylko forumowi boomerzy) ale film moim zdaniem niezle zrobiony. Oryginal pamietam bardzo slabo wiec trudno mi porownac.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/24/2023 at 1:46 PM, katlia said:

Dekoracji u mnie nie bedzie bo jedziemy na Siciliie na 3 tygodnie... ale powiedz o wrazeniach z Polski. Mnie zawsze interestuje jak "ekspaci" widza kraj bedac w Polsce. 

 

Moim zdaniem - Polska sie rozwija. Wiadomo, jest bardzo wielu ludzi ktorzy maja bardzo zasciankowe poglady i to troche zniecheca, ale moze za kilka lub kilkanascie lat to sie zacznie zmieniac na plus. Poza tym, idzie zauwazyc praktycznie wszedzie gdzie bylam, wszedzie budowane sa nowe mieszkania, gdzie sie czlowiek nie spojrzy tam jakis nowy plac budowy. Same ceny nieruchomosci sa okropnie drogie, w ogole moim zdaniem, bardzo sporo rzeczy jest drogich. Jak robilam zakupy to zazwyczaj podjezdzalam do 3 roznych sklepow, bo kazdy mial jakies inne promki. Na przyklad zeby wyjsc na jakas kawe to trzeba liczyc ponad 20zl za jedna. I zeby nie bylo, ze zaluje zarabiajac w dolarach - jakbym mieszkala w Polsce i zarabiala polskie zlotowki - ciezko byloby mi uzasadnic taki zakup kilka razy w tygodniu. Chyba ze zarabialabym bardzo duzo ponad norme. Poza tym, bardzo lubie wracac do Polski, czesto chodze tez na miasto cos zjesc i w wiekszych miastach wybor restauracji jest bardzo spory i jedzenie normalnie jest bardzo smaczne, ale serwis jest okropny w porownaniu z USA. Korki sa wszedzie masakryczne, bo kazdy jezdzi wszedzie autami, nowe osiedla sa wszedzie, a drogi takie jak byly 30 lat temu tak dalej sa bo nigdzie nowych nie wybuduja, bo nie ma gdzie. Wielkie pozytywne zaskoczenie, na slasku jest bardzo duzo drog rowerowych, kilka razy wybralam sie na dluzsze wycieczki rowerowe (pomiedzy 20-40km) i praktycznie na wszystkich odcinkach jechalam zawsze droga rowerowa. Bylam tez w Warszawie na weekend - ogrom turystow!! To w sumie jako pierwsze przychodzi mi do glowy, ale jak masz jakies specyficzne pytania to daj znac, postaram sie odpowiedziec.

 

32 minutes ago, kzielu said:

Remake "Znachora" na Netflixie - angielski tytul centralnie z dupy (nie tak bardzo jak legendarne juz polskie tlumaczenie Dirty Dancing ktore pewnie pamietaja tylko forumowi boomerzy) ale film moim zdaniem niezle zrobiony. Oryginal pamietam bardzo slabo wiec trudno mi porownac.

Ogladalam oby dwa, sama fabula rozni sie niewiele od oryginalu. Jak dla mnie swietny film, lezka w oku zakrecila mi sie nie raz. :)

A tutaj moja tegoroczna dynia:

image.png.574d34e7470ed87dfb971f347767209c.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przypomniało mnie się czemu nie odwiedzam grobów stricte 1 listopada , albo jak już to robię to naprawdę skoro świt. W tym roku niestety mam od 2 listopada delegację to musiałem iść 1 listopada . Pomijam kwestie tłumów i robienia z tego święta jarmarków z watą cukrową, popcornem i bezowymi miskami (podobno hit tego roku!) a nawet rewie mody . Ale to co ludzie odwalają nad grobami to naprawdę woła o pomstę do nieba. Począwszy od wyprowadzania psów ( jednej kobicie to odwaliło w dekiel mocno bo wzięła psa by ten narobił na grób znienawidzonej osoby z tego co zrozumiałem sąsiadki ). Chyba jednak kwintesencją była walka dwóch szwagrów na ,,gołe krzyże" wyrwane ze świeżo usypanych grobów .Po tym co zobaczyłem nie rozumiem zdziwienia mojej mamy ,że policja chodzi i patroluje cmentarze . Halloween jednak spokojniejsze. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...