Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

W piatek sobie pomyslalem ze musze odnowic paszport bo zostalo mniej niz 6 miesiecy - tak sie tez sklada ze firma chce mnie ponownie do Taipei wyslac - tym razem nie w biznesie wiec genialny plan - 8 tygodni czekania, "nie moge bo odnawiam paszport".

DoS ma aktualnie beta program gdzie mozna wystapic o renewal on-line, ale tylko zwykly processing wiec swietnie sie wpasowalo w moj plan Zdjecie komoreczka bo mi sie nie chcialo aparatu, statywu i oswietlenia wyciagac, usunalem tylko cien ze sciany z Photoshopa, platnosc karta, 10 minut i poszlo.

 

W dzisiejszym USPS daily digest widze ze mam przesylke "Passport Services Tuscon, DOS". Przyszedl. Po dwoch dniach. No dzieki, caly misterny plan w p***u.

Wiec jak ktos chce szybki renewal, to chyba nie ma lepszej opcji (chyba ze potrzeba od reki) niz to : https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew-online.html

  • Haha 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

W piatek sobie pomyslalem ze musze odnowic paszport bo zostalo mniej niz 6 miesiecy - tak sie tez sklada ze firma chce mnie ponownie do Taipei wyslac - tym razem nie w biznesie wiec genialny plan - 8 tygodni czekania, "nie moge bo odnawiam paszport".

DoS ma aktualnie beta program gdzie mozna wystapic o renewal on-line, ale tylko zwykly processing wiec swietnie sie wpasowalo w moj plan Zdjecie komoreczka bo mi sie nie chcialo aparatu, statywu i oswietlenia wyciagac, usunalem tylko cien ze sciany z Photoshopa, platnosc karta, 10 minut i poszlo.

 

W dzisiejszym USPS daily digest widze ze mam przesylke "Passport Services Tuscon, DOS". Przyszedl. Po dwoch dniach. No dzieki, caly misterny plan w p***u.

Wiec jak ktos chce szybki renewal, to chyba nie ma lepszej opcji (chyba ze potrzeba od reki) niz to : https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew-online.html

Oni chyba w ogóle przyspieszyli cały process odnawiania paszportu. Ja odnawiałem swój tradycyjna droga pocztowa i dostałem nowy paszport 10 dni po wysłaniu aplikacji poczta. To było jakieś 2 tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. mój brat odnawiał swój paszport zaraz po świętach w styczniu i także go dostał takim samym czasie. Wiec cos ruszyło tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, kzielu said:

W piatek sobie pomyslalem ze musze odnowic paszport bo zostalo mniej niz 6 miesiecy - tak sie tez sklada ze firma chce mnie ponownie do Taipei wyslac - tym razem nie w biznesie wiec genialny plan - 8 tygodni czekania, "nie moge bo odnawiam paszport".

DoS ma aktualnie beta program gdzie mozna wystapic o renewal on-line, ale tylko zwykly processing wiec swietnie sie wpasowalo w moj plan Zdjecie komoreczka bo mi sie nie chcialo aparatu, statywu i oswietlenia wyciagac, usunalem tylko cien ze sciany z Photoshopa, platnosc karta, 10 minut i poszlo.

 

W dzisiejszym USPS daily digest widze ze mam przesylke "Passport Services Tuscon, DOS". Przyszedl. Po dwoch dniach. No dzieki, caly misterny plan w p***u.

Wiec jak ktos chce szybki renewal, to chyba nie ma lepszej opcji (chyba ze potrzeba od reki) niz to : https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew-online.html

Szczesciasz! My też korzystaliśmy z tego beta programu online w zeszłym roku żeby odnowić paszport meza.... czekaliśmy około 3 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Roelka v.2 said:

Szczesciasz! My też korzystaliśmy z tego beta programu online w zeszłym roku żeby odnowić paszport meza.... czekaliśmy około 3 miesięcy

 A kiedy odnawialiście? Bo jak pisałem w grudniu i styczniu dostaliśmy paszporty do domu 10 dni po wysłaniu aplikacji poczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nudy! Sezon sie skonczyl, ludkowie przygotowuja produkty do nastepnego sezonu a ja z nudow usunalem wyciek powietrza w jednej z maszyn pakujacych. Pompy vacuum dzialaja, nic nie ma do roboty. Moze jeszcze wymienie olej w jednym z kompresorow, bo juz bylby czas? A moze jutro?  :D

Chyba zrobie sobie dzis "skrocone lekcje".  ;)

edit: jak pomyslalem tak zrobilem. Wyszedlem o 2pm, zrobilem zakupy (spore) w dwoch miejscach i jużem w domku. Rozpakować i mozna oddać się ulubionej czynności.

W domu leniuchowanie mnie nie nudzi!  :P

Edytowane przez andyopole
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoCal też się zmieniła. Wywiało turystów z miasta i plaży - jeszcze w sobotę trudno było zaparkować blisko oceanu a wczoraj jak pojechałem pod wieczór na plażę to parkowałem w pierwszej linii. Generalnie rada dla wszystkich co chcą na plaże Pacyfiku przyjechać do Południowej Kalifornii - koniec sierpnia i wrzesień (nawet i początek października) to najlepsza pogoda w całym roku. Jest bardzo ciepło, słonecznie i bezdeszczowo. Nie ma porannych mgieł i zachmurzenia. Ocean w miarę znośnie ciepły. Ludzi nie ma wielu.

U nas rok szkolny już się zaczął na całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/21/2024 at 5:45 PM, kzielu said:

Wiec jak ktos chce szybki renewal, to chyba nie ma lepszej opcji (chyba ze potrzeba od reki) niz to : https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew-online.html

Szkoda ze to nie działa dla dzieci, bo muszę odnowić córce. 

Z nagłych przyczyn rodzinnych byliśmy w tamtym tygodniu w Polsce, mojemu synowi skonczyl sie PL paszport kilka miesiecy temu wiec przy okazji bylam sie zapytac w urzędzie czy da rade zrobic przyspieszony ( byłoby to ryzykowne bo mieliśmy na to nie niecały tydzień) ale od reki wydali mu paszport tymczasowy ważny na 300dni! za 30 zl :blink:

Takze super opcja która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...