Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, andyopole said:

Zapytać chciałem. Czy używacie dash cam? Moja odmówiła posługi no i pora na zakup nowej. Może ktoś coś poleci bo jest tego tysiące. Nie musi być full wypas. Bez tylnej kamery bo i tak nie będzie mi się chciało zakładać. 

Jasne, bez niej - szczegolnie przy obecnej sytuacji z ubezpieczycielami to lekkomyslnie jest nie uzywac. 

Garmin Dashcam 46 zdaje sie (chyba maja nowszy model - 47). Zasilana jest z USB a kabel idzie pod floor mat po stronie pasazera a pozniej upchniety jest pod plastikowym trimem na A-pilarze i po podsufitka - to jest takie calkowicie amatorskie zamontowanie ale dziala i jest praktycznie niewidoczne. 

Nastepny poziom to hardwire gdzies do lampy w suficie ale nie chcialo mi sie z tym bawic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andyopole napisał:

Zapytać chciałem. Czy używacie dash cam? Moja odmówiła posługi no i pora na zakup nowej. Może ktoś coś poleci bo jest tego tysiące. Nie musi być full wypas. Bez tylnej kamery bo i tak nie będzie mi się chciało zakładać. 

Ja ze swojej strony mogę polecić najlepiej wycenioną kamerę jakość/cena - 70mai A500s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pieczarr napisał:

Ja ze swojej strony mogę polecić najlepiej wycenioną kamerę jakość/cena - 70mai A500s

Obejrzałem kilka filmików, nikt nie pokazuje montażu do przedniej szyby. Czy montaż to tylko przyklejenie na amen? Szyba się brudzi, także od środka, da się potem umyć pod obiektywem? Przyssawka to nie jest idealny sposób montażu ale to klejenie jakos mi się nie widzi,  jak mnie przekonasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, andyopole said:

Obejrzałem kilka filmików, nikt nie pokazuje montażu do przedniej szyby. Czy montaż to tylko przyklejenie na amen? Szyba się brudzi, także od środka, da się potem umyć pod obiektywem? Przyssawka to nie jest idealny sposób montażu ale to klejenie jakos mi się nie widzi,  jak mnie przekonasz? 

Ja bym zwrocil uwage na rozmiar - osobiscie chcialem jak najmniejsza a nie cos co zajmuje pol szyby. Anyway. Przyssawki sie nie nadaja do niczego, predzej czy pozniej znajdziesz kamere na podlodze.  Klejenie to jedyne sensowne rozwiazanie. 

W garminie do szyby przykleja sie tylko metalowa czesc mocowania, reszta jest na magnesie ktore mozna zawsze zdjac (razem z kamera) a sama kamera jest na czyms w rodzaju ball jointa.

Edytowane przez kzielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andyopole napisał:

Obejrzałem kilka filmików, nikt nie pokazuje montażu do przedniej szyby. Czy montaż to tylko przyklejenie na amen? Szyba się brudzi, także od środka, da się potem umyć pod obiektywem? Przyssawka to nie jest idealny sposób montażu ale to klejenie jakos mi się nie widzi,  jak mnie przekonasz? 

W zestawie jest taka małych rozmiarów folia antyelektrostatyczna, jak folia do telefonu, to się przykleja do szyby a dopiero do tego taki plastik na dwustronnej taśmie z zestawu. Na to dopiero wsuwa się kamerę, więc bez problemu przy myciu szyby można ją ściągnąć.

Tutaj inna kamera ale montaż identyczny:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...