Skocz do zawartości

Podjecie Pracy Na Wizie Turystycznej Wraz Z Ssn?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiecie mnie.

Najwyraźniej nielegalny pobyt nie jest przez USA traktowany tak serio jak przez was, gdyby chcieli pozbylby się imigrantów jednym ruchem, ale nie chcą. Nikt nie mówi o namawianiu do łamania prawa, ale w mojej ocenie aż takie przestępstwo to nie jest, skoro tylu mieszka, pracuje, ma swoje firmy, płaci podatki, posyła dzieci do szkół. Jak ktoś chce to i tak zostanie i będzie pracować na wizie turystycznej, jego ryzyko, takie możliwości daje ten kraj. Okradać banków czy staruszek nie pozwalają.

Czasem jak czytam to forum to mam wrazenie, ze Sami swieci tu siedza. Ehhh tak jak ktos wspomnial temat rzeka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I dlatego pisałam, że już wolę losowanie zielonej karty. Zresztą, tak się zastanawiam ilu z użytkowników tego forum jest w US nielegalnie. Może i rzeka ale temat wciąż traktowany jak zaraza, trzeba pisać i informować zgodnie z rzeczywistością, tak, będziesz łamać prawo ale jest taka możliwość. Miliony rodaków z niej skorzystało i korzysta. Mi polityka jest obca, widzę co się dzieje dookoła, ale co mam zrobić, obrazić się i wrócić do Polski?

Dookoła mnie są tysiace Meksykanów, w zasadzie to się czuję dyskryminowana w niektórych miasteczkach, dziwnie wyglądam. Ale skoro tu są, rodzą dzieci, pracują, biorą zasiłki, robią prawa jazdy itp itd to zaczynam się skupiać raczej na sobie i swoich problemach. I jak ktoś na forum napisze - jestem w USA nielegalnie, to nie będę go potępiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywscie, wszyscy powinnismy byc laskawi dla osob lamiacych prawo (co przeciez osoby bedac w Stanach nielegalnie robia). Eh, reguly sa po to, zeby ludzie jakos funkcjonowali w spoleczenstwach w normalny sposob.. No przepraszam... To ze masz mozliwosc lamania prawa NIE ZNACZY, ze powinienes to robic. Takie proste... :P Ktos potem cie okradnie a ty machniesz reka i powiesz: "No nic, stalo sie, w koncu MIAL taka mozliwosc to skorzystal" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię hipokryzji na tym forum, pierwsi jesteście do linczowania.

Miqhs powiem, Ci, że to jest pierwsze forum z tych na których brałem udział i muszę powiedzieć, że to jest dopiero forum, gdzie ludzie mówią życzliwie i konkretnie. Jeżeli chcą trzymać się litery prawa to chwała im za to. I jeżeli mówią, że nie będą doradzać jak nielegalnie imigrować do USA to też im za to chwała.

Niby dlaczego ktokolwiek, który nie chce tego robić, miałby doradzać w sprawach, których jest przeciwny?!

Ja również jestem przeciwny robieniu czegokolwiek wbrew prawu (Choć swoje w życiu nabroiłem, ale teraz z tego wyrosłem i zmądrząłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie mnie.

Najwyraźniej nielegalny pobyt nie jest przez USA traktowany tak serio jak przez was, gdyby chcieli pozbylby się imigrantów jednym ruchem, ale nie chcą. Nikt nie mówi o namawianiu do łamania prawa, ale w mojej ocenie aż takie przestępstwo to nie jest, skoro tylu mieszka, pracuje, ma swoje firmy, płaci podatki, posyła dzieci do szkół. Jak ktoś chce to i tak zostanie i będzie pracować na wizie turystycznej, jego ryzyko, takie możliwości daje ten kraj. Okradać banków czy staruszek nie pozwalają.

Na miejscu OP po radach, ze mozna pracowac bez papierow, to bym sie w sumie obrazil za traktowanie mnie jak debila. Pracowac mozna od bieguna do bieguna. Kazdy to wie i nikt na zadne forum nie musi wchodzic, zeby posluchac protekcjonalnego tonu Amerykanow z tygodniowym stazem.

Mnie osobiscie ludzie pracujacy nielegalnie nie przeszkadzaja. Czesto sa to ciezko pracujacy ludzie, wykonujacy prace, po ktore sie nikt i tak nie schyli, i nie wyciagaja rak po benefity.

Co mi przeszkadza to "ymigranci", co to ledwo noge postawili na amerykanskiej ziemi, lub czasem jeszcze zanim, i sie o darmowe benefity dopytuja, znaczki i medikery. No zesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja już podpadam pod ymigranta bo się zgłosiłam po obamacare. Niestety posiadając dziecko i milion wydatków muszę mieć pewność, że w razie czego będzie pomoc. Wcześniej mieliśmy parę wypadków nie będę ryzykować, że całe oszczędności wydam na szpital. Dość dużo i tak kasy wydałam, jak chyba nigdy w życiu :)

Kzielu odczep się. Oceniam to co czytam, sam sobie lepiej zadaj takie pytanie jak kolejnego naiwnego będziesz czule sprowadzał na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu odczep się. Oceniam to co czytam, sam sobie lepiej zadaj takie pytanie jak kolejnego naiwnego będziesz czule sprowadzał na ziemię.

Jakie pytanie ? Jak nikogo nie oceniam i nie nazywam hipokryta z gory zakladajac ze ktos musi miec cos na sumieniu. Nie wiem co sie do mnie przyczepilas, ale ja na brak logiki mam lekka alergie za to nie traktuje tego co ktos napisze na forum personalnie - wlasnie dlatego ze nikt mnie osobiscie nie zna.

A tlumaczenie ze musisz miec pewnosc ze bedzie pomoc znowu mocno nie logiczne - pomocy Ci nikt nie odmowi, tylko beda kazali za nia zaplacic. Anyway, kzielu out, dyskusja staje sie bez sensu / personalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywscie, wszyscy powinnismy byc laskawi dla osob lamiacych prawo (co przeciez osoby bedac w Stanach nielegalnie robia). Eh, reguly sa po to, zeby ludzie jakos funkcjonowali w spoleczenstwach w normalny sposob.. No przepraszam... To ze masz mozliwosc lamania prawa NIE ZNACZY, ze powinienes to robic. Takie proste... :P Ktos potem cie okradnie a ty machniesz reka i powiesz: "No nic, stalo sie, w koncu MIAL taka mozliwosc to skorzystal" :P

Mozna iść w innym kierunku, reguły sa po to by je łamać :) Każdy inteligentny człowiek wie, ze świat nie jest biały i czarny. Ja z doświadczenia wiem, ze ci co świętych udają i twierdza, ze zawsze przestrzegają prawa i wszystkich zasad, sa niestety najgorszym typem człowieka. Trochę dystansu do życia by sie przydało, tym bardziej gdy mowa o życiu innych. Nie chcesz pomagać w łamaniu prawa, masz do tego prawo, ale takze nie linczuj innych którzy jednak chcą spróbować, ich zycie ich konsekwencje. Mi to naprawdę rybka czy ktoś chce spróbować życia na nielegalu, ja nie polecam ale przecież nie o mnie tu mowa. Nie mowię, ze mamy im tu instrukcje podawać ale nie trzeba tez w skrajności popadać, osadzać ich i traktować jak idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...