Skocz do zawartości

Podjecie Pracy Na Wizie Turystycznej Wraz Z Ssn?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakaś szansa zmiany tego statusu? Czy muszę szukać poprostu pracodawcy który mnie zatrudni i wtedy moge zmienic?

Aplikacje na wizy pracownicze sa raz w roku, praca od pazdziernika, musisz spelniac wymagania odnosnie wyksztalcenia i doswiadczenia. Na wizie turystycznej nic nie zdzialasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest jakaś szansa zmiany tego statusu? Czy muszę szukać poprostu pracodawcy który mnie zatrudni i wtedy moge zmienic?

Zadna. Zeby moc zmienic status musialabys po pierwsze miec kwalifikacje na wize pracownicza po drugie byc w statusie kiedy te beda wydawane - a po maks. 6 miesiacach tenze legalny status stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, przesadzacie. Ludzie pracuja w ogole bez SSN albo na jakichs lewych i tez sie da, z tym ze wiadomo, nie bedzie to robota najwyzszych lotow no i na dluzsza mete wiecej z tego szkody niz te pare dolarow co mozna na lewo zarobic, o ile w ogole je zobaczysz. Valid for work with DHS autohization, no wlasnie, a na turystycznej takiej autoryzacji nie masz, czyli pracowac nie mozesz. Praca na turystycznej i podawanie swojego prawdziwego SNN to nie obraz sie, ale zupelna glupota. Zeby bylo jasne, taka praca na turystycznej jest nielegalna i zupelnie nie rozumiem dlaczego mloda dziewczyna z Polski chcialaby sobie paprac papiery w ten sposob, majac otwarta droge na cala Europe. Ile czasu bylas au pair? Zazwyczaj w USA jest to przynajmniej na rok, dlaczego nie wyrobilas w tym czasie prawa jazdy? Zalezy od stanu, ale na sam SSN ciezko bedzie prawko zrobic, zazwyczaj chca jeszcze staly pobyt albo przynajmniej odpowiednia wize wazna iles tam czasu. Na turystycznej nie potrzebujesz lokalnego prawa jazdy, miedzynarodowe w zupelnosci wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, o co chodzi na tym forum, jak te trzy małpki - nie widzę, nie słyszę i nie mówię, że miliony ludzi pracuje na wizach turystycznych. Wysadzić ich w powietrze się nie da.

Prawko w CA dozwolone jest także dla nielegalnych imigrantów, tak się składa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, o co chodzi na tym forum, jak te trzy małpki - nie widzę, nie słyszę i nie mówię, że miliony ludzi pracuje na wizach turystycznych. Wysadzić ich w powietrze się nie da.

Prawko w CA dozwolone jest także dla nielegalnych imigrantów, tak się składa.

Zgodnie z takim mysleniem mozna, jak sie ktos sie uprze, okradac banki czy staruszki, bo przeciez tyle osob to robi. Wysadzic ich sie w powietrze nie da, ale nikt nikomu doradzac jak lamac prawo nie powinien. Ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysadzic ich sie w powietrze nie da, ale nikt nikomu doradzac jak lamac prawo nie powinien. Ehhh...

Jak wyzej. Poza tym jak dojdziesz do momentu gdzie jezdzac w CA bedziesz stala w korku do CBP checkpoint (polecam trase z San Diego w kierunku El Centro, nie pamietam co to za interstate) albo bedziesz sie zastanawiala dlaczego opieka zdrowotna jest tak droga, to moze przypomnisz sobie ta dyskusje...

Powodow jest wiecej, ale fundamentalny problem to lamanie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie mnie.

Najwyraźniej nielegalny pobyt nie jest przez USA traktowany tak serio jak przez was, gdyby chcieli pozbylby się imigrantów jednym ruchem, ale nie chcą. Nikt nie mówi o namawianiu do łamania prawa, ale w mojej ocenie aż takie przestępstwo to nie jest, skoro tylu mieszka, pracuje, ma swoje firmy, płaci podatki, posyła dzieci do szkół. Jak ktoś chce to i tak zostanie i będzie pracować na wizie turystycznej, jego ryzyko, takie możliwości daje ten kraj. Okradać banków czy staruszek nie pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie mnie.

Najwyraźniej nielegalny pobyt nie jest przez USA traktowany tak serio jak przez was, gdyby chcieli pozbylby się imigrantów jednym ruchem, ale nie chcą. Nikt nie mówi o namawianiu do łamania prawa, ale w mojej ocenie aż takie przestępstwo to nie jest, skoro tylu mieszka, pracuje, ma swoje firmy, płaci podatki, posyła dzieci do szkół. Jak ktoś chce to i tak zostanie i będzie pracować na wizie turystycznej, jego ryzyko, takie możliwości daje ten kraj. Okradać banków czy staruszek nie pozwalają.

No wlasnie problem w tym ze nie da sie tak po prostu ich pozbyc. Zwroc uwage nawet na aktualny problem z calym gromada dzieci i nie tylko wbijajacymi sie przez granice - mimo ze sa zlapani i najtrywialniejsze byloby ich odeslanie do domu, Obama + latynoscy reprezentanci / kongresmani nazywaja to kryzysem humanitarnym i generalnie pozwalaja zostac. Spojrz na to z perspektywy "reformy imigracyjnej" Obamy ktora w duzej czesci bedzie polegala na danie drogi do obywatelstwa (nielatwej ale zawsze) nielegalnym czyli ludziom ktorzy jawnie zlamali prawo - co powoduje naplyw kolejnych z tym ze nie zwracaja uwagi na drobny druk ze to ma byc dla tych ktorzy przybyli przed xxxx.

Kolejny przyklad to DACA przez ktorych legalnie imigrujacy czekaja miesiami na zatwierdzenie petycji.

Co do mozliwosci ktorej daje kraj - w 100% sie zgadzam. Jest tutaj mase niekonsekwencji tego rodzaju, nie znaczy ze to trzeba do tego zachecac lub umozliwiac bo na dluzsza mete w mniejszym czy wiekszym stopniu ja i Ty na tym stracimy w taki czy inny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Moze na poczatek opisze moja sprawe? A wiec wlasnie wrocilam z programu Au pair i zostal mi przydzielony SSN ale z napisem ''Valid for work only with DHS Authoriation''( to chyba ze moge w polowie pracowac ;/ nie wiem do konca ) A teraz wyjezdzam do USA na wizie turystycznej, i chcialalabym sie dowiedziec czy z tym SSN ktory wlasnie posiadam moge podjec prace w USA albo zrobic prawo jazdy?

Dziekuje za odpowiedzi :)

Tyle czasu siedzialas w USA a zadajesz pytania tak naiwne jak Ci, którzy znają ten kraj tylko z TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...