Skocz do zawartości

Nielegalna Emigracja,spraw Kilka


janpalony

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba by was dwoje za uszy i do kąta, bo język którym mówicie jest istnie jak z podstawówki!

Ja jestem za tym, zeby każdy traktował każdego napotkanego nielegalnego z szacunkiem (bo to jest przecież człowiek)!

Kiedyś (lata 90) byłem w US i byłem wtedy nielegalnie (przesiedziana wiza) i nikt nigdy, przez całe pięć lat jak tu byłem, nie odważył się powiedzieć czegoś na temat mojej legalności w tym kraju! Zawsze byłem traktowany tak samo jak inni.

Co do meksykanów. Zapraszam na Florydę. Tu jest ich tak dużo, że można powiedzieć, gdzie się nie objerzysz..., a jednak moje wrażenia są takie: Najbardziej pracowity naród jaki dotąd widziałem. Ciężko, często za małe pieniądze pracuję w upale i nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

.Jak wedlug was powinna wygladac taka pomoc nielegalnemu rodakowi?

to ciekawy temat,zagadnienie

sa tacy ze dadza prawie wszystko a sa tacy ze kopa w du.....;)

I teraz gdzie znalesc tych pierwszych bo sa tacy przeciez,ile razy slyszalem ile mozna dostac pomocy,wiec takie cos jest mozliwe :)

takim moim zdaniem powinno dac sie wedke czy tez nauczyc bycia kogos wedkarzem :)

czasami potrzeba dachu nad glowa,dobrej rady,wysluchania,rozmowy ,czasami chleba.dlatego tez fajnie miec pare takich osob ktore cos ofiaruja

jedni dach,inny posilek a inni znow chleb jak kzielu :) bo kazdy cos ma do oiarowanie lecz nie zawsze to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji nie rozumiem tylko dlaczego tylko Polaków i dlaczego tylko nielegalnych?

Czepiasz sie Panocku. Przeciez rozmawiamy o nielegalnych Polakach, wiec pisze/piszemy o nielegalnych Polakach w jaki sposob ja bym im pomogl lub inni by im pomogli.

Nie rozmawiamy o problemie bezdomnosci, glodu i biedy jako takich (jako problemach ogolu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz sie Panocku. Przeciez rozmawiamy o nielegalnych Polakach, wiec pisze/piszemy o nielegalnych Polakach w jaki sposob ja bym im pomogl lub inni by im pomogli.

Nie rozmawiamy o problemie bezdomnosci, glodu i biedy jako takich (jako problemach ogolu)

Moj nie negowala tej wypowiedzi, ale to ze bycie nelegalnym Polakiem nie jest zadnym kryterium, aby komus pomagac. To nie jest dziecko z Afryki, kalectwo czy inna ulomnosc, tylko czlowiek podejmujacy swiadoma decyzje. Zawsze moze wrocic do Polski. Pomoc takiej osobie nie rozwiazuje problemu jej statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nie negowala tej wypowiedzi, ale to ze bycie nelegalnym Polakiem nie jest zadnym kryterium, aby komus pomagac. To nie jest dziecko z Afryki, kalectwo czy inna ulomnosc, tylko czlowiek podejmujacy swiadoma decyzje. Zawsze moze wrocic do Polski. Pomoc takiej osobie nie rozwiazuje problemu jej statusu.

Co nie zmienia faktu, że to nadal Twój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jest dziwne wyobrażenie że nielegalny=nieudacznik.

Wiele razy gdy odwiedzałam polskie dzielnice w wielkich miastach i widziałam tzw "starą imigracje", może tak było. Czas dla nich zatrzymał się kilkadziesiąt/kilkanaście lat temu i pomimo mieszkania w stanach od lat dalej maja (lub nie) prace za minimum, bardzo często nie znając języka, siedzą na food stampach czy benefitach....... ohh wait..... przecież oni są legalni......

Znam wiele, naprawdę sporo osób które są bez statusu ( albo byli przez kilka długich lat), większość z nich jest młoda, wykształcona przyjechała na aupair, w&t, intenshipa itd wiec wiekszośc ma SSN i ID, i musze przyznać że dużej części z nich powodzi się tak samo jak nie lepiej niż niejednemu legalnemu. Mają dobre prace, samochody, mieszkania czy swoje firmy. Nikt z nich nie wyciąga ręki po pomoc, wszyscy płacą podatki.

Czasami przesadzacie w nagonce.

Fakt nie powinni zostawać nieleganie, ale nie nam to oceniać, nie każdy ma życie usłane różami, więc niektórzy w pozostaniu tutaj widzieli jedyną szansę na lepsze życie, innym po prostu się podobało. Sądzę że każdy po części żałuje swojej decyzji nie mogąc odwiedzić bliskich czy przyjaciół, i to jest moim zdaniem dość duża i wystarczająca kara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie robi ID (prawo jazdy w stanie Waszyngton) bez statusu:

Podlacze do tematu jak zdaje sie prawko w WA na wizie turystycznej:

1. Idziemy do lokalnego DMV uzbrojeni w 4 dokumenty potwierdzajace tozsamosc: paszport, wazna wiza w paszporcie [robi za oddzielny dokument], SSN i prawko z Polski

Jak widzisz potrzebny jest rowniez SSN - ktorego nie dostaniesz na wizie turystycznej - kiedys owszem - teraz nie.

Witam. A numer identyfikacji podatkowej TIN podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...