Skocz do zawartości

Dv 2016 Rejestracja Od 1 Pazdziernika Do 3 Listopada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dalej nie rozumiem tego całego losowania i logiki. Pula wiz na cały swiat, ok, ale pisano wcześniej ze pula numerów jest na region?! O co tu chodzi? nie czaję jak mając numer 42xxx mozna wątpić ze sie zostanie zaproszonym na rozmowę skoro pula to 50 czy 55 tys wiz na swiat (i jesli pula przyznana PL nie została przekroczona). Bo tak naprawde nie wiadomo ile jeszcze wiz przyslugujacych Polsce zostało na dany moment? Wiec tak długi jak ktos jest poniżej 50000 to ma szanse. Czy jest inaczej? Zgłupiałam naprawde :)

Wątpię że zostanę zaproszony dlatego bo albo reszta świata musiała by dostać nie więcej niż 7tyś GC albo musiało by być dużo odrzuceń/rezygnacji w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 502
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest 55 (czy 50? nie jestem na czasie) tysięcy wiz do rozdania.

Losowanych jest około 110,000 osób.

Każdy region ma swoją numerację.

Czyli np. Europa ma numerację do 40,000, Afryka ma do 40,000, Azja ma 20,000, a pozostałe regiony jakieś mniejsze ilości.

Dlatego można mieć numer i 40,000, a nie dostać wizy.

Bo jeśli ktoś emigruje z rodziną (2 dorosłych + 2 dzieci), to z puli ubywa nie jedna, ale cztery wizy.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale nie śledzę wszystkich tematów i wyliczeń na bieżąco.

Poczytajcie wcześniejsze tematy dotyczące loterii.

http://forum.usa.info.pl/topic/21221-dv-2014-faq-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie/

http://forum.usa.info.pl/topic/22219-dv-2014-co-po-1-maja-2013-pytania-i-odpowiedzi/

http://forum.usa.info.pl/topic/23769-dv-2015-co-po-1-maja-2014-pytania-i-odpowiedzi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie GC, jezeli ktoś wylosuje w maju zieloną kartę i nie skorzysta z niej, to czy ma prawo ponownie losować w latach następnych jezeli takowe losowania będą ?. Chodzi mi o sytuację gdy jest się juz po rozmowie z konsulem, badaniach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nawet wyjechac z taka wiza na pobyt staly,dostac GC a pozniej zrzec sie GC i znow wyslac zgloszenie na loterie wizowa i wygrac :) dostac kolejna wize :)

sweet szanse sa lecz jak ktos tutaj napisal zalezy od numeru oraz ile osob wysle papiery,zglosi sie na rozmowe i przejdzie rozmowe z Konsulem

ile bylo postow ze ktos myslal ze przejdzie a nie udalo mu sie i wtedy idzie kolejna osoba

co do ilosci wiz to bierze sie pod uwage ilosc zgloszen a te sa mniejsze niz z lat ubieglych wiec i wiz jest mniej do wydania.

A jesli wydadza wizy dla Europy i dla Polski wtedy majac numer i 30 tys mozesz nie byc wezwana na rozmowe.

nalezy miec szczescie w losowaniu,numerze i zaproszeniu na rozmowe, ;)

Sa osoby ze za 1 razem wygrywaja,za 2 razem a sa tacy ze wiele lat wysylaja zgloszenia i nici.

a sa tacy ze dwa wyslane zgloszenia i dwie wygrane,dv 2014 i dv 2015 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

jesli oboje z mezem spelniamy podstawowe wymagania to rozumiem ze mozemy wyslac dwa zgloszenia by podwoic nasza szanse. Rozumiem tez ze wypelniajac zgloszenie, musimy siebie nawzajem uwzglednic gdyz jestesmy malzenstwem? I rozumiem ze to nie bedzie liczone jako duplikat aplikacji: w sensie ze ja wyslalam zgloszenie ale tez jestem zgloszona w aplikacji meza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

jesli oboje z mezem spelniamy podstawowe wymagania to rozumiem ze mozemy wyslac dwa zgloszenia by podwoic nasza szanse. Rozumiem tez ze wypelniajac zgloszenie, musimy siebie nawzajem uwzglednic gdyz jestesmy malzenstwem? I rozumiem ze to nie bedzie liczone jako duplikat aplikacji: w sensie ze ja wyslalam zgloszenie ale tez jestem zgloszona w aplikacji meza?

Jest tak jak mowisz - macie podwojne szanse, przy wypelnianiu kazde z was dopisze rodzine - czyli wspolmalzonka i ewentualne dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...