Skocz do zawartości

Dv 2016 Rejestracja Od 1 Pazdziernika Do 3 Listopada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Wahalem sie troche w tym roku przed rejestracja. Zrobilem sobie chlodna kalkulacje czy relokacja do USA w ogole bedzie oplacalna. Mowie z perspektywy osoby pracujacej od 10 lat na zachodzie Europy. Doszedlem do wniosku, ze nie bardzo. Duza niepewnosc jesli chodzi o prace, mieszkanie, o ubezpieczeniu zdrowotnym i IRS nawet nie wspominam... :)

No ale zwatpienie minelo po jednym dniu. Pomyslalem sobie: a niech to, fajnie by bylo znowu poczuc ten amerykanski blichtr (pracowalem kiedys w USA na wizie J1) i zarazac sie entuzjazmem od Jankesow. Pod wplywem impulsu pobieglem do fotografa. Zrobilem sobie zdjecie, no i na spokojnie zarejestrowalem sie wczoraj wieczorem. To moj drugi raz.

Dramatu nie bedzie jak nie zostane wylosowany. W Europie Zachodniej czy w Polsce majac zachodnie zarobki mozna naprawde wygodnie (i bezpiecznie pod wzgledem socjalnym) sobie zyc. Z drugiej strony, jak zostane wylosowany to rozpocznie sie moja najwieksza przygoda zycia... Czyli juz dzisiaj bez wzgledu na wyniki losowania moge czuc sie wygranym ;)

Zycze powodzenia wszystkim bioracym udzial w losowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 502
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak z ciekawości poczytałem sobie artykuły na temat loterii wizowej które wyrosły ostatnio jak grzyby po deszczu i jestem zaszokowany ilością błędnych informacji jakie trafiają do ludzi. Dowiedziałem się między innymi, że :

- udział w loterii wizowej mogą brać kraje z których emigracja w ciągu ostatnich 5 lat przekroczyła 50 tys. ludzi, następnie podano kraje które są wyłączone z loterii, jako te które mogą brać udział w losowaniu

- trzeba jednocześnie spełnić warunek wykształcenia i stażu zawodowego - "Lista jest na szczęście długa, znajdują się na niej m.in. stolarze, pracownicy służby zdrowia i matematycy" - cytat z artykułu

- nigdzie nie zauważono, że tym razem wyniki będzie można sprawdzać od 5 maja a nie od 1

Ciekawe jakie jeszcze bzdury kryją się w pozostałych wiadomościach o DV Lottery.

Jeżeli na wszystkie tematy jesteśmy tak "rzetelnie" informowani, to ja chyba przestanę czytać wiadomości w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1249310,Amerykanska-loteria-wizowa-czy-warto-brac-w-niej-udzial - tu piszą, że trzeba spełniać wymogi zarówno odnośnie wykształcenia jak i stażu zawodowego

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1249310,Amerykanska-loteria-wizowa-czy-warto-brac-w-niej-udzial - tu jak byk napisane, że wyniki będą od 1 maja

Co do krajów które się kwalifikują, właśnie sprawdziłem i okazuje się, że już poprawiono ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie do paszportu będzie złe, bo:

-polskie zdjęcia robi się ustawiąjąc twarz, aby było widoczne lewe ucho

-nie są kwadratowe

Zgłozenie wysłałem pierwszego dnia i zdjęcie robiłem u fotografa(25 zł). Trochę głupio jakbyś wylosował i odrzucili by Cię później przez niechlujne zdjęcie

Ogólnie aplikuje pierwszy raz w życiu i jeśli wyjadę do USA to sam. Jestem zdeterminowany i nie zależy mi na spełnianiu jakiegoś American Dream. Chciałbym po prostu tam mieszkać, bo czuje, że tam jest po prostu moje miejsce. Seattle albo Portland to na dzień dzisiejszy ewentualne miasta w których bym się lokował:) Myślałem też o Atlancie. Ach te marzenia...

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...