Skocz do zawartości

Gdzie Mieszkać W Usa ?


Ameryka

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra odpowiedz, Rubicon. Oregon ma tez dosyc wysoka pensje minimalna ($9.25 w przyszlym roku).

Ameryka, a jakiej pracy beda szukali twoi rodzice? Jezeli "jakichkolwiek" to liczcie sie, ze ich konkurencja na te byle jakie prace beda Latynosi, i czesto bez znajomosci hiszpanskiego bedzie trudno sie wkrecic. Czy rodzice maja prawa jazdy? Czy bedzie was stac na kupienie samochodu (albo 2-3) w razie potrzeby? W Wyoming nie ma prawie zadnej komunikacji miejskiej, i odleglosci sa spore - samochod -- lub samochody -- beda absolutnie musem.

Oregon odpada, za krotka zima ;), jesli w ogole sie wydarzy, bo statystycznie snieg pada co trzy lata a na Pasterke chodzimy (zazwyczaj) w polbutach I marynarce. "Meksykow" sporo i rzeczywiscie opanowali niemal calkowicie trawniki i wiekszosc prostych a upierdliwych prac w contractorce jak malowanie, szpachlowanie "szitrakow" :D , itp.

Bez samochodu ani rusz, gdybym nie mial, dojazd do pracy zajmowal by mi wiecej czasu niz sama praca. Za minimalna place, nie wiem, gdybym musial to pewnie przeniosl bym sie do jakiegos taniego "pueblo" ale zyc z tego byloby raczej ciezko chociaz wiem ze napewno sa tacy, ktorzy daja rade bo musza.

Ciekawa informacja, INTEL konczy juz budowe wielkiej fabryki i prowadzi nabor pracownikow do niej a ja w zwiazku z trafickiem, ktory oni spowoduja bede musial chyba szukac innego domu, fabryka niedaleko mnie, w Hillsboro.

Duzo pracy dla kumatych, Siemens, IBM, Peterbilt, HP, Headquarter of NIKE i wiele innych swiatowych firm. Niestety w zwiazku z tym duzo ludzi migruje tutaj z innych stanow, ostatnimi czasy mnostwo nieprzerejestrowanych jeszcze samochodow z calych USA na ulicach co powoduje coraz wiekszy traffic na drogach. Sporo dobrych szkol a w nich kilku polskich profesorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No to jezeli pieniadze nie odgrywaja roli, to po co mowa o glupim Milwaukee? Albo o srodku USA (zdajesz sobie sprawy ze tam nic nie ma - z wyjatkiem trab powietrznych?) Tam ani prawnik ani psycholog z Polski pracy nie znajdzie w fachu.

W ogole, zaczynam watpic czy 'Ameryka' po prostu sie nie zgrywa. Sam rozumuje jak dzieciak; a jezeli jego rodzice naprawde mysla ze moga tu pracowac jako psycholog/prawnik, to cala rodzina jest troche do bani albo ich kolega w Chicago robi ich w balona! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli pieniadze nie odgrywaja roli, to po co mowa o glupim Milwaukee? Albo o srodku USA (zdajesz sobie sprawy ze tam nic nie ma - z wyjatkiem trab powietrznych?) Tam ani prawnik ani psycholog z Polski pracy nie znajdzie w fachu.

W ogole, zaczynam watpic czy 'Ameryka' po prostu sie nie zgrywa. Sam rozumuje jak dzieciak; a jezeli jego rodzice naprawde mysla ze moga tu pracowac jako psycholog/prawnik, to cala rodzina jest troche do bani albo ich kolega w Chicago robi z nich balona! ;)

Ja tez jestem prawnik z Polski i co?? przez pierwsze 2 lata domki szorowalam <_<<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joyanna, a teraz pracujesz jako prawnik? I jezeli tak, to jak to zrobilas?

Ameryka, mysle caly czas o tym co piszesz. Ale to jakos nie trzyma sie kupy. Pieniadze i praca nie sa istotne ale pogoda jest? Chyba powinno byc co najmniej jedne i drugie. (Zwlaszcza jezeli chcesz studiowac.) I jezeli naprawde nie przejmujecie sie praca, to po co mysliec o takiej dziurze jak Milwaukee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...