Skocz do zawartości

Przygody Z Posrednikami - Expedia, Orbitz, Kayak Etc.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

oj kzielu porywczosc twa da sie odczuc w slowach pisanych nawet :) jak masz sie denerwowac to nie pisz w ogole ot co!

btw wlasnie robilam to samo i wyobraz sobie ze nie wszystkie informacje ktore podaja linie lotnicze sie pokrywaja i nie kazda z nich mowi koniecznie o paszporcie! Ty wygooglales delte i informacje te wedle np AA sa poprawnymi ale w przypadku obywateli us. to jest bardziej skomplikowane niz nam sie wydaje. dla mnie temat jest juz zamkniety. Jak juz bede po swojej podrozy dam znac jak to wszystko sie potoczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka tylko w EU mozesz sobie podróżować bez paszportu pomiedzy krajami. Wszystkie inne podróże międzynarodowe wymagają paszportu. O innych dokumentach mi nie wiadomo. Jak znajdziesz zapis o innych dokumentach, które uprawniają do podróży międzynarodowej ( poza eu) to sie podziel :) Napewno nie jest to akt ślubu, prawo jazdy czy SSN. Dlatego każdemu dziecku sie mówi, ze jak chce jechać za granice to potrzebuje paszport ;) Nie ma co sobie życia na sile komplikować. Daj znac jak podróż i szerokich lotów życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka tylko w EU mozesz sobie podróżować bez paszportu pomiedzy krajami. Wszystkie inne podróże międzynarodowe wymagają paszportu.

Dokładnie to samo miałam napisać.

A gdyby nie było EU, to podróż też odbywałaby się na paszporcie, jak to bywało kiedyś.

To, że teraz można na innym dowodzie tożsamości, niż paszport, jest ułatwieniem dla obywateli niektórych krajów europejskich. Ale tylko dlatego, że te kraje tak się umówiły.

I wiem, wiem, że z wikipedii, ale:

Paszportdokument tożsamości wydany przez uprawniony organ państwa, uprawniający do przekraczania granic państwowych (niektóre państwa mogą wymagać dodatkowo wiz wjazdowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla scislosci dodam, ze to nie dzieki UE podrozujemy po Europie bez paszportow tylko Ukladowi z Schengen. Unia nie ma tu nic do rzeczy bo sa kraje, ktore nie sa w UE a mozna sie po nich przemieszczac bez paszporu.

Czy aby napewno? UK nie należy do Schengen a można wjechać tam na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność przemieszczania się ma swoje umocowanie w ustawodawstwie Unii Europejskiej. Właśnie dlatego kraje, które w Schengen nie uczestniczą, ale należą do UE, również tę klauzulę muszą implementować. Zauważ, że przy przekraczaniu granicy z UK urzędnik imigracyjny o nic nie pyta i nie może Ciebie, jako obywatela UE, nie wpuścić. Umowa z Schengen natomiast znosi kontrolę dokumentów na granicy. Państwa spoza UE mogą należeć do strefy Schengen (patrz Szwajcaria, Norwegia), umożliwiając swobodę przemieszczania się i rezygnując z kontroli dokumentów na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność przemieszczania się ma swoje umocowanie w ustawodawstwie Unii Europejskiej. Właśnie dlatego kraje, które w Schengen nie uczestniczą, ale należą do UE, również tę klauzulę muszą implementować. Zauważ, że przy przekraczaniu granicy z UK urzędnik imigracyjny o nic nie pyta i nie może Ciebie, jako obywatela UE, nie wpuścić. Umowa z Schengen natomiast znosi kontrolę dokumentów na granicy. Państwa spoza UE mogą należeć do strefy Schengen (patrz Szwajcaria, Norwegia), umożliwiając swobodę przemieszczania się i rezygnując z kontroli dokumentów na granicy.

mnie akurat nikt nie musi przekonywac, takze Ty.

Mnie nie przyszlo do glowy zeby wpisywac na bilecie moje nowe, piekne, hamerykanskie nazwisko a potem przekonywac ze to przepisy sa debilne...

To nawet moja stara zona, wykorzystala stary amerykanski passport na poprzednie nazwisko do konca waznosci a dopiero teraz, po kilku latach zmienila na taki z wlasciwym nazwiskiem.

Nawiasem mowiac, nie wiem po co jesli rozwod wkrotce... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...