Skocz do zawartości


Luksi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To ja znowu przekornie - a po co wynajmować mieszkanie w USA, skoro można na spokojnie za $50 tys kupić 3 lub 4 pokoje (ofc zależy od miasta/dzielnicy) i mieszkać w swoim? albo za $110k kupić dom?

1. Nie kazdy ma wolne $50K-100K.

2. Nie kazdy ma zdolnosc kredytowa.

3. Nie kazdy zamierzqa zapuscic korzenie w danym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaeR - jasne, wszystko zależy od podejścia do zagadnienia emigracji :). Mimo wszystko na szybko np dla domu o wartości $110k downpayment to zazwyczaj tylko ok $20k a potem raty po $470. Lepiej tak niż wynajmować :) Tak jak napisałem - wszytsko zależy od tego, jak się podchodzi do zagadnienia emigracji i z czym się wyjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie napisać że generalnie nie chciałbym mieszkać w miejscu gdzie domy są po $100k...

mieszkam w takim miejscu. i nie jest zle, jak sie ma stala prace i pewne dochody - nie musza byc wysokie, bo i koszt zycia automatycznie nizszy.

ale $470 miesiecznej splaty kredytowej to raczej malutko. albo powiedzcie mi gdzie takie tanie kredyty, to moze warto, zebym sie przefinansowala na inne zrodlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół Miami znalazłem takie domy - dodatkowo można sobie obejrzeć mapkę przestępczości - fajna opcja. Ostatnio widziałem taka ofertę w Melbourne FL (110k, 6 sypialni, basen, garaż na 2 auta). A w skład raty wchodza : $367 Principal and Interest + $83 Property Taxes + $24 Homeowner's Insurance. Generalnie oferty banków są różne - ale wokoło $500. Jak dla mnie bomba :)

A i btw - w Warszawie w biurach nieruchomości jest oferta mieszkań w Miami - gdzieś koło Miami Beach za $49k, 3 sypialnie, urządzona łazienka i kuchnia. Mieszkanie nowe (well z 2012 roku) ale nieużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół Miami znalazłem takie domy - dodatkowo można sobie obejrzeć mapkę przestępczości - fajna opcja. Ostatnio widziałem taka ofertę w Melbourne FL (110k, 6 sypialni, basen, garaż na 2 auta). A w skład raty wchodza : $367 Principal and Interest + $83 Property Taxes + $24 Homeowner's Insurance. Generalnie oferty banków są różne - ale wokoło $500. Jak dla mnie bomba :)

A i btw - w Warszawie w biurach nieruchomości jest oferta mieszkań w Miami - gdzieś koło Miami Beach za $49k, 3 sypialnie, urządzona łazienka i kuchnia. Mieszkanie nowe (well z 2012 roku) ale nieużywane.

Tak - jasne. Tylko upewnij się wiesz jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać niski APR (operowanie wysokością raty jest bez sensu bo można ją wyprodukować dowolnie niska w zależności od długosci kredytu) - jako ze jestem w trakcie (cały czas mam 3.875/ 30 years) to trzeba dostarczyć absolutnie wszystko, czasami nawet źródło pieniędzy na downpayment, wyciągi że wszystkich kont bankowych, emerytalnych - o dokładnym credit reporcie ( nie scorze - reporcie ) nawet nie ma co wspominać.

Tutaj okolica od $200k za dom o zasadniczo sensowne minimum jeżeli chodzi o towarzystwo i szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół Miami znalazłem takie domy - dodatkowo można sobie obejrzeć mapkę przestępczości - fajna opcja. Ostatnio widziałem taka ofertę w Melbourne FL (110k, 6 sypialni, basen, garaż na 2 auta). A w skład raty wchodza : $367 Principal and Interest + $83 Property Taxes + $24 Homeowner's Insurance. Generalnie oferty banków są różne - ale wokoło $500. Jak dla mnie bomba :)

A i btw - w Warszawie w biurach nieruchomości jest oferta mieszkań w Miami - gdzieś koło Miami Beach za $49k, 3 sypialnie, urządzona łazienka i kuchnia. Mieszkanie nowe (well z 2012 roku) ale nieużywane.

ale to masz taki kredyt, czy se w internecie sprawdzasz. bo to jest POTEZNA roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...