Skocz do zawartości


Luksi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem studentem pierwszego roku finansów i rachunkowości. Przyszłości raczej nie wiąże z Polską, moim marzeniem zaraz po licencjacie jest wylecieć do USA na stałe i szukać pracy w specjalizacji oraz dokończyć magistra już na miejscu. Proszę powiedzcie mi jak wyglądają realia jeśli chodzi o ten kraj, czy warto? czy jest jakiś sens? i jak to wszystko wygląda biorąc pod uwagę koszty życia jak i zarobki dla początkowego maklera/analityka finansowego. W filmach możemy się doszukać różnych fikcji i legend o finansistach zarabiających krocie w stanach ale wiadomo, że życie to nie bajka i nigdzie nie ma lekko. Najbardziej interesowała by mnie Kalifornia konkretnie Los Angeles ale wiadomo, że utrzymanie jest tam niesamowicie drogie a z pracą bodajże trzeba dobrze strzelić ale powiem szczerze, że te miasto wywiera na mnie sporo wrażenie i bardzo chciałbym tam rozwinąć skrzydła. Jeśli ktoś z was tam mieszka, mieszkał bądź nawet był proszę o jakieś wskazówki, opinie, rady a nawet jeśli nie to o sam całokształt stanów. Mogę dodać, że w tym roku lecę do pracy w Virgini w ramach programu "work and travel" na okres cały wakacji (3,5 miesiąca) ale to raczej nic wielkiego i ma charakter wyłącznie poznawczy. Do mojego planu jeszcze 2 lata ale wolę teraz juz wyrobić sb rzetelną opinię na ten temat i wiedzieć w co się pakuje. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przede wszystkim zanim zaczniesz pytac o koszty zycia, zarobki, itp - Powinnienes zapytac/zastanowic sie do jakiej wizy stalego pobytu sie kwalifikujesz. Bo bez tego to raczej nie bardzo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli studiujesz finanse to w CA znajdziesz prace. Pomysl przede wszystkim teraz o praktykach, stazu itd, najlepiej w jakiejs korporacji, bo to bedzie bardzo duzy plus w CV. Mam na mysli Polske, ale sa rowniez takie wyjazdy do USA. Wazna jest tez bardzo dobra znajomosc excel. A i tutaj uzywa sie programu quickbooks (w rachunkowosci i ksiegowaniu).

Oczywiscie wiesz ze abys znalaz prace w US najwazniejsze jest posiadanie pozwolenia na prace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie uwzględniłem dosyć kluczowej rzeczy. No w moim przypadku rozumiem, że potrzebna by była wiza emigracyjna. Bo zamierzam tam pracować/uczyć się oraz mieszkać przez dłuższy czas. Tylko teraz z tego co czytam w internecie to dość długa droga przez biurokratyczne procedury. Jak to wygląda w praktyce ? Mogę dopiero tam legalnie przebywać i pracować jak mam tą całą wizę imigracyjną i zieloną karte ? O co chodzi z losowaniem GC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy taki dzial jak zielona karta i tam masz wszystko co do losowania,GC :) jakie masz szanse ,jak jest z numerem ;)

a co to znaczyc dluzszy czas,jesli tak to pozostaje wiza pracownicza,ta jest na dluzszy czas

GC to pobyt staly :)

mozesz legalnie pracowac i byc jak masz wize pracownicza,nie musisz miec GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie uwzględniłem dosyć kluczowej rzeczy. No w moim przypadku rozumiem, że potrzebna by była wiza emigracyjna. Bo zamierzam tam pracować/uczyć się oraz mieszkać przez dłuższy czas. Tylko teraz z tego co czytam w internecie to dość długa droga przez biurokratyczne procedury. Jak to wygląda w praktyce ? Mogę dopiero tam legalnie przebywać i pracować jak mam tą całą wizę imigracyjną i zieloną karte ? O co chodzi z losowaniem GC ?

Chodzi o to ze zasadniczo to nie ma mozliwosci ich zdobycia bez sponsorowania przez rodzine lub pracodawce lub majac szczescie w loterii. Taki zamiar jak Ty maja miliony ludzi na swiecie i na tych zamiarach sie konczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem ;) sprawa nie jest na tyle błaha jak mogłem wcześniej przypuszczać, mam jeszcze trochę czasu co do moich zamiarów więc mogę sb spokojnie przeanalizować sprawę. Zawsze jest wiza pracownicza z której mogę korzystać a potem może pojawią się nowe możliwości już na miejscu co do wizy emigracyjnej albo po prostu szczęście mi dopiszę i los padnie na mnie. Dziękuje serdecznie za udzielone informacje :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem ;) sprawa nie jest na tyle błaha jak mogłem wcześniej przypuszczać, mam jeszcze trochę czasu co do moich zamiarów więc mogę sb spokojnie przeanalizować sprawę. Zawsze jest wiza pracownicza z której mogę korzystać a potem może pojawią się nowe możliwości już na miejscu co do wizy emigracyjnej albo po prostu szczęście mi dopiszę i los padnie na mnie. Dziękuje serdecznie za udzielone informacje :D !!!

Sek w tym że nie możesz - pracownicza tak samo musi być sponsorowana przez pracodawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...