Skocz do zawartości

Firmy Amerykańskie Z Filiami W Polsce


Paul96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przede mną trudny wybór, ponieważ za rok zdaję maturę i idę na studia, tylko mam tyle zainteresowań, że nie wiem, które mam wybrać. Więc pytam was, które kierunki studiów powiększają możliwość znalezienia pracy w firmie amerykańskiej , która ma filie w Polsce i potem wydała by wizę pracowniczą, bądź zieloną kartę ?

Nie opisałem zbyt dużo więc odpowiadajcie, pytajcie i po kolei będziemy rozwijać temat. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Branża IT. Najlepsza droga:
Uczelnia: politechnika
Kierunek: informatyka, telekomunikacja
Potem zdobywasz doświadczenie- najlepiej w amerykańskiej firmie
Na koniec zdajesz egzamin organizacji FEANI na inżyniera europejskiego uznawanego na całym świecie.
Lub poprostu udaj się na studia do USA i tam szukaj przy okazji pracodawcy :)

Ps: również będę wdzięczny jeżeli ktoś wymieni firmy, które są bardziej skore do sponsorowania. Ja z racji wykształcenia musze celować w branżę przemysłową/energetyczną/lotniczą/automobile/mechaniczną/spożywczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża IT. Najlepsza droga:

Uczelnia: politechnika

Kierunek: informatyka, telekomunikacja

Potem zdobywasz doświadczenie- najlepiej w amerykańskiej firmie

Na koniec zdajesz egzamin organizacji FEANI na inżyniera europejskiego uznawanego na całym świecie.

Lub poprostu udaj się na studia do USA i tam szukaj przy okazji pracodawcy :)

Ps: również będę wdzięczny jeżeli ktoś wymieni firmy, które są bardziej skore do sponsorowania. Ja z racji wykształcenia musze celować w branżę przemysłową/energetyczną/lotniczą/automobile/mechaniczną/spożywczą.

Nie mam FEANI i co mi zrobicie? :P

A na powaznie, nie chce wam sie przejrzec bazy danych kto sponsoruje wizy pracownicze i w jakich ilosciach, tylko bedzie to zlecac innym? Jest tam informacja rowniez odnosnie stanowiska i inne detale.

A juz na powaznie powaznie, wiza pracownicza to jak Yeti. Podobno istnieje, ale niewiele osob ja widzialo. Jest tylko kilka duzych firm, ktore spamuja system liczac, ze i tak polowe co najmniej wiz zdobedzie (przypominam, ze jest losowanie). Mowie tu o microsofcie czy innym amazonie. Tam te aplikacje ida w tysiace. Sa firmy co wysalaja dwanascie a dostaja 6 lub mniej i to zreszta przewaznie dla absolwentow amerykanskich uczelni, ktorzy sie sprawdzili na OPT, bo im przypada jeszcze 20K wiz i w razie niepowedzenia spadaja do puli powszechnej.

Zatrudnienie sie w amerykanskiej firmie w Polsce i liczenie, ze sie skonczy w USA jest jak stanie z wypietym tylkiem na Saharze liczac, ze sie cos w koncu zaliczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał kumpli na studiach informatycznych na Politechnice. Pracują właśnie w takiej firmie amerykańskiej, dwoje już jest w Stanach, a on sam zostaje w Polsce ze względu na rodzinę :) Dlatego pytam, które kierunki są najbardziej perspektywiczne, ponieważ chcę wybrać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał kumpli na studiach informatycznych na Politechnice. Pracują właśnie w takiej firmie amerykańskiej, dwoje już jest w Stanach, a on sam zostaje w Polsce ze względu na rodzinę :) Dlatego pytam, które kierunki są najbardziej perspektywiczne, ponieważ chcę wybrać dobrze.

Loterii nie obejda i tak, chyba, ze sie znalezli przez L-1. No i jeszcze dochodzi kwestia GC, bo wiza pracownicza niekoniecznie musi do niej prowadzic. Pracodawca nie ma interesu o nia wystepowac przed uplywem 6 lat, bo traca niewolnika. Jesli ktos jest cierpliwy i ma sponsora to sie dostanie predzej czy pozniej, jesli sie mu znudzi placic za kolejne proby. :)

Sam mam wize pracownicza, ale znam ludzi, ktorzy jej nie dostali lub pracodawca pozegnal sie z nimi przed wystapieniem o GC. Nie wiem czy nawet jedna osoba z tej grupy pozostala w stanach. Niektorzy zrobili NIW, ale maja 5 lat czekania. Probuja rowniez EB-1, ale tez nie jest latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest taka możliwość, by pracować jakiś okres w ciągu roku w stanach ?

Mozesz rozwinac? Mnie szef moze wyslac na ile chce do innego kraju z USA. W Polsce spedzalem przewaznie dwa miesiace, teraz okolo miesiaca. Czyli mozna, ale tak poprostu pracownik moze sobie wybierac? To zalezy od pracodawcy.

Musicie spojrzec na temat od innej strony troche. Najwazniejsze pytanie: dlaczego ktos mialby mnie sponsorowac. W takim przypadku jest naprawde tyle opcji, ze nie ma problemu, jesli pracodawca chce. Niestety przewaznie nie chce wystepowac o GC, jak ktos nie wygra wizy pracowniczej. Jednak oficjalnie taka droga istnieje, ale nie jest w interesie pracodawcy, bo z GC to Ty mozesz zniknac nastepnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodzi mi o to, że po prostu jestem w firmie amerykańskiej w Polsce i w ramach mojej pracy wyjeżdżam na jakiś czas do Stanów. Coś jak sezon.

Druga sprawa to słyszałem, że jeśli na stałe to pracodawca musi udowodnić, że konieczne jest ściągnięcie pracownika z poza Stanów i wtedy można dostać GC.

Fakt, z GC mogę zniknąć następnego dnia i wtedy pracodawca ryzykuje. Chyba miałeś na myśli " wygranie GC, a nie wizy pracowniczej " ?

PS : Pierwszym moim celem jest W&T na pierwszym roku studiów, pod odpowiedzią napisz czy warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej bylej firmie mase ludzi przyjezdza tu do US - na tydzien, dwa - w odwiedziny a nie pracowac. Jezdza na B-1 bo jest jest jedyna mozliwosc zanim sie uderza w wizy pracownicze - ktore wymagaja pieniedzy, czasu itp... Na B-1 formalnie pracowac nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodzi mi o to, że po prostu jestem w firmie amerykańskiej w Polsce i w ramach mojej pracy wyjeżdżam na jakiś czas do Stanów. Coś jak sezon.

Pracodawca ma dostep do takich mechanizmow.

Druga sprawa to słyszałem, że jeśli na stałe to pracodawca musi udowodnić, że konieczne jest ściągnięcie pracownika z poza Stanów i wtedy można dostać GC.

To sie tyczy rowniez wizy pracowniczej. EB-2 i EB-3 ma pewne wymagania i niekoniecznie pracownik musi je spelniac.

Chyba miałeś na myśli " wygranie GC, a nie wizy pracowniczej "

Gdzie to napisalem?

Pierwszym moim celem jest W&T na pierwszym roku studiów, pod odpowiedzią napisz czy warto :)

Nie wiem czy warto. Bylem. Kasa wpadla, wiedzialem co to Walmart i 7-11 zanim przyjechalem na dluzej kilka lat pozniej. To jednak inne doswiadczenie, kiedy wiesz, ze wracasz i kiedy Twoje zycie sie z tym krajem zwiazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...