Skocz do zawartości

Firmy Amerykańskie Z Filiami W Polsce


Paul96

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy Mid/Senior Admin w mojej branzy zazwyczaj nie potrzebuje bata aby cos zrobic bo masz projekty swoje i terminy.

Po angielsku to by sie to nazywalo Team Lead chyba.

Team Lead to taka sobie pozycja, taki pierwszy stopen zarzadzania technicznymi ludzi. W sumie mi sie zdarzalo ze Team Lead nie mial wiekszego pojecia co robimy i mial zakaz logowania sie do zywych systemow co by cos nie spierdolil, a bylo co popsuc i to na duza skale (ok 7000 serverow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A tak swoja droga to ciekawe ile jeszcze musi wody w Wisle uplynac zanim rekruterzy/firmy zaczna wpisywac zarobki w ogloszeniach o prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy Mid/Senior Admin w mojej branzy zazwyczaj nie potrzebuje bata aby cos zrobic bo masz projekty swoje i terminy.

Po angielsku to by sie to nazywalo Team Lead chyba.

Team Lead to taka sobie pozycja, taki pierwszy stopen zarzadzania technicznymi ludzi. W sumie mi sie zdarzalo ze Team Lead nie mial wiekszego pojecia co robimy i mial zakaz logowania sie do zywych systemow co by cos nie spierdolil, a bylo co popsuc i to na duza skale (ok 7000 serverow).

Ooo dokładnie :-) To jest taki gość, co zarządza swoim środowiskiem, ale w firmie nie ma większych możliwości. Z tym, że, jeżeli ktoś jest szefem konstruktorów, przynajmniej w mojej firmie, to już ma bardzo dużo do powiedzenia jeżeli chodzi np. o szkolenia, zakupy materiałów, park maszynowy, wdrażanie nowych prduktów itp. Tylko, że tak jak mówisz Gucio- w każdej branży i firmie inaczej to wygląda. U Was raczej ciężko, żeby team leder odpowiadał za połowę firmy, ale i tak pewnie 2x więcej zarabiacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli nawet jakbym był liderem projektu/działu konstrukcyjnego to nie da rady? A powiedz mi jeszcze, czy opłaca się emigrować w wieku np 35-40 lat jak ktoś już ma dzieci i jest w Polsce ustawiony? Pewnie zależy to od tego jaką miałbym mieć w Stanach pracę ;)

Nie da, bo lider projektu czy czegolwiek nie bedzie mial zadnego doswiadczenia w tej dziedzinie - ona jest baaardzo specyficzna, firm na swiecie produkujacych takie rzeczy jest bardzo niewiele, technologia jest kontrolowana itp.

Czy oplaca sie emigrowac - sam sobie odpowiedziales. Ja wyemigrowalem w wieku 35 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dokładnie :-) To jest taki gość, co zarządza swoim środowiskiem, ale w firmie nie ma większych możliwości. Z tym, że, jeżeli ktoś jest szefem konstruktorów, przynajmniej w mojej firmie, to już ma bardzo dużo do powiedzenia jeżeli chodzi np. o szkolenia, zakupy materiałów, park maszynowy, wdrażanie nowych prduktów itp. Tylko, że tak jak mówisz Gucio- w każdej branży i firmie inaczej to wygląda. U Was raczej ciężko, żeby team leder odpowiadał za połowę firmy, ale i tak pewnie 2x więcej zarabiacie ;)

W mojej branzy Team Lead nie odpowiada zazwyczaj za nic wiekszego niz grupa adminow. W zaleznosci od ukladow i wielkosci firmy, jest on takim "malym managerem" i posredniczy pomiedzy teamem a managerem. W wielu wypadkach od team leada nie oczekuje sie takiej duzej wiedzy technicznej, a bardziej management skills. Ale to roznie bywa. Kazde srodowisko jest inne.

Co do zarobkow, to w wiekszosci wypadkow team lead ma ciut wiecej od Mid Admina, ale juz porownywalnie lub mniej niz Senior Admin lub Lead Engineer. Ale tez regul nie ma. Czasami team lead to takie piate kolo u wozu, i jak jest reorganizacja firmy, to jest pierwszy do odstrzalu.

Tak bylo u nas w Blackberry. Jak firma zaczela redukowac ludzi, to moj team lead polecial jako pierwszy, bo jego wiedza byla duzo mniejsza niz nasza, no i mozna sie bylo bez niego obyc, a bez nas juz nie tak bardzo.

Czy oplaca sie wyjezdzac po 30'stce ?

Moj ojciec wyjechal majac 46lat i nie nazeka (splacony dom w NYC, dobra praca itp). Ja wyjechalem w wieku 27 lat i tez nie zaluje.

A tak swoja droga to ciekawe ile jeszcze musi wody w Wisle uplynac zanim rekruterzy/firmy zaczna wpisywac zarobki w ogloszeniach o prace...

Haha, to chyba jeszcze dlugo sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja się wywiązała, ciągle czytam :)

Tylko dziwi mnie ta lekkość w tym " czy opłaca się wyjeżdżać ? " " Ja sobie wyjechałem w wieku.. , mój ojciec w wieku... "

Tak, jakby dla was to była bułka z masłem, bo macie możliwości emigracyjne. No właśnie, jakie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej chcę uczestniczyć w W&T, a po licencjacie, w rocznych praktykach . Co pokaże życie, zobaczymy. W tym wieku, takie okresy w roku w USA w ramach W&T oraz nawet cały rok praktyk wystarcza . Lecz jeśli bym wylosował zieloną kartę, to bym się baardzo cieszył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

<script type="text/javascript"></script>

czy komuś udało się za pomocą tej strony znaleźć pracodawcę? lub ktoś słyszał, że komuś się udało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...