Skocz do zawartości

(Nie)Bezpieczne Usa


Stany

Rekomendowane odpowiedzi

Polacy maja taka fatalna opinie jako rasisci i antysemici... opanujcie sie -- albo zaakceptujcie wasza opinie jako prymitywni, ograniczeni ludzie (bo spotkalam sie z taka opinia i trudno bronic polakow jak sie takie rzeczy czyta.) Go ahead and flame me.

Polacy? Nie ja nie jestem rasistka to sa fakty i mam taka sama opinie jak wielu Amerykanow z ktorymi np. pracuje, myslisz ze dlaczego ceny domow w bialych dzielnicach gdzie szkoly sa dobre sa duzo wyzsze? czarni sa duzo wiekszymi rasistami, niz biali ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Polacy? Nie ja nie jestem rasistka to sa fakty i mam taka sama opinie jak wielu Amerykanow z ktorymi np. pracuje, myslisz ze dlaczego ceny domow w bialych dzielnicach gdzie szkoly sa dobre sa duzo wyzsze? czarni sa duzo wiekszymi rasistami, niz biali ...

Miejsca gdzie mieszka white trash to za to wysmienite miejsca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Kanadyjczycy odczuwaja kompleks USA , myślisz dlaczego jest ich tutaj masa nielegalnie ?:)

Teraz moje pytanie czy ktos z forumowiczów był w Kanadzie i odpowie mi na moje pytanie , kolega był ostatnio w Kanadzie (Ontario) , i powiedział ,,Wiesz stary w Kanadzie jest 100 razy lepiej ulice są czystsze , nie ma tak jak w USA ze jak wjedziesz w jakas dzielnice to nie wyjedziesz mało ludzi ma dostęp do broni , to przestępczość mniejsza , dużo lasów jezior ulice są niezakorkowane w porównaniu do USA " , czy tak faktycznie jest ?


To było jakieś małe miasteczko od Toronto , zabijcie mnie ale nazwy nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Wiesz stary w Kanadzie jest 100 razy lepiej ulice są czystsze , nie ma tak jak w USA ze jak wjedziesz w jakas dzielnice to nie wyjedziesz mało ludzi ma dostęp do broni , to przestępczość mniejsza , dużo lasów jezior ulice są niezakorkowane w porównaniu do USA "

Kanadyjczycy nie potrafią zachwalać swojego kraju ne wspominając przy okazji jak to okropnie jest w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka jak male miasteczko to TAK

Lecz tak sie nie widzi calej Kanady :D

Fakt jest mniej osob wiec i mniej problemow ..

Sa korki w duzych miastach,sa takie miejsca ze jak bys zobaczyl to by sie spytal czy to nadal jest Kanada :)..

spytaj sie ludzi z Winnipegu jak tam rdzenna ludnosc ..to samo z pod Vancouwer a to nadal jest Kanada :)

http://www.macleans.ca/news/canada/crime-most-dangerous-cities/

a tutaj tez ciekawie pisze

http://www.macleans.ca/tag/canadas-most-dangerous-cities/

napisze tak,Kanada z lat 80-tych to nie to samo co teraz ..kiedys faktycznie samochody staly otwarte,tak samo drzwi,spytajcie sie Kanadyjczykow a teraz ..


za to zachwalaja kanadyjczycy swoja dana Prowincje,jaka jest najlepsza :) do zycia,pracy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy maja taka fatalna opinie jako rasisci i antysemici... opanujcie sie -- albo zaakceptujcie wasza opinie jako prymitywni, ograniczeni ludzie (bo spotkalam sie z taka opinia i trudno bronic polakow jak sie takie rzeczy czyta.) Go ahead and flame me.

Stwierdzenie faktu sprawia, ze jestem prymitywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie faktu sprawia, ze jestem prymitywny?

o rany, ale chyba musisz umiec patrzec na fakt z jakiejs szerszej perspektywy

afro-amerykanie otrzymali pelne prawa dopiero w polowie dwudziestego wieku; do tego czasu byli traktowani niewiele lepiej niz konie na farmach. wyjscie poza ten smutny i nieludzki stereotyp w kraju, gdzie pieniadze decyduja o twojej przyszlosci, nie jest sprawa latwa

to nie "cz" (jak ktos to ujal, zreszta bardzo niezrecznie) generuja przestepczosc. to bieda, brak dostepu do edukacji, spoleczne przyzwolenie na tworzenie gett i niewyobrazalna przepasc finansowa miedzy biednymi i bogatymi sprawia, ze sa miejsca lepsze i gorsze

tak samo zle sa miejsca zamieszkane przez biednych bialych; meksykanow czy kogokolwiek

pracuje w edukacji od bardzo dawna i w usa przeraza mnie, ze pierwszy lepszy malo (jeslli w ogole) inteligentny czlowiek (niezaleznie od rasy!!!) moze pojsc do koledzu i zostac kims (bo mame i tate stac), podczas gdy zdolny, ale biedny musi zebrac o stypendia albo brac potezne pozyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, ale chyba musisz umiec patrzec na fakt z jakiejs szerszej perspektywy

afro-amerykanie otrzymali pelne prawa dopiero w polowie dwudziestego wieku; do tego czasu byli traktowani niewiele lepiej niz konie na farmach. wyjscie poza ten smutny i nieludzki stereotyp w kraju, gdzie pieniadze decyduja o twojej przyszlosci, nie jest sprawa latwa

to nie "cz" (jak ktos to ujal, zreszta bardzo niezrecznie) generuja przestepczosc. to bieda, brak dostepu do edukacji, spoleczne przyzwolenie na tworzenie gett i niewyobrazalna przepasc finansowa miedzy biednymi i bogatymi sprawia, ze sa miejsca lepsze i gorsze

tak samo zle sa miejsca zamieszkane przez biednych bialych; meksykanow czy kogokolwiek

pracuje w edukacji od bardzo dawna i w usa przeraza mnie, ze pierwszy lepszy malo (jeslli w ogole) inteligentny czlowiek (niezaleznie od rasy!!!) moze pojsc do koledzu i zostac kims (bo mame i tate stac), podczas gdy zdolny, ale biedny musi zebrac o stypendia albo brac potezne pozyczki

Przeciez nigdzie temu nie zaprzeczylem...

Ktos zapytal o niebezpieczne miejsca w danych miastach, ja odpowiedzialem na to pytanie podajac link do mapy, ktora doskonale te miejsca przedstawia. Nawet nie staralem sie tlumaczyc czemu jest tak, a nie inaczej...

Swoja droga, smieszne jest to, ze okreslenie "biali" jest ok, ale "czarni" juz nie do konca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nigdzie temu nie zaprzeczylem...

Ktos zapytal o niebezpieczne miejsca w danych miastach, ja odpowiedzialem na to pytanie podajac link do mapy, ktora doskonale te miejsca przedstawia. Nawet nie staralem sie tlumaczyc czemu jest tak, a nie inaczej...

Swoja droga, smieszne jest to, ze okreslenie "biali" jest ok, ale "czarni" juz nie do konca...

ja nie mowie, ze zaprzeczasz, ale dalej nie zmienia to faktu, ze przyrownywanie niebezpiecznych dzielnic do tych zamieszkalych przez afro-amerykanow jest niesluszne i tylko poglebia niechec rasowa

a to, ze slowo "czarny" jest nie w porzadku, to raczej kolejny wynik kulturowych konotacji

to slowo od zawsze mialo negatywne konotacje, podczas gdy bycie bialym od zawsze spolecznie bylo powodem do dumy (jakies tam white power czy inne koncepty)

okropnie obciazone semantycznie amerykanski N-word na polski tlumaczy sie wlasnie jako "czarny/czarnuch"

zastanawiam sie, czy naprawde nie wyczuwasz pogardy, ktorej zadnym tlumaczeniem nie da sie wyrugowac z tego slowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...