Skocz do zawartości

Kupować Bilet Powrotny?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja leciałam do Stanów dwa razy. Zawsze miałam bilet powrotny.

Zresztą bilet w dwie strony jest tańszy. A ja zawsze wiem, jak długi mam urlop i na ile lecę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy tak ma.

Na lotnisku w USA pytali mnie tylko, na jak długo przyleciałam. Biletu powrotnego widzieć nie chcieli. Może mieli już go w systemie, nie wiem. A może nie trzeba biletu w dwie strony, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A co sądzicie o refundowalnym bilecie powrotnym? Jest droższy, no ale refundowalny i można zwrócić po przekroczeniu granicy... A jak sie zorientują na customs to można się wywinąć, że taki bilet dla świętego spokoju jakby cokolwiek się stało... (chyba, że ktoś ma lepszą wymówkę?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lecialam do Stanow w czerwcu to w Amsterdamie na przesiadce poprosili mnie o okazanie biletu powrotnego. Nie mialam ze soba wydrukowanych info o podrozy powrotnej, internet nie dzialal, wiec nie mialam jak pokazac. Puscili mnie po 10 minutach zadawania innych pytan. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys daaaawno temu na B1 prosili o pokazanie powrotnego. W ~2003 roku chyba... Tylko moich kilkadziesiat wyjazdow bylo praktycznie zawsze sluzbowych.

Mnie kiedyś w EWR na secondary zapytali kiedy wracam Ja na to że mam bilet na 5 stycznia. A oni na to że nie pytają na kiedy mam bilet tylko kiedy wracam. Oni tam durne w tym Newark zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, jest zalecenie ale tez takie pisane na forach. Ja ci powiem tak. Brak biletu powrotnego lub jakikolwiek open ticket wiąże sie możliwością dodatkowych pytań na lotnisku, bardzo prawdopodobne jest secondary. I teraz, jesli potrafisz wszystko ładnie wyjaśnić a oficer ci uwierzy to problemów nie bedzie. Zaczną sie one w momencie gdy zaczniesz kłamać, a oficer bedzie miał podejrzenia ze kos knujesz.

Wszystko powyżej stanie sie jesli ktokolwiek cie spyta o bilet powrotny. Duza szansa ze tak, bo informacje o biletach do i z sa przesyłane na 72 godziny przed wylotem. Jesli np kupisz bilet na krócej to na bank będziesz mieć "przesłuchanie" co do podrozy jeszcze przed gatem.

Rób jak uważasz, twoje życie, twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lx13 Dzięki za wypowiedź. Jakby mnie zaczęli wypytywać to tak czy inaczej nie mam po co kłamać, w końcu nie zamierzam tam zostać.... prawda jest taka, że lepiej nie mieć powrotnego i go kupić dopiero na miejscu, z tydzień przed powrotem, ciekawe czy wysłuchają takiego wytłumaczenia :)

@Magdalena S - W Norwegianie... i szukając 2 miesiące temu biletów nigdzie nie znalazłem tanszych tam i z powrotem niż dwa osobne bilety norwegiana... Zawsze bilet w obie strony składał się z dwóch pojedynczych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...