Skocz do zawartości

Notatki O Imigracji, Życiu I Społeczeństwie W Usa


mifok

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nie udzielam się tutaj często, ale pokątnie czytuję forum od wielu lat. W ostatnim miesiącu naszło mnie na napisanie serii artykułów o moim dzieciństwie w Polsce, przygodach imigracyjnych w USA, i o rozmaitych kontrastach, które rzuciły mi się w oczy po wielu latach życia na obu kontynentach. Oczywiście podobnych wpisów na sieci nie brakuje, ale starałem się wyjść poza szablon - i pomyślałem, że komuś ta seria może się spodobać albo przydać przy snuciu planów życiowych :-)

Link do spisu treści (najlepiej czytać chronologicznie): http://lcamtuf.blogspot.com/2015/07/poland-and-united-states-wrapping-up.html

Oczywiście takie notatki są siłą rzeczy bardzo subiektywne i doświadczenia innych ludzi potrafią być bardzo różne, co zauważyłem zarówno na forum, jak i w rozmowach z innymi Polakami i z imigrantami z innych krajów. Tak czy tak... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale napisane i od ręki widać że autor faktycznie poznał Amerykę a nie głosi "prawdy" na jej temat po miesiącu od przyjazdu. Subiektywne ale bardzo wyrażone i że wszystkim co przeczytalem (nie mialem czasu przeczytać wszystkiego) prawie całkowicie się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...