Skocz do zawartości

Do Chicago W Czarno


zaki1121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wkoncu nadeszla chwila kiedy moge sie przeprowadzic do usa w ciemno przygotowywalem sie na ta chwile az 2 lata.

Mam na swoim dolarowym koncie 18,000$ w razie potrzeby albo problemow rodzina moze mi przelac dodatkowo 5,000$

to powinno w 100% wystarczyc.

Postaram sie opisac wam mniej wiecej krok po kroku co zamierzam zrobic po przylocie do Chicago ale najpierw chcialbym

powiedziec cos o sobie. mam 20 lat mieszkam i pracuje obecnie w Londynie znam jezyk Angielski b.dobrze

decyzje o wyjezdzie podjolem okolo 3-4 lat temu poniewaz jestem juz znudzony zyciem w europie szczegolnie w tym ochydnym miastem Londyn

jestem mlody chce sprobowac czegos nowego w zyciu...



Wiec zacznijmy Chicago -


Odrazu po przylocie zamierzam wynajac pokoj w hotelu z internetem w okolicach Belmont.

Poszukac jakiegos normalnego pokoju w internecie polishinfo.us (na poczatek) takze okolice Belmont

sa dosyc tanie nawet po 400-600$ miesiecznie.

Chcialbym takze wyrobic jak najszybciej numer ITIN ktory moze wyrobic kazd legalny czy nielegalny

dzieki numerowi ITIN bede mogl otworzyc konto w banku

Puzniej chcialbym sie zapisac do szkoly jezykowej i zmienic status wizy z turystycznej na studencka mam juz jedná na oku

jest dosc tania i pomaga zalatwic wize

Puzniej to juz na spokojnie bede szukac pracy oczywiscie nie bedzie to wymarzona praca i legalna ale kazdy od czegos zaczynal

na poczatku jakies part-time sprzatania wieczorami w wakacje moge sie zajac budowlanka jako pomocnik

Po roku zrobie sobie prowo jazdy i kupie auto, nowe prawo zezwala na zrobienie prawo jazdow nawet nielegalnym jezeli

moga udowodnic ze mieszkaja ponad rok w stanie illinois



Takze mysle nad Los Angeles tez nie bylo by problemu z prawkiem albo z mieszkaniem ale trudniej z praca


Puzniej tylko czekac az nadarzy sie okazja na legalizacje pobytu kto wie moze zapoznam jakas Amerykanke ;)

pozdrawiam






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Życze Ci powodzenia! Nie wiem jak wygląda życie nielegalnego, ale mam znajomych którzy zdecydowali się na taki krok i żyją w NJ gdzie prawo jest troche bardziej rygorystyczne. Widać, że się da. Sam marze po cichu o wyjeździe jednak szczęscie nie dopisuje jeśli chodzi o loterię. Mam za dużo do stracenia w PL żeby zdecydować się na taki krok jak Ty. Byłem w stanach dwa razy na wizie turystycznej, podoba mi się w tym kraju, ale jeśli miałbym wyjechać to tylko mając legalny status. Jeszcze raz powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki oczywiscie nie zamierzam zyc nielegalnie, dlatego zmienie wize na studencka

Oczywiście ze zamierzasz - w momencie podjęcia jakiejkolwiek pracy na turystycznej lub studenckiej stajesz się nielegalny.

I please obyczaj chociaż jakiś spell checker...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...