Skocz do zawartości

Dv-2017


Morav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam pytanie z innej beczki. Wypełniałem wniosek rodzicom i popełniłem błąd mianowicie nie wpisałem siostry która 21 lat kończy dopiero w styczniu przyszłego roku. Losowanie jest w maju więc po losowaniu będzie już miała skończone 21 lat więc się nie kwalifikuje. Czy to istotny błąd? Przy podawaniu liczby dzieci jest adnotacja, że chodzi o chwilę wypełniania wniosku więc to teoretycznie powinienem ją wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to by się rozwiązało w przypadku wylosowania. Teoretycznie siostra już będzie miała 21 lat więc pod rodziców się nie podepnie.

Może ktoś mnie poprawi, ale mnie sie wydaje, że istotny jest wiek W MOMENCIE SKŁADANIA wniosku, a nie wylosoawnia. Mój syn kończy 21 lat w połowie listopada. Była to ostatnia okazja, żeby uwzględnić go w moim wniosku. I, z tego co rozumiem, w przypadku gdybym została wylosowana, to podlega on tym samym prawom i procedurom, co moja nieletnia córka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to nie. Mój kuzyn który jest z kwietnia, a nie dostał GC po wylosowaniu w maju bo przy składaniu papierów przez rodziców miał już skończone 21 lat.

Ooooo, szkoda :(. Myślałam, że datą graniczną jest wysłanie zgłoszenia, a nie złożenie wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...