Skocz do zawartości

Dalsze Kroki Po Przyznaniu Wizy.


Mateusz20

Rekomendowane odpowiedzi

A po co skarbówce Twój adres w USA?

Zasadniczo to musisz byc cokolwiek wiarygodny mowiac im ze nie bedziesz placil podatkow bo tu nie mieszkasz. W sumie to sie dziwie polskiej skarbowce ze tak latwo wierza ludziom na slowo, IRS ma specjalny formularz ktory ewidentnie sluzy do takich sytuacji a dowodzi rezydencji podatkowej w US - mozna go dostac na zamowienie za drobna oplata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dawno nikt tu nie pisał, to trochę odkopię temat.

Ktoś poda kroki, które trzeba zrobić w 100% przed i w trakcie wylotu do USA, żeby nie mieć potem problemów?

- opłata 165$ za kartę

- zabrać paszport i kopertę z ambasady

Z tego co trzeba zrobić to tyle?

Do której kolejki udajemy się po wylądowaniu? wizowa, czy dla rezydentów?

Sorry, że pytam o takie rzeczy, chyba nawet któryś raz, ale lepiej się upewnić, żeby potem nie mieć problemów, bo czegoś zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt tu nie pisał, to trochę odkopię temat.

Ktoś poda kroki, które trzeba zrobić w 100% przed i w trakcie wylotu do USA, żeby nie mieć potem problemów?

- opłata 165$ za kartę

- zabrać paszport i kopertę z ambasady

Z tego co trzeba zrobić to tyle?

Do której kolejki udajemy się po wylądowaniu? wizowa, czy dla rezydentów?

Sorry, że pytam o takie rzeczy, chyba nawet któryś raz, ale lepiej się upewnić, żeby potem nie mieć problemów, bo czegoś zapomniałem.

bump

PS. Ktoś z osób, które już wyleciały mógłby napisać taki przewodnik od A do Z co po rozmowie.

Co po wylosowaniu widziałem już w kilku tematach, więc też by można zebrać te informacje i zrobić jeden temat od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do pytania kolegi wyzej odnosnie do jakiej kolejki sie wybrac na JFK bede chcial sie odprawic z zona obywatelka us , moga sie wkurzyc jak pojde do odprawy dla citizens us >????

Czy to wielki dla Was problem stanzc obydwojgu w kolejce dla "visitors" Malzonce z tego powodu korona z glowy nie spadnie. Na miejscu czekaja Cie o wiele wieksze problemy niz ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapią Cię bez trudu z ta koperta..idziesz później i tak do pokoju ;)

Gorsze..lepsze ich czekają :D jak się czyta to np forum to USA jest latwe lecz ta granica ;)

Mateusz można pisać.wiele osób pisze.ja nie wygrałem.jestem codziennie na forum i wiem co dalej.gdzie iść :) pare osób tym się podzielili

Napisz co Cie interesuje to napiszemy coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z forum można się wszystkiego dowiedzieć, zanim szedłem na rozmowę to dopytywałem o wszystko i dało to fajny efekt, bo jak wszedłem do środka to nie błądziłem, tylko wszystko było zgodne z tym co ludzie opisywali, dokumenty miałem przygotowane, komórki itp. zostawione, więc samego czynnego udziału było można z 5min, a reszta to oczekiwania na swoją kolej.

Podobnie chciałbym się dowiedzieć z lotniskiem, bo w USA jeszcze nie byłem, a że jest to lot po wylosowaniu karty, to chciałbym wiedzieć jakie dokumenty przygotować i gdzie się udać.

Z tego co wyczytałem na forum to trzeba mieć:

-Paszport

-Kopertę z ambasady

-Płytę z prześwietlenia

To chyba tyle, czy coś jeszcze?

Kolejka wizowa, czy dla rezydentów?

Ogólnie tak jak pisałem, to gdyby zrobić taki temat od A do Z to będzie na lata, bo sam już wiele razy odpisywałem na pytania odnośnie badań, rozmowy, itp., a można by to zebrać w jeden temat, w pierwszym poście i zamknąć i podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zalezy jakie lotnisko bedzie Twoim POE, moim bylo Chicago O'Hare i wszystko przebieglo tak:

Po wyladowaniu podazylam za tlumem, przed stanowiskami odprawy zapytalam kogos z obslugi gdzie mam sie udac z wiza imigracyjna. Pokierowano mnie do koleji Visitors and First Time ESTA, odstalam swoje... Jak przyszla moja kolej oficer wzial ode mnie paszport i koperte, plyty nie chcial, pobral odciski i kazal odebrac bagaze i isc za nim. Poprowadzil na stanowisko secondary (zaden pokoj to nie byl) i przekazal moje dokumenty innemu oficerowi, tam podalam nowy adres I odsiedzialam 20 min i po krzyku. Zadnych dodatkowych pytan, sprawdzania bagazu.

Na visajourney pewnie znajdziesz wiecej info odnosnie innych POE:)

Jak Co oddadza paszport to sie upewnij ze Ci dobra date wbili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...