Skocz do zawartości

Studia W Usa


NisseN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

On szybciej zielona karte wylosuje niz dostanie sie do UPenn (Ligia Bluszczowa), Berkeley ("public Ivy") lub NYU (koszt $70,000/rok)

Mój mąż dostał się na Columbię, ale ostatecznie wybrał inny uniwerek, nie z Ivy League. Bystry facet i b. oczytany, ale geniuszem nie jest (na szczęście nie zna polskiego więc nie preczyta tego ;) ).

OP chciał listę i dostał, co z tym zrobi to już jego sprawa. IMO jak nie ma zamiaru zostać w USA to studia amerykańskie w biznesie to tak czy owak strata czasu i pieniędzy, chyba że chodzi o uczelnię znaną na całym świecie.

Jedyna accreditation jaka Adrian ma to jakas w accounting na stan Michigan. Jeszcze jeden minus.

Dokładnie. Studia to poważna sprawa i kosztowna, warto zorientować się w amerykańskim systemie edukacyjnym zanim się wyda kupę pieniędzy na tytuł z którym nie bardzo jest potem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sporo z was ogarnia temat wiec podepne sie z pytaniem. Mam zrobionego licencjata w PL, istnieje jakas mozliwosc transferu punktow ects na uczelnie tutaj i zrobienie licencjata albo magistra bez koniecznosci zaczynania wszystkiego od samego poczatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od uczelni - niektore w ogole nie biora polskiego licencjata pod uwage, beda traktowaly ciebie jako transfer student i cos ci zalicza (ale przewaznie mniej, niz by sie chcialo.) Inne potraktuja licencjata jako Bachelor's, i powiedza, ze po egzaminie GRE mozesz wysylac aplikacje na studia magisterskie, jeszcze inne powiedza, musisz dorobic taki i taki requirement, a dopiero potem pisac GRE/wysylac aplikacje na studia magisterskie. Czesto tez zalezy od kierunku.

Jackie, Columbia acceptance rate jest mniej niz 7% -- twoj maz moze nie jest geniuszem, ale tez musi byc baaaardzo nieprzecietny zeby tam sie dostac. [And that's a good thing :)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilon - jest mase info na sieci... najrozniejsze (b. dobre fora). I uczelnie sa pomocne, mozna przewaznie zadzwonic lub umowic sie na spotkanie z admissions representative ktory wszystko wytlumaczy. Dla ciebie bedzie wazna state residency - wtedy placisz in state tuition. Wyglada na to ze mieszkasz w Maryland - University of Maryland to swietna uczelnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilon - jest mase info na sieci... najrozniejsze (b. dobre fora). I uczelnie sa pomocne, mozna przewaznie zadzwonic lub umowic sie na spotkanie z admissions representative ktory wszystko wytlumaczy. Dla ciebie bedzie wazna state residency - wtedy placisz in state tuition. Wyglada na to ze mieszkasz w Maryland - University of Maryland to swietna uczelnia!

Dzieki za informacje! Ja jestem bardzo slabo zorientowana, w ogole nie ogarniam o co tutaj chodzi z tymi uczelniami. Posprawdzam na stronach, zarobie troche kasy i zobacze jak bardzo bede tego potrzebowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaer, to lista ktora mu podales nie bardzo mu pomoze - on nie dostanie sie na 90% i na dodatek wiele jest w rejonie $60,000 na rok.

OP,

Nie wiem co wyczytales i gdzie, ale ja sie troche znam na systemie uniwersyteckim w USA i moge Ci powiedziec ze to ani nie znana ani nie jakos szanowana uczelnia. Tam jest mniej studentow niz uczniow w przecietnej high school!

Wiec, jezeli masz pieniadze na Adrian, te nizej beda w tej cenie - lub tansze - i lepiej znane: porzadne publiczne uczelnie w Michigan. Czy to musi byc Michigan? Bo tam gospodarka sie rozpadla, uczelnie kuleja finansowo.

http://oiss.wayne.edu/new-students/undergraduate-tuition.php

https://wmich.edu/admissions/freshmen/cost-scholarships/tuition

https://umdearborn.edu/698036/

http://www.collegecalc.org/colleges/michigan/saginaw-valley-state-university/

Oczywiscie, nie wiem czy bys sie dostal na niektore z tych (zwlaszcza na university of michigan, dearborn) no i SATy beda wymagane bo to sa NORMALNE uczelnie.

Jest tez mozliwosc nauki w USA bez zdawania SAT'ow na community college przez 2 lata i potem przenosisz sie na 4 letnia uczelnie gdzie dokanczasz dyplom. To tez jest najtansza dle ciebie opcja.

Bo wiesz,w tej chwili to chcesz zaplacic za mercedesa ale kupujesz malucha. I wszyscy poza toba to wiedza.

Dziekuje bardzo, jest mozliwosc skontaktowania sie z Toba przez maila w celu informacji? Czy mógłby mi ktos wytłumaczyć co znaczy OP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...