Skocz do zawartości

Pierwszy Lot. Jakie Miejsca?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Też czytałam o miejscach przy wyjścia ewakuacyjnych,ze są najlepsze, ale z drugiej strony są kolo toalet, wiec chyba niezbyt ciekawie?

Musisz się zdecydować co chcesz. Więcej miejsca na nogi mają rzędy przy ewakuacyjnych i tylko te. Skrzydło ma tyle do rzeczy że akurat tam często są drzwi do ewakuacji. Poza tym - jak pisałem - jak nie masz statusu to niepotrzebnie zawracasz sobie głowę bo ich nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie statusu czasem nie ma nic do rzeczy. W zeszłym roku leciałam Lufthansą, miejsce przydzielili mi automatycznie - przy wyjściu ewakuacyjnym. Wszystko zależy od linii, lotu i szczęścia.
Jak na pierwszy raz, to na pewno miejsce przy oknie.

Edit: Właściwie to dwa razy przydzielili mi takie miejsce. Za każdym razem Lufthansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie statusu czasem nie ma nic do rzeczy. W zeszłym roku leciałam Lufthansą, miejsce przydzielili mi automatycznie - przy wyjściu ewakuacyjnym. Wszystko zależy od linii, lotu i szczęścia.

Jak na pierwszy raz, to na pewno miejsce przy oknie.

Edit: Właściwie to dwa razy przydzielili mi takie miejsce. Za każdym razem Lufthansa.

Czasami nie ma - ale tylko wtedy jezeli one zostana wolne. Jako Platinum Medallion w Delcie, mam mozliwosc wyboru awaryjnych lub Premium Economy (za darmo) natychmiast po bookingu i zawsze z tego korzystam. Jak przez dluzszy czas nikt nie zarezerwuje (nie zaplaci albo ludzie ze statusem nie sa kumaci), to sa przydzielane losowo.

Aha - i trzeba sie sensownie po angielsku porozumiewac zeby siedziec przy awaryjnym, osobiscie widzialem ludzi wyproszonych z awaryjnych poniewaz nie czaili po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz dostalam przy wyjsciu awaryjnym bez zadnego statusu VIPa czy cos. W sumie to bylo okej, ale z moim 165cm to mam wystrczajaco miejsca w normalnym siedzeniu. ;)

A jezeli moge jeszcze cos od siebie dodac, to ja zazwyczaj jak sie odprawiam to biore miejsca z tylu. Ogladam duzo katastrof w przestrzworzach i czasem przy mniejszych wypadkach tym na tyle udaje sie przezyc. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci przypadkow sa to miejsca dodatkowo platne. Ostatnio lecac do LA siedzialem na miesjcu awaryjnym i mnie to kosztowalo okolo $70 na lot. To, ze ktos zostanie tam posadzony za darmo moze sie zdarzyc. Ostatnio lecac z Polski zostalem w Delcie przesadzony do business. Zaden ze mnie Zloty Czlonek ;) ich programu, wiec sie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie statusu czasem nie ma nic do rzeczy. W zeszłym roku leciałam Lufthansą, miejsce przydzielili mi automatycznie - przy wyjściu ewakuacyjnym. Wszystko zależy od linii, lotu i szczęścia.

Nie zmienia to faktu że z reguły o takie miejsce jest dużo trudniej. Jak ma się szczęście, to można i pierwszą lub biznesową klasą polecieć bez dopłat, pod warunkiem że są wolne miejsca i obsługa akurat ciebie wybierze, bo tak im się podoba ;) Sęk w tym że miejsca które mają więcej legroom są droższe i na 99% znajdzie się ktoś kto jest skłonny za nie zapłacić lub wykorzystać punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...