Skocz do zawartości

Nieprzyznanie Wizy - Pomoc W Określeniu Przyczyny.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Praca dorywcza cie załatwiła - jak napisał chyba każdy powyżej.

Nie bierz żadnego biura, rozmawiasz ty a oni biorą pieniądze ze wypełnienie wniosku. Różnica polega na tym ze dadzą ci kwestionariusz po polsku z takimi samymi pytaniami jak w DS. Potem to przepiszą i umówią cie na spotkanie na ktore idziesz sam.

Jesli ci zależy to jedz do Kanady, pozwiedzaj. Za rok pokażesz konsulowi ze byłeś juz w kraju o podobnym charakterze i wróciłeś. Jak co zależy to sie postaraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam bardzo za cenne informacje. Czytalem fora, ale wyczytalem ze to takie proste i poszedlem na pewniaka ;D Sprobuje, jak sie nie uda to faktycznie wybiore inny kraj i sprobuje za rok, moze nawet na work&travel.

Dam znac. Trzymajcie sie ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość alik

Z tego co rozumiem to mowisz ze chcesz jezcze studiowac. Jak bys mial potwierdzenie ze zaczynasz studia na jesieni, to konsul by mial dowod, ze jestes zwiazany z PL i masz do czego wracac (bo Twoja dziewczyna ma, wlasnie studia). A jak pieniadze masz w banku, to zalatw sobie kopie zeby bylo widac te pieniadze na koncie na papierze i pokaz konsulowi. Ja tez uwazam ze W&T to dobry pomysl zeby wyjechac z dziewczyna, bo najpierw zarobisz dorywczo, a potem wydasz czesc (albo calosc jak chcesz) na podrozowanie. Jedyny wymog to bycie studentem (zeby miec do czego wracac w PL). Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsulowie są wyczuleni na słowo student jak również na osoby tuż po studiach i to jest chyba najtrudniejszy okres żeby dostać wizę turystyczną. Będąc pod koniec drugiego roku studiów poszedłem po wizę i jako cel podróży powiedziałem, że do szkoły angielskiego chcę jechać na miesiąc, ale że poniżej 20h/tydzień to bez F1 chcę jechać. Oczywiście pytania skąd kasa itp. Wcześniej byłem dwukrotnie w USA a poprzednia 10 letnia wiza skończyła mi się miesiąc przed rozmową. Na start przed powiedzeniem "dzień dobry" konsul z automatu wstawił pieczątkę na poprzedniej wizie, że anulowana (mimo, że już nie była ważna) i dopiero się rozmowa zaczęła, nie mógł pojąć czemu nie aplikuję o F1 ale wizę przyznał na tylko rok i z adnotacją żeby sprawdzić na granicy czy rzeczywiście do tej szkoły jestem zapisany... Później (4 lata po tej rozmowie), jak ponownie aplikowałem to 45 minut lekko rozmowy miałem i dopiero jak chyba po raz 3ci powiedziałem że na tydzień chcę lecieć, konsul się spytał czemu taki kawał drogi i tylko na tydzień (powód był prosty - ślub w rodzinie i ojciec albo ja musieliśmy polecieć - co też kilkakrotnie mówiłem) odpowiedziałem, że tylko na tydzień bo jeśli dłużej to mi firma padnie i do tego zrobiłem głupią minę w stylu - "czemu tego człowieku nie możesz zrozumieć". W sekundę po tym powiedział że wiza przyznana na 10 lat... Która to została szczęśliwie anulowana 27 stycznia tego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry!

Po raz drugi odrzucono mój wniosek o wize. Moja sytuacja przedstawia się następująco:

Dostałam wizę na 10 lat kiedy byłam mała i w sumie byłam w USA 6 razy w odwiedzinach u babci. Kilka lat temu wiza mi się skończyła i kiedy po skończeniu liceum w czasie tzw 'gap year' aplikowałam o wize, nie przyznano mi jej z powodu braku statusu studenta albo stałego zatrudnienia. Obecnie jestem po pierwszym roku studiów w UK i udałam się na rozmowę do ambasady będąc pewna że tym razem ze statusem studenta nie będę miała problemu z przyznaniem wizy. Jednak ponownie mój wniosek został odrzucony a konsul nie chciał mi wyjaśnić dlaczego tylko odwołał się do wyjaśnienia w liście " Unfortunately we are unable to issue a visa to you today because you were unqualified under section 214 (B) of the Immigration and Nationality Act.Under section 214(B), applicant are presumed to be intending immigrants unless they credibly demonstrate, to the consular officer's satisfaction, that their economic, family, and social ties outside the United States are strong enough that they will depart at the end of their authorized stay and their intended activities in the United States will be consistent with the visa status.Because you either did not show strong ties outside the United Stated today or did not demonstrate that your inteded activities in the United States woul be consistent with the visa status, you have not met the legal standard to qualify..."

Nie rozumiem co by mogło być wystarczającym dowodem że nie chce zostać w USA nielegalnie. Moim celem jest przede wszystkim odwiedzenie Babci i moich kuzynów.

Będę wdzięczna za wszelkie porady.

Student11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...