Jump to content

Wykształcenie / Doświadczenie Zawodowe


Recommended Posts

Cześć!

Z tego powodu, że jest to mój pierwszy temat na forum proszę o wyrozumiałość, jeżeli na przykład dubluje jakiś temat, ale z tego co tutaj czytałem nikt tutaj nie opisywał podobnego przypadku/zapytania etc.

A więc mam kilka pytań odnośnie stażu zawodowego i wykształcenia.

1. Orientuje się ktoś z Was czy staż pracy w ( moim przypadku była by to praktyka jako pracownik młodociany z podpisaną umową w CECH'u Rzemiosł)wlicza się do dwu letniego stażu pracy w ostatnich pięciu latach?

Dokładniej czy jeżeli po ukończeniu szkoły zawodowej z dokumentem zdobycia czeladnika w moim zawodzie od razu po ukończonej szkole mogę startować do loterii, czy dopiero po ukończonej szkole muszę przepracować dwa lata w zawodzie i wtedy dopiero będę mógł starać się startować?

Na travel.state.gov. znalazłem taki wycinek:

"...albo dwa lata stażu pracy w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne jest dwuletnie szkolenie lub doświadczenie praktyczne..."

Z tego co rozumiem to po skończonej szkole moje doświadczenie praktyczne to 3 lata, ale nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem...

2. Jeżeli po ukończonej szkole zawodowej mam zamiar iść do liceum uzupełniającego dla dorosłych, które trwa 2 lata i kończy się matura to wlicza się ono do wykształcenia średniego i dwunastoletniego toku nauczania?


Tak, czytałem też o tym, że mój zawód musi się mieścić w strefie zawodowej od 4-5 i musi mieć wskaznik 7 lub wyższy w klasyfikacji Szczególnego Przygotowania Zawodowego (SVP).

Mój zawód spełnia te wymagania - http://www.onetonline.org/link/summary/17-2141.00


Z góry dziękuje za odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Raczej nie spełnia:

1.

17-2141.00 - Mechanical Engineers

2.

83 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif Bachelor's degree

3.

Ponizej jest twoja klasyfikacja:

51-4111.00 - Tool and Die Makers

http://www.onetonline.org/link/summary/51-4111.00

Education

68 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif Post-secondary certificate 17 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif Associate's degree 11 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif High school diploma or equivalent

P.s.

Musisz mieć szkole średnia zaliczona.

Link to comment
Share on other sites

Czyli rozumiem, że po skończonej ZSZ zrobię liceum dla dorosłych albo technikum uzupełniające, które kończy się maturą to wtedy będę spełniał wymagania wykształcenia/stażu zawodowego?

Dzięki za odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam, podpinam się do tematu. Mam bardzo pilne pytanie gdyz bede brał udzial w loterii o zielona karte DV-2018. Pytanie o warunek wyksztalcenia i stazu zawodowego, czy jak w ciagu ostatnich 5 lat studiowalem Zarzadzanie i obronilem licencjat to moge to dodac do stazu zawodowego np. jako job zone five, economists lub jov zone four advertising manager ? czy lata studiow nie licza sie do stazu pracy ?

Czy może nie ma znaczenia dla losowania, który z warunków spełnię i wystarczy, że zaznaczę wykształcenie średnie ?

Link to comment
Share on other sites

Widzę ze w tym roku wiele ludzi nie czyta zasad loterii a szkoda...

W zasadach jest ze masz mieć min średnie wyksztalcenie a jak nie masz to pozostaje doświadczenie zawodowe. A to aby udowodnić jest trudniejsze dlatego wybierz wykształcenie. Lecz to zrobisz później jak Cię wylosują.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem w regulaminie, że odpowiednie wykształcenie lub doświadczenie zawodowe musi mieć każdy uczestnik. O ile z mamą problemów nie ma, bo ma nawet wyższe, o tyle z tatą mogą być problemy, bo skończył szkołę zawodową na profilu murarskim. Ktoś wytłumaczy jak szukać na tej stronce czy zawód się kwalifikuje czy nie? Byłbym wdzięczny :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...