Skocz do zawartości

Wykształcenie / Doświadczenie Zawodowe


mimek6

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, knitrus napisał:

hej a ja? ZSZ ślusarz -mechanik +1 rok ogólniaka(rzuciłem)czyli podstawówka 8 lat+ zawodówka 3 lata+ 1 rok ogólniak =12 lat!!!!  + własny zakład ślusarski 20 lat.............mam szanse????

Wiesz, ja zaliczylem trochę ogolniaka, zawodowke i trzy lata technikum. Razem siedem lat i gdybym nie zdał matury nadal nie miałbym średniego wykształcenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czyli tak czy nie? Czy mógłby ktoś przetłumaczyć mój zawód na anglosaskie standardy językowe pracuje na maszynach przemysłowych czyli tokarki.frezarki.oraz robie wszystko co wiąże się ze  stalą  mogę robić ogrodzenia .garki.konstrukcje stalowe.bojlery.piece....itd ...jak określić mój zawód ślusarz-mechanik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam mam pytanie czy jak chodziłem do szkoły podstawowej i nie zdałem raz to się liczy jako 12lat do zielonej karty bo chodziłem jeszcze 3 lata do szkoły branżowej czyli zawodówka na stanowisko kucharza widziałem że bardzo jest poszukiwany przez USA czy ja jak miałem 3 lata praktyk i pracuje już jakieś z 6 lat kwalifikuję się do wniosku na zieloną kartę jak nie to proszę o pomoc co mam zrobić żeby ją dostać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy pracownik jest poszukiwany czy nie, nijak się ma do wymogów formalnych DV i planów US gov do przyjmowania imigrantów (a jeszcze teraz w tej sytuacji). Założenie DV jest takie, aby pozwolić na imigrację osobom o bardzo wysokich kwalifikacjach zawodowych (lub wysokim wykształceniu). Dlatego zapisy są takie a nie inne. Polecam studia wyższe, a nie czy ktoś jest poszukiwany tam czy nie. W chwili obecnej mają jakieś 26 mln osób o podobnych lub wyższych kwalifikacjach niż imigranci, więc każdy kto chce polecieć do USA stoi na końcu kolejki. Jak w życiu, najpierw swoi, potem się zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuracjus12 napisał:

Witam mam pytanie czy jak chodziłem do szkoły podstawowej i nie zdałem raz to się liczy jako 12lat do zielonej karty bo chodziłem jeszcze 3 lata do szkoły branżowej czyli zawodówka na stanowisko kucharza widziałem że bardzo jest poszukiwany przez USA czy ja jak miałem 3 lata praktyk i pracuje już jakieś z 6 lat kwalifikuję się do wniosku na zieloną kartę jak nie to proszę o pomoc co mam zrobić żeby ją dostać 

 

Założenie DV, jak nazwa wskazuje, jest diversity. DV daje szansę na imigrację osobom które  się nie kwalifikują na wizy rodzinne, pracownicze, inwestorskie itp. Warunek jest prosty: masz wykształcenie średnie lub kwalifikujesz się na podstawie "work experience" i jest lista zawodów które się kwalifikują lub nie.

Wsio opisane jest tutaj: https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2020-DV-Instrukcje.POL_-1.pdf

Ja z pracy nie mam dostępu do https://www.onetonline.org/ (frack you dla IT w mojej firmie, blokują najdziwniejsze rzeczy ale na Insta może bez problemu wejść) a na telefonie to jakaś masakra więc nie mam jak sprawdzić, poza tym już od lat nie śledzę DV więc prawdopodobnie i tak nie znam szczegółowych zasad, niech ktoś inny się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuracjus12 napisał:

czy jak chodziłem do szkoły podstawowej i nie zdałem raz to się liczy jako 12lat do zielonej karty

Dobre! Tzn jesli taki moj koles, ktory prosto z podstawowki poszedl do wojska to juz nawet liceum nie musialby robic poniewaz pilnie powtarzal klasy w podstawowce czym nabyl gruntowny poziom edukacji.    ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuracjus12 napisał:

 stanowisko kucharza widziałem że bardzo jest poszukiwany przez USA 

Restauracje, hotele itp w USA sa zamkiete albo tylko na wynos. Kucharzy tu nie bedzie brakowalo przez wiele, wiele lat. No chyba ze sie przeksztalca na inne zawody z braku pracy w erze corony. Dodaj tez fakt, ze w USA w tej chwili bezrobocie stoi na 20%. Statystycznie, jestesmy nie w recesji, a depresji. To nie jest realny plan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuracjus12 napisał:

Witam mam pytanie czy jak chodziłem do szkoły podstawowej i nie zdałem raz to się liczy jako 12lat do zielonej karty bo chodziłem jeszcze 3 lata do szkoły branżowej czyli zawodówka na stanowisko kucharza widziałem że bardzo jest poszukiwany przez USA czy ja jak miałem 3 lata praktyk i pracuje już jakieś z 6 lat kwalifikuję się do wniosku na zieloną kartę jak nie to proszę o pomoc co mam zrobić żeby ją dostać 

A jakbys mial tylko podstawowke i nie zdal w niej 4 razy to by sie liczylo ? No bez jaj.... Kucharze sa w tej chwili bez pracy - praktycznie wszedzie. Jeden z najbardziej dotknietych bezrobociem zawodow w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...