Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Generalnie opcja 7 w Twoim przypadku. Masz tytul licenjata czy tam inzyniera i masz zrobione jakies zajecia z magistra. Oznacza to, ze masz zrobione 6 i teraz robisz 7 pod warunkiem, ze masz cos zaliczone. Jakbym robil magistra w USA to bym zaznaczyl rowniez 7. Nie ma tu wiekiej roznicy pomiedzy USA a Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzisz, właśnie czekałem aż ktoś tak to zrozumie, bo tak to też własnie zrozumiałem czytając oryginalną instrukcję. Coś w stylu "magisterka w toku, ale jeszcze bez tytułu", a nie, że ukończone studia ale jeszcze bez obrony (jak możnaby pomyśleć czytając polskie tłumaczenie).

Najbardziej mi się podoba tłumaczenie:

(5) Some university courses, - kursy uniwersyteckie

(6) University degree,

(7) Some graduate-level courses, - studia uzupełniające magisterskie

(8) Master’s degree,

gdyby to przetłumaczyć jasno np. "studia I stopnia w toku" i "studia II stopnia w toku" nie byłoby żadnych wątpliwości.. a tak to można rozmyślać, czy chodzi o ukończone studia ale bez obrony, czy może o jakieś "kursy uniwersyteckie" ( :lol: ) czy - tak jak ja to zrobiłem - bazować na oryginalnej instrukcji i odnieść to do systemu w USA gdzie np. pomiędzy high school a bachelor można jeszcze uzyskać associate degree (wtedy np. zaznaczałoby się opcje 5).

Poczekam jeszcze chwilę na różne wypowiedzi. Może nawet zadzwonię do konsulatu (albo chociaż tego centrum wizowego) i dam znać co powiedzieli. Tyle myślenia i kombinowania, a jak wylosują to i tak będę musiał zmieniać bo będę miał juz masters degree..


PS: Dzięki KaeR za odpowiedź, sam rozumiem to dokładnie tak jak to opisałeś, włącznie z tym "pod warunkiem, że masz coś zaliczone". Jak przeczytałem polskie tłumaczenie to jednak zacząłem się zastanawiać i stąd moje pytanie na forum jak inni to rozumieją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poszło :D

Ale w ogóle zaczynam się zastanawiać na ile ważne jest przy wysyłaniu zgłoszenia zdjęcie. Bo w końcu ono ostatecznie nigdzie nie wyląduje, w razie wylosowania przecież trzeba sobie nowe zdjęcie zrobić (tym bardziej że będzie ono już nieaktualne bo minie 6 miesięcy), wszystkie dane są weryfikowane dopiero podczas wizyty z konsulem, dlatego pytanie czy odrzucana jest aplikacja tylko ze względu na zdjęcie, przed losowaniem? To takie tylko moje rozważania, bo ja to się ogólnie tym zdjęciem bardzo przejmowałam i zawsze przejmuję, a może nie potrzebnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos w stanie mi powiedziec jaki adres powinienem podac w aplikacji ? W maju przyjechalem z rodzinka do USA na wizie turystycznej, wlasnie skladam przez adwokata dokumenty o zmiane statusu na F1. Czy w aplikacji powinienem podac adres PL czy USA ? Nie moglem znalezc odpowiedzi przez opcje szukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złożyłem już wniosek natomiast nie dopilnowałem jednej rzeczy. Zdjęcie zrobiłem u fotografa, zgodne z wymogami. Nie wiedziałem jednak o opcji photo toola i nie przyciąłem odpowiednio zdjęcia. Niestety głowa wystaje poza linie. Czy to może przekreślić i tak małe szanse wylosowania? Czy w takiej sprawie można próbować dzwonić do KCC? Czytałem w starym wątku o błędzie w wysłanym wniosku i ktoś wtedy dzwonił do Kentucky (jednak sam błąd nie dotyczył zdjęcia). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złożyłem już wniosek natomiast nie dopilnowałem jednej rzeczy. Zdjęcie zrobiłem u fotografa, zgodne z wymogami. Nie wiedziałem jednak o opcji photo toola i nie przyciąłem odpowiednio zdjęcia. Niestety głowa wystaje poza linie. Czy to może przekreślić i tak małe szanse wylosowania? Czy w takiej sprawie można próbować dzwonić do KCC? Czytałem w starym wątku o błędzie w wysłanym wniosku i ktoś wtedy dzwonił do Kentucky (jednak sam błąd nie dotyczył zdjęcia). Z góry dziękuję za pomoc.

Nie powinno to mieć większego znaczenia. Kiedyś opcji photo tool'a nie było (pojawiło się dopiero w zeszłym roku jeśli dobrze pamiętam) i opcja ta służy raczej do weryfikacji czy twoje zdjęcie jest ok.

Najważniejsze cechy zdjęcia to tak jak masz w instrukcji czyli ma być: w kolorze, 600x600 px i nie większe niż 240 kB. Jeśli twoje zdjęcie spełnia te wymogi to nie ma się czym przejmować.

Sam też robiłem u fotografa i z photo tool'a nie korzystałem. Zdjęcie to akurat najmniejszy problem, były osoby które telefonem robiły na tle ściany i zostali wylosowani, szanse że Cie zdyskwalifikują przez zdjęcie są praktycznie zerowe. Jak Cie wylosują to na rozmowe i tak będziesz musiał zrobić nowe.

Dzwonić czy pisać do nich raczej nie ma co bo i tak to nic nie da.

"If you are entering the Diversity Visa (DV) Program online, you must upload your digital image as part of your entry. Your digital image must be:

  • In JPEG (.jpg) file format
  • Equal to or less than 240 kB (kilobytes) in file size
  • In a square aspect ratio (height must equal width)
  • 600x600 pixels in dimension"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...