Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A wiec zaczynamy.....kolejne losowanie:) soooonnnnnn:)

A propos Pana Trampka to pamietajcie ze jezeli wygra to przerypane beda mieli Mexico i Muslimy( nie obrażajac nikogo) bo poprawnosc polityczna musi byc:) Na bank o wiele łatwiej beda mieli Europejczycy w Tym przede wszystkim Polacy. Przynajmniej Mr Kolanko tak opowiada :)

sprawdzałes sLy6 czy w instrukcji sie coś zmienilo w stosunku do poprzednich edycji?

a odnośnie zdjęć zmieniło sie cos w tym roku czy zawsze robiłeś je u fotografa?? Ja tylko raz bylem u fotografa a tak to w poprzednim losowaniu sam robiłem zdjęcie i wykorzystałem program ze strony ambasady usa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magic

Witam,Ja nie chcę samym SEP-em się podpierać.

Przez ten okres współpracy pracowałem jako mistrz,brygadzista czy kierownik bez pieczątki,dostawałem ludzi,sprzęt,projekt i prowadziłem budowę od A do Z.

Chodzi mi tylko o to czy taki wykonywany zawód kwalifikuje mnie i jak to trzeba by było udokumentować, czy wystarczy że ta firma wystawi mi referencje,czy sobie głowy nie zawracać.

Z kazdym postem wyjasniasz jaka jest twoja sytuacja, lecz nie piszesz na temat wyksztalcenia wiec trudno co cos jednoznacznie doradzic.

Moje posty dotyczyly tego co zawarles w postach wczesniejszych i do nich sie odnosilem. Sep nie jest zadna forma potwierdzajaca twoja edukacje lub zawod jest to tylko i wylacznie certyfikat potwierdzajacy znajomosc zagrozen i dopuszczajacy do miejsca pracy tylko i wylacznie na potrzeby BHP.

W kwestii twojego wyksztalcenia nic nie napisales wiec nie wiemy czy mozemy ta opcje rozpatrywac.

Co do udowodnienia zawodowego doswiadczenie to prawde mowiac nie wiem w jaki sposob mozesz udowodnic swoj nabyte kwalifikacje lub staz w zawodzie skoro nie wiemy kim jestes z wyksztalcenia, ja tego nie wiem gdyz moja sytuacja jest diametralnie inna. TO co opisywalem wczesniej jest moja wiedza zdobyta na wyspach i dla osoby anglojezycznej nasze wyksztalcenie oraz doswiadczenie tak naprawde nic nie znaczy jesli nie jestes kims wybitnym czy to w swoim zawodzie czy wyksztalceniu i takiej osoby akurat ten nie potrzebuje.

Jestes dla nich nedznym imigrantem zarobkowym i poki cie ktos nie wprowadzi na salony skazany jestes na kiepsko platna prace. Twoje doswiadzenie z Polski jest cenna rzecza pod warunkiem ze ktos zechce cie na jego podstawie zatrudnic i po jakims czasie roku dwoch awansowac.

Dlatego udowodnienie wg mnie na rozmowie z konsulem swoich kwalifikacji bez odp kwitow moze byc bardzo trudne lub wrecz niemozliwa albo twoja aplikacja moze sprostac ich wymogom.

Natomiast jesli aplikujesz przez zawod to musisz jego umiejetnosc i staz udowodnic tak ze konsul nie bedzie miec watpliwosci ze jestes w swoim fachu pracownikiem wyszkolonym i doswiadczonym. Nie przekreslam twojej osoby ale tez nie umiem wskazac na jaki zawod i umiejstnosci masz sie powolac bo to ty tylko mozesz zrobic( nawiasem mowiac bedziesz wtedy miec pretensje tylko do siebie), nie sadze tez ze sie nie kwalifikujesz.

Wiele osob stara sie dostac do usa nielegalnie przez pustynie z meksyku lub innymi drogami i im sie to udaje, z mojego otoczenia mlodszy duzo chlopak z matka pontonem przez meksyk sie dostal iles tam lat temu i ma sie dobrze aczkolwiek wiem to tylko z opowiesci znajomych bo widzialem go jako dzieciaka majacego z 12 lat po raz ostatni i nie wiem jaki jest jego status obecnie. Nie byl to tez moj kolega ani znajomy.

Takze nie poddawaj sie czytaj forum z zglebiaj swoja wiedze, wtedy wyjdziesz z tarcza i osiagniesz cel.

Wiem ze na forum sa aktyne osoby ktore chwalily sie ze prowadzily DG i sa obecnie w stanach lecz nie wiem w jaki sposob aplikowaly i jaka droga czy przez szkole czy zawod. Niestety musisz przeprowadzic tu wykopaliska aby wzmocnic swoja wiedze. Daj znac co udalo ci sie znalezc oraz uzupelnij info o sobie to bedziemy mogli podzielic sie wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tutaj załczyć foto ale nie umiem, heh. Byście sami ocenili

Mysle ze bez stresu. Wiem ze pisla kiedys tu pewna kobieta ze zrobila zdjaecie sobie i rodzince zwyklym apartaem na tle białego przescieradla. wylslala zgloszenie w ostaniej chwili oczywiscie zostala wylosowana a teraz cieszy sie GC i zyciem w USA.

Ja sma sobie robie i rodzince fotki

https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

link do photo tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...