Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja w mojej historii startow w loterii 4 razy robilem zdjecie sam, dwa razy u fotografa. Wylosowano mnie ze zdjeciem robionym samemu.

Gdzies tutaj na forum byla przytaczana historia że ktoś, nie w PL, zalaczyl do wniosku zony zdjecie dziecka a do wniosku dziecka zdjecie zony. Zostal wylosowany ale podczas wizyty w ambasadzie nie przyznano mu wizy. Wiec trzeba uwazac aby nie zrobic takiego czeskiego bledu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam tytuł inżyniera, obecnie jestem w trakcie studiów mgr (obrona w czerwcu 2017).

Co zaznaczam jako wykształcenie:

(6) University degree (przetłumaczone w PL instrukcji jako: (6) stopień lub tytuł uniwersytecki)

(7) Some graduate-level courses (przetłumaczone w PL instrukcji jako: (7) studia uzupełniające magisterskie)

dalej 8 to już jest masters degree, to już wiadomo że nie. Natomiast zastanawia mnie kwestia 7. No bo co to znaczy? Że ktoś ukończył wszystkie semestry studiów mgr ale jeszcze się nie obronił? Czy może że jest w trakcie mgr?

W USA jest troche inny system, np. podczas studiowania na poziomie undergraduate można pierwsze 2 lata zrobić w community college i dostać associate degree, wtedy odpowiednikiem byłby (5) Some university courses. Nie wiem czy tak samo byłoby z (7) Some graduate-level courses. Z mojego researchu wynika więc, podobnie jak opisano tutaj: http://loteria-wizowa.pl/jakie-wybrac-wyksztalcenie-wypelniajac-formularz-loteryjny/ nie powinniśmy nawet używać tej opcji 5 ani 7. Nie jest to jednak oficjalne źródło informacji + na zagranicznych forach znalazlem różne porady (czasem doradzali 6 czasem 7) stwierdziłem, że spytam tutaj :).

Ja na 99% dałbym (6) University degree. Nie chciałbym jednak z powodu takiego błędu się kiedyś stresować czy mieć jakichś problemów. Jeśli ktoś więc się w tym orientuje to proszę o odpowiedź ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla Ciebie wszystko takie jasne i oczywiste, wytłumacz mi prosze różnice pomiędzy

(6) University degree,
(7) Some graduate-level courses,
(8) Master’s degree

Bo dla mnie oczywiste jest, że nie wybieram 8, ale to czy wybieram 6 czy 7 to już nie takie oczywiste :)..

--

Myślę, że wybiorę opcję 6. Opcja 7 może być rozumiana jako ukończenie studiów ale bez obrony, choć osobiście bardziej skłaniałbym się żeby tej opcji w ogóle nie używać (podobnie jak wyjaśniono to na stronie do której zamieściłem link w poprzednim poście). Wynika to z tego, że w USA mają po prostu inną strukturę tego poziomu edukcji i nie ma bezpośredniego przełożenia "Some graduate-level courses". Postanowiłem spytać jednak, tymbardziej, że na dwóch innych forach zagranicznych w dokładnie takiej samej sytuacji ludzie doradzali aby jednak wybrać opcje 7. Z tego jednak co widzę ciężko będzie uzyskać konkretną odpowiedź, a jedynie domysły/osobiste interpretacje od różnych osób.

Dzięki jednak za chęć pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

University degree, --> tzn bachelor czyli licencjat po o obronie pracy licencjackiej

Some graduate-level courses, --> technikum, liceum i masz mature

Master’s degree --> ukonczone studia magisterskie lub w starym systemie (mgr inz. 5 letnie byly jednostopniowe) i otrzymanie tytulu magistra i tak mozesz byc magister po studiach humanistycznych lub po technicznych w 2 przypadku to mozesz byc np Masters in Electrical Engineering lub podobnym technicznym kierunku, jak jestes nie obroniony to masz collage degree czyli tylko mature. Dlatego ze nie masz dyplomu i tak koles rezygnujacy ze studiow po 1 roku jest wg tego tak samo traktowany jak student po 5 roku bez obrony, kiedy bylo jeszcze cos takiego jak absolutorium czyli ktos kto zdal wsyzstko tylko pracy nie bronil ale w swietle obowiazujacych przepisow taki osobnik ma wyksztalcenie srednie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy jeszcze raz.., oto wszystkie opcje:

(1) Primary school only,

(2) Some high school, no diploma,

(3) High school diploma,

(4) Vocational school,

(5) Some university courses,

(6) University degree,

(7) Some graduate-level courses,

(8) Master’s degree,

(9) Some doctorallevel courses,

(10) Doctorate.

Zgadzam się z Twoją interpretacją University degree (jest to bachelor, czyli licencjat/inzynier).

Zgadzam się z Twoją interpretacją Masters degree (master, czyli mgr)

Nie zgadzam się z Twoją interpretacją Some graduate-level courses.. i właśnie o to pytam na forum.

Przede wszystkim, studia w USA które kończą się licencjatem/inż są zwane undergraduate, natomiast gdy ma się już tytuł licencjata/inż, idzie się do graduate school aby zrobić mgr (master) lub od razu phd (doktorat). Dokładnie widać to zatem na tej hierarchii, i dlatego właśnie "Some graduate-level courses" są na pozycji siódmej, a w nieoficjalnym tłumaczeniu instrukcji wizowej pozycja ta została przetłumaczona jako "studia uzupełniające magisterskie" gdyż jest to najbliższy odpowiednik w polskim systemie edukacji. Ta sytuacja którą opisałeś ("technikum, liceum i masz mature") odpowiada pozycji nr (3) High school diploma. Absolutenie nie pozycji nr 7.

Proponuję zakończyć już ten temat.. każdy zawsze będzie miał swoją interpretacje "(7) Some graduate-level courses" i dlatego tu http://loteria-wizowa.pl/jakie-wybrac-wyksztalcenie-wypelniajac-formularz-loteryjny/ piszą aby polacy tej opcji w ogóle nie używali.. no nic, skłaniam się ku opcji 6.

Dzięki wielkie jednak za poświęcenie chwili czasu i opisanie jak się to rozumie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...