Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,to może tak: 1.mam swoją firmę jednoosobową,usługi transportowo-osobowe,usługi budowlane w tym elektryka i energetyka.

2.posiadam SEP powyżej 1kv bez ograniczeń w górę

3.od 6 lat współpracuję z firmą przy budowach linii wysokiego napięcia, oświetlenia ulicznego,budowa stacji transformatorowych i inne prace energetyczne.

Chciałem tylko się dowiedzieć czy mogę startować z punktu drugiego,bo pierwszego nie spełniam i czy kwalifikuję się do tego punktu 17-2071.00 Electrical Engineers

Nawet sie nie zblizasz do kwalifikowania sie. Poczytaj to : http://www.onetonline.org/link/summary/17-2071.00 - ewidentnie pisza o inzynierach a nie _elektrykach_ - nic im nie ujmujac.

Przyklad (swoja droga ciekawe ile ludzi czai Perl'a) :

Technology used in this occupation:

  • Analytical or scientific software — Minitab software ; Synopsys PrimeTime; Tektronix EZ-TEST; The MathWorks MATLAB
  • Computer aided design CAD software — Autodesk AutoCAD ; Bentley Microstation ; Dassault Systemes CATIA software ; PTC Creo Parametric
  • Development environment software — C ; Eclipse IDE software; National Instruments LabVIEW ; Verilog
  • Object or component oriented development software — C++ ; JHDL; Practical extraction and reporting language Perl ; Python
  • Operating system software — Linux ; Microsoft Windows Server; UNIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kizielu ten opis stanowiska to bazujac na mojej wiedzy to raczej senior system engineer w branzy np automatyki , automotive, informatycznej lub pokrewnej elektrycznej, Opis idealnie pasuje dla pracownika np designera w RD center oczywiscie mozemy to podciagnac pod inzyniera elektryka ale bardzo mocno naciagajac termin inzynier elektryk bo to wiedza nabyta podczas studiow i rozszerzania przez wiele lat pracy po ukonczeniu uczelni, mysle ze min 5lat pracy na takim stanowisku oraz wczesniejsza praca na podobnych zaraz po studiach. Oprogramowanie wymienione w tymopisie to oprogramowanie badawczo rozwojowe i zadna osoba nie jest w stanie sie tego nauczyc w domu czy z tutoriali na yt bo takie nie istnieja to jest know how nabyte przez doswiadczenie...

magic1803 wg mojej opini to bedziesz cos miedzy general operative a electrical asembler z tym ze electrical to bardzo mocno naciagniete w odniesieniu do twojej sytuacji..

Proba tlumaczenia ze jestes elektrykiem bo posiadasz sepy jest jak twerdzenie ze jestes kierowca zawodowym maja tyko karte rowerowa i jest skazane na niepowodzenie. Musisz szukac innej opcji bo sie rozczarujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Analytical or scientific software — Minitab software ; Synopsys PrimeTime; Tektronix EZ-TEST; The MathWorks MATLAB
  • Computer aided design CAD software — Autodesk AutoCAD ; Bentley Microstation ; Dassault Systemes CATIA software ; PTC Creo Parametric
  • Development environment software — C ; Eclipse IDE software; National Instruments LabVIEW ; Verilog
  • Object or component oriented development software — C++ ; JHDL; Practical extraction and reporting language Perl ; Python
  • Operating system software — Linux ; Microsoft Windows Server; UNIX

wiekszosc znam lub wiem do czego sluza:

Z tym mialem stycznosc:

  • Analytical or scientific software — Minitab software ; ; The MathWorks MATLAB
  • Computer aided design CAD software — Autodesk AutoCAD ;
  • Development environment software — c ; Eclipse IDE software; National Instruments LabVIEW ;
  • Object or component oriented development software — C++ ; JAVA
  • Operating system software — Linux ; ; UNIX

natomiast to:

  • Laboratory evaporators — Filament evaporators; Metal evaporation systems; Vacuum system/thermal evaporators
  • Semiconductor process systems — Electron beam evaporators; Wafer steppers; Wet chemical clean benches; Wire bonders
  • Signal generators — Programmable function generators; Synthesized continuous wave CW generators; Vector signal generators
  • Spectrometers — Auger electron spectrometers; Electrochemical CV dopant profilers; Secondary ion mass spectrometers SIMS; X ray photoemission spectrometers
  • Tube furnaces — Doping tubes; Oxidation tubes; Vertical furnaces

to idealny opis pracownika z intela np inzyniera procesu czy mu podobnych generlanie semiconductor industry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kizielu ten opis stanowiska to bazujac na mojej wiedzy to raczej senior system engineer w branzy np automatyki , automotive, informatycznej lub pokrewnej elektrycznej, Opis idealnie pasuje dla pracownika np designera w RD center oczywiscie mozemy to podciagnac pod inzyniera elektryka ale bardzo mocno naciagajac termin inzynier elektryk bo to wiedza nabyta podczas studiow i rozszerzania przez wiele lat pracy po ukonczeniu uczelni, mysle ze min 5lat pracy na takim stanowisku oraz wczesniejsza praca na podobnych zaraz po studiach. Oprogramowanie wymienione w tymopisie to oprogramowanie badawczo rozwojowe i zadna osoba nie jest w stanie sie tego nauczyc w domu czy z tutoriali na yt bo takie nie istnieja to jest know how nabyte przez doswiadczenie...

Generalnie sie zgadzam tyle ze nie ja ten opis napisalem i nie ja probuje podciagnac swoj zawod pod ta kategorie.

Natomiast oprogramowanie wymienione w tym opisie nie jest zadne badawczo-rozwojowe tylko typowo inzynierskie - wiekszosc z niego uzywalem przez lata w branzy inzynierskiej nie-elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli matlaba i labview to czysto badawczo rozwojowe oprogramowanie jego znajomosc jest wymagana w RD oczywiscie w zaleznosci od branzy czy jezyk C i JHDL. Reszta to czyste IT wlaczajac tez C.

Prawdopodobnie wyszukiwane stanowisko bylo wyszukane dla niewlasciwej branzy. Stad opis jak dla branzy polprzewodnikow. Co nie znaczy ze wlasciwie zaszeregowany odpowiednik nie istnieje.

Reasumujac obawiam sie ze kolega elektryk nie jest w stanie udowodnic swojego doswiadczenia w zawodzie z jakim chce aplikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie przebywam w USA przyleciałem na wizie turystycznej rok temu jak łatwo można się domyślić jestem już nielegalnie , przebywam w USA razem z żoną która posiada zieloną kartę jedyna opcja żebym otrzymał zieloną kartę jest otrzymanie obywatelstwa przez żonę , ok 4 lat musi mieszkać w USA by mogła starać się o obywatelstwo , tyle nie zamierzamy tutaj być , jadąc dziś samochodem w radio była informacja że w tym roku w loterii zaszły zamiany i nawet osoby które są nielegalne a mają najbliższą rodzinę z obywatelstwem lub zieloną kartą mogą startować w loterii , jak z tym jest naprawdę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie przebywam w USA przyleciałem na wizie turystycznej rok temu jak łatwo można się domyślić jestem już nielegalnie , przebywam w USA razem z żoną która posiada zieloną kartę jedyna opcja żebym otrzymał zieloną kartę jest otrzymanie obywatelstwa przez żonę , ok 4 lat musi mieszkać w USA by mogła starać się o obywatelstwo , tyle nie zamierzamy tutaj być , jadąc dziś samochodem w radio była informacja że w tym roku w loterii zaszły zamiany i nawet osoby które są nielegalne a mają najbliższą rodzinę z obywatelstwem lub zieloną kartą mogą startować w loterii , jak z tym jest naprawdę ???

co to za stacja powiedziałz? Znajac nazwe moze sie dokopie tych informacji i sprawdze czy sa prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie przebywam w USA przyleciałem na wizie turystycznej rok temu jak łatwo można się domyślić jestem już nielegalnie , przebywam w USA razem z żoną która posiada zieloną kartę jedyna opcja żebym otrzymał zieloną kartę jest otrzymanie obywatelstwa przez żonę , ok 4 lat musi mieszkać w USA by mogła starać się o obywatelstwo , tyle nie zamierzamy tutaj być , jadąc dziś samochodem w radio była informacja że w tym roku w loterii zaszły zamiany i nawet osoby które są nielegalne a mają najbliższą rodzinę z obywatelstwem lub zieloną kartą mogą startować w loterii , jak z tym jest naprawdę ???

Oczywiscie ze moga - kazdy moze wystartowac, nawet ja. Tyle ze nic sie nie zmienilo i bedac nielegalnie statusu zmienic nie beda mogli i zostana wyslani na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...