Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wydrukować stronę z potwierdzeniem albo zapisać na HDD...

Aaaa pytasz czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na decyzję pracownika konsulatu w zakresie przyznania Ci wizy turystycznej? Nie. I tak nie dostaniesz w tak krótkim okresie czasu - twój poprzedni wniosek wraz z decyzją znajduje się w systemie i będziesz musiał/musiała się naprawdę postarać aby wykazać powstanie więzów z krajem w tak krótkim czasie.

Swoją drogą mamy XXI wiek, 2016r, a ludzie wciąż sądzą, że służby graniczne i konsularne pracują w oparciu o notesiki?? Dla Waszej wiadomości - KE kopiuje rozwiązania zaimplementowane w USA w zakresie systemów granicznych i próbuje je wprowadzić w UE (vide EES/RTP/ETIAS i inne). Heh...

mam magistra i zawód oraz pracuję.

Dodatkowo kupiłam mieszkanie w centrum Gdańska i jestem teraz zaręczona.

Więc sie wiele zmieniło.

Czy nie dostane w tak krótkim czasie - po 3-4 miesiącach? zalezy od konsula. Widocznie coś mu się nie spodobało, jak to się mówi loteria... Etyka zawodowa, etyka. Przecież to są ludzie, może wstał lewą nogą? Może miał sraczkę? he...

Jest dużo legend na tym forum jacy ludzie i po jakim czasie dostali wizę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O tak to są duże zmiany jak mieszkanie tylko ze tego nie pokażesz na rozmowie jako ze jesteś zaręczona..

Co innego po co lecisz teraz jak i np zmiana pracy bo w ds wpisuje się pracodawcę ;)

Tak to są ludzie i jesli Ty kogoś oceniasz to podobnie ktoś lub Twoi bliscy. Znam takie osoby ze podobne postępują i maja inne od życia odpowiedzi i gdzie leży prawda? Tak tez może być z wiza ze teraz dostaniesz ;) chociaż za dużych zmian nie ma.

PS pamiętaj mieszkanie możesz wynająć i sprzedać a zaręczyny to ile małżeństw rozpada się po wyjeździe i podobnie myślą w Konsulacie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy jest jakiś wybór aplikowania przez pracę albo przez wykształcenie?

Sa 2 opcje. Poczytaj o warunkach jakie musi spelnic uczestnich, jeżeli chce wziąć udział w losowaniu GC. JEdnym z nich jest albo zawód albo wykształcenie. na us

odsyłam do źródła https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/wiza-loteryjna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dla mnie wyjście to aplikować przez zawód ale z drugiej strony to jest bez sensu bo jeżeli znajdę przez sieć pracodawcę który mnie zatrudni to i tak dostanę wizę pracowniczą więc generalnie lepiej by było oczywiście dostać sobie tę zieloną kartę i mieć wszystko gdzieś, wjechać sobie do stanów i żyć ale jeżeli ja chciałbym pracować w zawodzie i się rozwijać to właściwie mogę szukać pracodawcy na własną rękę a potem pójść do konsulatu. Zastanawiam się nad USA bo mój znajomy chce tam jechać, ma rodzinę więc wjazd ma za darmo i łatwiej by było się tam ogarnąć, też z drugiej strony w moim zawodzie większe szansę na pracę i dobre pieniądze są w USA, mieszkałem już w Anglii i Europie "zachodniej" i prawdę powiedziawszy można liczyć tylko na pracę jako robol, bardzo trudno jest aby dostać dobre stanowisko akurat w moim fachu, nawet rynek mniejszy.

Trochę mnie dziwi ten formularz, niby są wymagania co do wykształcenia ale można zaznaczyć szkołę zawodową albo podstawową?

Następna sprawa jeżeli chodzi o ten zawód to nawet z tego co widzę, nie trzeba mieć doświadczenia jedynie 2 letni trening, co to jest trening?

No i czy jest tak, że jak zaznaczę zawodówkę to system od razu mnie skreśli? W takim razie gdzie można wpisać, że ma się zawód?

Jak to najlepiej wypełnić, skłamać, że ma się studia aby system mnie nie skreślił a potem tłumaczyć, że idę na zawód tak?! :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy jest jakiś wybór aplikowania przez pracę albo przez wykształcenie?

Ty sie niczym nie martw tylko aplikuj. Jak Cie wylosuja to na rozmowie pokazujesz dyplom studiow i juz

Nie zawracajcie chlopakowi w glowie bo zadal proste pytanie i prosta jest na nie odpowiedz.

Masz mature lub wyzej - nie martw sie zadnym doswiadczeniem zawodowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mature lub wyzej - nie martw sie zadnym doswiadczeniem zawodowym!

Dokładnie!

Furtka z zawodem jest dla tych, którzy nie mają minimalnego wykształcenia wymaganego do wzięcia udziału w loterii.

A szkoła podstawowa, czy zawodówka do zaznaczenia przydaje się, kiedy małżonek lub dzieci mają tylko takie wykształcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bedac w marcu na rozmowie w ambasadzie, przede mną byla osoba, ktora wlasnie probowala przez zawod, miala wydrukowaną informacje ze jej zawod kwalidikuje sie do loterii, konsul popytal o zawod(byl zwiazany cos z inzynierią maszyn),tak przynajmniej zrozumialam. Konsul kazal mu czekac, gdzies wyszedl, po czym wrocil z jakas kartką I wyjasnil ze źle zakwalifikowal swoj zawod I musi odmowic zielonej karty. Byl zdziwiony ze nie bral udzialu w oparciu o edukacje.Swoja droga jak sie blisko siedzi okienek to prawie wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...