Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do bardziej doświadczonych na forum, czy ten numer na koncu CN po ktorym okresla sie mniej wiecej kiedy ewentualne zaproszenie na rozmowe z konsulem w przypadku wylosowania jest przyznawany w kolejnosci zgloszen rosnąco czy calkowiecie losowo ?

czy już całkiem się zakręciłem ?

Ten numer ktory otrzymales po wyslaniu zgloszenia (Confirmation Number) jest calkowicie przypadkowy (niczego on nie okresla).

Dopiero jak Cie wylosuja w maju, to dostaniesz numer (Case Number) zaczynajacy sie od: 2018EUxxxxx i wtedy im nizszy numer tym lepiej i tym szybciej dostaniesz zaproszenie na rozmowe (oczywiscie jesli w miare szybko odeslesz DS260). Jesli ten numer bedzie bardzo niski np. 4-cyfrowy to szanse na rozmowe mozesz miec jeszcze w tym roku, jesli 5-cyfrowy to raczej po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No jaja jakieś. Raz wypełniłam wniosek w przeglądarce Firefox i nic...po jakiś 50min. wypełniłam w IE i nic. Widniej:

Electronic Diversity Visa Entry Form
If you need to go back and make a correction, do NOT use the back button on your browser. Instead use the appropriate button here or below:
Part One - Entrant Information

i moje dane. Nie mogę nic kliknąć. Nie ma żadnego przycisku...Co dalej? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, które padło nie raz, jak poprawnie zrobić zdjęcia? Najlepiej telefonem? I z innej beczki pytanie: czy jako osoby 50+ mamy szanse odnaleźć się i mówiąc po polsku; czy damy sobie radę? Mamy syna -15 lat i to z myślą o jego przyszłości chcemy spróbować. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, które padło nie raz, jak poprawnie zrobić zdjęcia? Najlepiej telefonem? I z innej beczki pytanie: czy jako osoby 50+ mamy szanse odnaleźć się i mówiąc po polsku; czy damy sobie radę? Mamy syna -15 lat i to z myślą o jego przyszłości chcemy spróbować. Co wy na to?

Zastanowcie sie nad emerytura (w US zadnej nie dostaniecie, nawet na social security mozecie sie nie zalapac), opieka zdrowotna i tym czy znajdziecie sensowna prace. Jezeli nie mowicie po angielsku, to raczej bym zapomnial o emigracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, do emerytury jakieś 13-15 lat." Fach w ręku" zawsze można zmienić. Tylko ta obawa, że w tym wieku decydujemy się na taki krok.

A czy ktoś spotkał takie osoby jak my? Tzn. wysłano, wylosowano, ale czy zdobyto???

Jeszcze raz - emerytura z PL nie pozwoli tutaj na przeżycie. Tutaj będziecie mieli tylko to co sami zaoszczędzicie na 401k - przez 15 lat to będzie praktycznie nic w porównaniu do kosztów życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, do emerytury jakieś 13-15 lat." Fach w ręku" zawsze można zmienić. Tylko ta obawa, że w tym wieku decydujemy się na taki krok.

A czy ktoś spotkał takie osoby jak my? Tzn. wysłano, wylosowano, ale czy zdobyto???

Znam ludzi w wieku 45 lat (małżeństwo, chemicy, znali angielski), wyjechali, poradzili sobie świetnie. Obecnie mają 65 lat i nie wyobrażają sobie mieszkania w innym kraju. Pracują w zawodzie.

Nikt nie odpowie za Was na pytanie "czy warto". Sami znacie swoją sytuację finansową, zdrowotną i możliwości adaptacji oraz ew. podjęcia pracy zawodowej. Pamiętajcie, że studia w USA kosztują. Nie mało. Jeśli Was na nie nie stać to może lepiej zostańcie w PL, niech syn zrobi tutaj studia, najlepiej o kierunku inżynierskim i wtedy wyjedzie. Nasze uczelnie techniczne kształcą świetnych specjalistów, którzy z powodzeniem konkurują w międzynarodowych koncernach z osobami z "uznanych uczelni amerykańskich".

Jeszcze raz - emerytura z PL nie pozwoli tutaj na przeżycie. Tutaj będziecie mieli tylko to co sami zaoszczędzicie na 401k - przez 15 lat to będzie praktycznie nic w porównaniu do kosztów życia.

Wszystko zależy od wysokości emerytury z PL.

Witam. Mam pytanie, które padło nie raz, jak poprawnie zrobić zdjęcia? Najlepiej telefonem?

Fotograf profesjonalny wykorzystujący oprogramowanie zapewniające pełną zgodność z wymogami DS USA. w Warszawie 20 zł + wysyłka zdjęć na e-mail. Bez stresu.

I z tego względu nie warto rejestrować się tuż po otwarciu rejestracji, lepiej zaczekać kilka dni...

Well... teorie są różne, wg jednej - warto :)

No jaja jakieś. Raz wypełniłam wniosek w przeglądarce Firefox i nic...po jakiś 50min. wypełniłam w IE i nic. Widniej:

Electronic Diversity Visa Entry Form
If you need to go back and make a correction, do NOT use the back button on your browser. Instead use the appropriate button here or below:

Part One - Entrant Information

i moje dane. Nie mogę nic kliknąć. Nie ma żadnego przycisku...Co dalej? :(

Zamknąć przeglądarkę. Wyczyścić historię. Otworzyć przeglądarkę. Wypełnić pola. nacisnąć "submit". Trzymać kciuki. Wydrukować/zapisać confirmation number.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Zamierzam jutro zarejestrować się w loterii ale mam jedno pytanie. Kilka razy przewinęło mi się pojęcie- zawód, które trzeba podać na jakimś etapie (po wylosowaniu albo przed) i tutaj mam pytanie czy jest to formularz wyboru czy wpisujemy zawód ręcznie? Jeśli tak to jaki macie sposób na określenie trafne swojej pracy? W jakim języku to się podaje? Po polsku czy angielsku?

Na stronie O*Net Online nie mogę znaleźć swojego zawodu- Doradca techniczny- pomagam ludziom wybrać sprzęt do budowy, urządzenia domu, demonstruję jego działanie, opisuję wady, zalety. Jakiś pomysł? Sprzedawca stricte to nie jest.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...