Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, we wrześniu starałam się pierwszy raz o wizę i dostałam odmowę - brak związków z krajem ...

W grudniu planuję drugi raz złożyć wniosek.

Czy jak teraz zapisze się na loterię to składając wniosek w grudniu gdzieś to muszę odnotować?

Czy to dobry krok jak chcę w grudniu ponownie się starać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam 8 lat podstawówki, 3 lata zawodówki i 5 semetrów (2,5 roku) technikum na podbudowie zawodówki bo mnie wylali przed maturą. Łącznie mam 13 lat nauki czy mogę aplikować?!

Druga sprawa, jestem specjalistą i pracuje w dziedzinie które są dopuszczone do wizy kilkanaście lat więc mogę obejść tą maturę i edukację z tego co piszę na stronie, jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 lat podstawówki, 3 lata zawodówki i 5 semetrów (2,5 roku) technikum na podbudowie zawodówki bo mnie wylali przed maturą. Łącznie mam 13 lat nauki czy mogę aplikować?!

Druga sprawa, jestem specjalistą i pracuje w dziedzinie które są dopuszczone do wizy kilkanaście lat więc mogę obejść tą maturę i edukację z tego co piszę na stronie, jak to wygląda w praktyce?

Szkoła się nie liczy w Twoim przypadku - brak średniego. Jeśli znajdziesz się w grupie szczęśliwców to podczas rozmowy w Konsulacie będziesz musiał wykazać się zawodem z listy i doświadczeniem zawodowym. ALE jeśli masz fach techniczny w ręku to może spróbuj Australię albo Nową Zelandię lub Kanadę w systemie punktowym. Szybciej. Pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenka nic się nie zaznacza w da 160 o loterii

Zapytaj się ludzi co byli po wizę i jej nie dostali a nie wysłali zgłoszenia do loterii. Teraz widzisz jak z tym jest.

Jolaos2 malo kto idzie przez pracę. Pisz do Ambasady co należy mieć za dokumenty aby udowodnić doświadczenie zawodowe bo tutaj możesz dłuższy czy krótszy czas czekać a czas ucieka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak teraz zapisze się na loterię to składając wniosek w grudniu gdzieś to muszę odnotować?

Najlepiej wydrukować stronę z potwierdzeniem albo zapisać na HDD...

Aaaa pytasz czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na decyzję pracownika konsulatu w zakresie przyznania Ci wizy turystycznej? Nie. I tak nie dostaniesz w tak krótkim okresie czasu - twój poprzedni wniosek wraz z decyzją znajduje się w systemie i będziesz musiał/musiała się naprawdę postarać aby wykazać powstanie więzów z krajem w tak krótkim czasie.

Swoją drogą mamy XXI wiek, 2016r, a ludzie wciąż sądzą, że służby graniczne i konsularne pracują w oparciu o notesiki?? Dla Waszej wiadomości - KE kopiuje rozwiązania zaimplementowane w USA w zakresie systemów granicznych i próbuje je wprowadzić w UE (vide EES/RTP/ETIAS i inne). Heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy chcą aplikować "przez" prace, nie "edukacje" to jest o wiele cieższa i trudniejsza droga. Tak stwierdziłem przeglądając całe te forum. Chyba nie ma tu osoby, która dostała wize po wylosowaniu GC składając pod warunkiem pracy a nie edukacji. Mogę się mylić, jednak tak mi się wydaje. Tak więc, jeżeli macie możliwość aplikowac, bo spełniliście warunek wykształcenia 12 letniego (średniego) to nie kombinujcie z zawodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy chcą aplikować "przez" prace, nie "edukacje" to jest o wiele cieższa i trudniejsza droga. Tak stwierdziłem przeglądając całe te forum. Chyba nie ma tu osoby, która dostała wize po wylosowaniu GC składając pod warunkiem pracy a nie edukacji. Mogę się mylić, jednak tak mi się wydaje. Tak więc, jeżeli macie możliwość aplikowac, bo spełniliście warunek wykształcenia 12 letniego (średniego) to nie kombinujcie z zawodem.

Co znaczy nie kombinujcie? Ja jestem po studiach (mam inżyniera) ale mam bardzo przeciętną pracę. Więc będzie gdzieś moment gdzie będę mógł się "szczycić" wykształceniem" zamiast pracą? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nie kombinujcie? Ja jestem po studiach (mam inżyniera) ale mam bardzo przeciętną pracę. Więc będzie gdzieś moment gdzie będę mógł się "szczycić" wykształceniem" zamiast pracą? :D

Nie zrozumiałeś mnie. Poczytaj forum. Wiele osób, po wylosowaniu GC odmówiono wizy, gdyż nie spełniali warunków "zawodu" . Łatwiej w mojej opinii jest aplikować spełniając warunki wykształcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...