Skocz do zawartości

Jaki Bank Wybrac?


Sly

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a jak wypada kurs $ przy takich przelweach?

Ja nigdy nie przewalutowuje przez bank - w Polsce wplacam i wyplacam dolary i przewalutowuje w kantorze walutowym Aliora albo w kantorze na miescie.

Czyli to dziala jak darmowy wire transfer? I to idzie bezpsorednio na konto walutowe (dolarowe) w Polsce? Jesli tak to rewelacja.

Byla kiedys taka opcja w Washington Mutual, gdzie faktycznie bez oplat szla kasa na konto w Polsce ale po przewalutowaniu. Ale wiadomo co sie z WaMu stalo.

To jest cos wiecej niz rewelacja, bo pieniadze sa od razu na drugim koncie. Za darmo! Oczywiscie trzeba sprawdzic czy posiadanie rachunku bedzie cie cos kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, ze przelewy miedzy citibankami sa darmowe, a pieniadze sa dostepne w czasie rzeczywistym - od razu na koncie. Ja korzystam z uslugi global trnasfer (transakcje robie online) a w Polsce mam rachunek zlotowkowy i walutowy.

Zaraz, momencik, bo jeszcze chyba nie załapałem: zakładam konto w Citi w USA, zakłada, konto w Citi w PL, i potem mogę sobie przerzucać pieniądze w ramach "jednego Citi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, momencik, bo jeszcze chyba nie załapałem: zakładam konto w Citi w USA, zakłada, konto w Citi w PL, i potem mogę sobie przerzucać pieniądze w ramach "jednego Citi"?

Tak, ja tak mam. A to cos dziwnego? Konto w Polsce moze zalozyc ktos z rodziny. To nie musza byc przelewy pomiedzy twoimi kontami. Po prostu przelewy miedzy Citibankiem sa darmowe. Oczywiscie jest lista krajow, ktora sie na to lapia I Polska jest jednym z nich. Sama sie dowiedzialam o tym calkiem niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tak mam. A to cos dziwnego? Konto w Polsce moze zalozyc ktos z rodziny. To nie musza byc przelewy pomiedzy twoimi kontami. Po prostu przelewy miedzy Citibankiem sa darmowe. Oczywiscie jest lista krajow, ktora sie na to lapia I Polska jest jednym z nich. Sama sie dowiedzialam o tym calkiem niedawno.

Wielkie dzięki, to bardzo przydatna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Citi juz ktos z wyjezdzajacych na DV kiedys pisal - tyle ze to nie rozwiazuje problemu przewalutowania jezeli docelowo w PL maja na koniec znalezc sie zlotowki - ktos policzyl jak wychodzi przelew Xoom'em / Transferwise na dowolne konto w PL przy ich kursach wymiany vs. wymiana dolarow na zlotowki w PL przy uzyciu co tam jest dostepne (kantor Alior i inne wynalazki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...