Skocz do zawartości

"przesiedzona" wiza a sponsorowanie przez rodzica z GC


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się pogubiłem....Czyli jeżeli mój tata przesiedział wizę w USA to jeżeli ja dostanę GC ( a już obywatelstwo to w ogóle)  to bez problemu i na dodatek szybciej mogę go sponsorować niż jeżeli mój tata maiłbym GC a ja bym przesiedział wizę. 

W skrócie prościej sponsorować rodziców niż dorosłe dzieci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz90 napisał:

Trochę się pogubiłem....Czyli jeżeli mój tata przesiedział wizę w USA to jeżeli ja dostanę GC ( a już obywatelstwo to w ogóle)  to bez problemu i na dodatek szybciej mogę go sponsorować niż jeżeli mój tata maiłbym GC a ja bym przesiedział wizę. 

W skrócie prościej sponsorować rodziców niż dorosłe dzieci? 

Rezydenci w ogole nie mogą sponsorowac rodziców - nie ma takiej kategorii. Obywatele mogą i przynajmniej w tej chwili nielegalny pobyt nie jest przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma w tym wielkiej filozofii, wystarczy spedzic dwie sekundy na czytaniu Visa Bulletinu

Malzonkowie, dzieci (ponizej 21 lat) i rodzice obywateli - immediate relatives -> brak limitow jezeli chodzi o wizy imigracyjne czyli nie ma czekania na priority date, przesiedziany pobyt wybaczany w przypadku adjustment status

Cala reszta (dzieci i malzonkowie rezydentow, dzieci obywateli powyzej 21 lat, rodzenstwo obywateli) -> Family preference. Limity numeryczne wiec oczekiwanie w przypadku sponsorowania, wymagany legalny status do AOSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...