Jump to content

Problem dt wizy turystycznej, green card itp


Recommended Posts

Witam, mam na imię Mateusz, mam ukończone 19 lat, w tym roku kończę technikum 4 letnie i piszę maturę. Posiadam kilka pytań więc jeśli mógłby mi ktoś pomóc to proszę odpowiadać a ci którzy chcą krytykować ortografie itp jak widziałem w innych postach to nawet nie czytajcie dalej : ).Bo jesteście mądrzejsi a ja przyszedłem tu po waszą pomoc a nie wysłuchiwać morały.

Sytuacja wygląda następująco: Staram się o wizę turystyczną by odwiedzić wujka, posiadam ojca w Stanach nielegalnie prawdopodobnie tam przebywa bo nie utrzymuje z nim kontaktu, raz odmówiono mi wizy turystycznej mniej więcej rok temu. Pytanie brzmi czy w zaistniałej sytuacji warto próbować dalej i dalej ? Wizytę mam już ustaloną lecz pytam o następne razy ponieważ doszły mnie słuchy że nie którzy dostali za 7 razem a ja nie wiem czy warto próbować dalej. Odmówiono mi z powodu jak to na kartce było zaznaczone: nie wykazał Pan że planowane czynności w USA odpowiadają rodzajowi wizy o którą się Pan ubiega. Chciałbym też spytać jeśli chodzi o green card oraz wizy imigracyjne do pracy itp, czy zwykły niekarany po średniej szkole chłopak ma szanse (uwzględniając ojca nielegalnie) jeśli wiecie coś co może mi pomóc to piszcie, jak nie macie nic ciekawego co mogłoby mi pomóc to nie zawracajcie sobie głowy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 24
  • Created
  • Last Reply
1 godzinę temu, KaeR napisał:

Jeśli chodzi o GC to loteria. Wiza pracownicza nie. Brak wykształcenia / doświadczenia. 

A technikum z zawodem hotelarza to zbyt niskie wykształcenie tak? Czy mowa tu o studiach?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kzielu napisał:

W skrocie - starac sie o turystyczna nie warto, chyba ze lubisz wyrzucac pieniadze.

Reszta - patrz wyzej.

To w jaki sposób mogę się tam kurwa dostać ? I czy wiecie coś czy pobyt nielegalny ojca ma duży wpływ i czy jestem bez szans.

Link to comment
Share on other sites

Prosisz Nas o kulturę a sam co robisz?

 

ma i nie ma znaczenia bo kiedy Twój tata tam poleciał,poleciał do Wujka?

i o jaką wizę sie starałeś ze taką odpowiedź dostałeś rok temu. I jak rozmawiałeś?

Link to comment
Share on other sites

Hotelarstwo nie jest zawodem na ktorym ktos cie bedzie sponsorowal. Studia, zalezy jakie, podejrzewam, ze chetniej w Stanach widziane sa kierunki specjalistyczne. Zreszta poczekalabym pare dni jak Trump oglosi te swoje zmiany co do wiz pracowniczych.

Tak, nielegalny pobyt ojca moze miec negatywny wplyw. Konsul moze pomyslec, ze ty rowniez chcesz tam zostac nielegalnie. Musisz miec naprawde dobre zwiazki z Polska, zeby dostac wize turystyczna.

edit: W sumie twoja jedyna opcja moze byc loteria wizowa, jesli jej nie zlikwiduja.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Roelka napisał:

Tak, nielegalny pobyt ojca moze miec negatywny wplyw.

Na 99% ma.

 

11 minut temu, Szkrab napisał:

To w jaki sposób mogę się tam kurwa dostać ?

Raczej sie nie dostaniesz z taka historia i podejsciem. Life is brutal and full zasadzkas, and kopas w dupas sometimes, jak to mlodziez powiada.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...