Skocz do zawartości

Dojazd z Lotnisko Los Angeles LAX do Hollywood


georg700

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kontrol napisał:

Czyli mówicie, że warto odwiedzić SF. Dużo się naczytałem o tych parkingach. 

Moim zdaniem jest duzo ciekawszym miastem niz LA, z niepowtarzalnym  klimatem. Zdecydowanie warto. 

Ale jezeli naprawde zaparkowanie samochodu jest dla Ciebie takim problemem i wywoluje stres miesiacami przed wyjazdem to lepiej zostan w jednym miejscu nie ruszajac sie z hotelu. 

San Francisco ma setki parkingow z tysiacami miejsc. W zalaczniku  tylko kilka ulic przy City Hall- cena za 24h 

Nie namawiam Cie za wszelka cene ale nie wyobrazam sobie stracic urlop siedzac w LA. Dla mnie 48h to i tak za dlugo...  

IMG_0379.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 godzin temu, kzielu napisał:

Ktos jeszcze w ogole uzywa klasycznych nawigacji zamiast Google Maps / Waze ??

Ja! Nie chcę mnie się wyciągać telefonu, wkładać w uchwyt, podłączać kibelka. Chyba że na długich trasach. GPS mam zawsze włączony, wsiadam, odpalam auto, nawigacja już pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, agatenka napisał:

 

San Francisco ma setki parkingow z tysiacami miejsc. W zalaczniku  tylko kilka ulic przy City Hall- cena za 24h 

 

a to nie wiedziałem. Wszędzie gdzie czytałem jest napisane żeby nie wjeżdżać autem do SF bo tam się po prostu nie da jeździć i parkować. Podobno posiadanie auta w SF to przywilej. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kontrol napisał:

a to nie wiedziałem. Wszędzie gdzie czytałem jest napisane żeby nie wjeżdżać autem do SF bo tam się po prostu nie da jeździć i parkować. Podobno posiadanie auta w SF to przywilej. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. :)

Parkowac sie da w kazdym miescie w US - tylko zwykle nie za darmo i nie na "ulicy" - wiec badz na to przygotowany - obczaj sobie plan gry i zobacz gdzie sa publicznie dostepne wielopoziomowe parkingi (platne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kontrol napisał:

a to nie wiedziałem. Wszędzie gdzie czytałem jest napisane żeby nie wjeżdżać autem do SF bo tam się po prostu nie da jeździć i parkować. Podobno posiadanie auta w SF to przywilej. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. :)

Nie parkuj tylko jak to sie robi w PL pod sklepami do ktorch nie wchodzisz, lub gdziekolwiek gdzie jest miejsce, bo po pwrocie samochodu nie zastaniesz, parkuj w miejscach do tego wyznaczonych i problemu nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobus z lotniska LaX do Hollywood okazał sie świetna opcja - jeszcze raz dziękuje. Jechał bardzo szybko, okolo 45 minut, pani zatrzymała sie 30 minut piechota od miejsca, w którym mieszkamy. Daliśmy radę z bagażami.

     Pod względem ilości bezdomnych i chorych psychicznie L.A. Bije to co widziałem kiedys w nyc, bostonie czy miami. Pod względem cen bije tez nyc, ale nie wiem czy tu po prostu ceny w sieciówkach np. 7 11 różnią sie od cen w innych miastach na wschodzie USA czy to po prostu amerykańska inflacja po 3 latach. Zajrzałem z ciekawości tez do Walmartu w Burbank, nie było wcale taniej niż w Traders Joe.

Wracajac do tematu, orientuje sie ktoś w jakich godzinach działa metro? Będę musiał dostać sie bardzo rano o około 4-5 na Union station. Na sama myśl ilu bezdomnych spotkam tam o tej porze zle sie robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w LA sa wysokie, ale w NYC jeszcze wyzsze. 

All Metro Rail lines run regularly between 5am and midnight, seven days a week. Limited service on particular segments is provided after midnight and before 5am. On Friday and Saturday evenings, service operates until approximately 2am.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...