Skocz do zawartości

Bardzo ważna sprawa!!!!


Bijonka

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Pawex1972 said:

Kiedy zniosa wizy wtedy dojedziesz.

Zacznij od poczytania co się kryje pod hasłem "zniesienie wiz". Wtedy będziesz wiedział, że nijak ma się to opisywanej sytuacji.

Rozumiem , że nic nie wnosisz do dyskusji bo nie wiesz co dodać.  Wklejasz frazesy lub odsyłacze do poczytania. Kolego dobrze wiem co znaczy program bezwizowy i możliwosc legalnego wjazdu do 90 dni. Ta Pani może jeździc do męża na 89 dni a potem przekroczyć granice z Kanadą po czym ponownie wrócić, po jakim czasie , nie wiem. Nie moja sprawa.  Choć będzie to uciążliwe i bez prawa do podjęcia pracy , to z pewnoscią bedzie legalne.

Ja bym zaczal od prostrzego zadania:  naucz sie korzystac z forum, bo jak na razie przerasta Cie odpowiadanie na posty. (hint: pod kazdym postem jest link "quote"/"cytuj"). Jak bys posluchal sie @mola to byc moze bys sie doedukowal i wiedzial, ze "Under the VWP, time spent in Canada, Mexico, and adjacent islands counts towards the maximum of 90 days stay allowed under the program." [1] Takze przestan udzielac ludziom rad jak nie masz pojecia o prawie imigracyjnym i jak to ladnie ujales "nie bij piany".

[1] https://cw.usconsulate.gov/visas/visa-waiver-program/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 minut temu, Pawex1972 napisał:

Kiedy zniosa wizy wtedy dojedziesz.

Zacznij od poczytania co się kryje pod hasłem "zniesienie wiz". Wtedy będziesz wiedział, że nijak ma się to opisywanej sytuacji.

Rozumiem , że nic nie wnosisz do dyskusji bo nie wiesz co dodać.  Wklejasz frazesy lub odsyłacze do poczytania. Kolego dobrze wiem co znaczy program bezwizowy i możliwosc legalnego wjazdu do 90 dni. Ta Pani może jeździc do męża na 89 dni a potem przekroczyć granice z Kanadą po czym ponownie wrócić. Nie moja sprawa. 

Zacytuję klasyka: "oj, nie znasz Ty tego kraju, Pawlak, nie znasz..."

Koniec cytatu.

Skoro ty znasz to napisz, bo puki co to nic nie napisałeś tylko bijesz pianę. Bądź merytoryczny.

Nikt Ci tutaj nie będzie tłumaczył przepisów. Nic tak nie pomoże ich zrozumieć najlepiej jak samodzielna analiza. Gdy już się uporasz a będziesz potrzebował wyjaśnienia szczegółów, wtedy pytaj.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zatem cel istnienia tego forum ?? Skoro twierdzisz ze najlepiej jak każdy sam bedzie sobie szukał informacji ,ale koniecznie poza tym forum.  Rozumiem  zatem ,że rekomendujesz abym wszystkim pytającym na tym forum radził by szukali w internecie. hihi Dobry jestes. :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawex1972 napisał:

Jaki jest zatem cel istnienia tego forum ?? Skoro twierdzisz ze najlepiej jak każdy sam bedzie sobie szukał informacji ,ale koniecznie poza tym forum.  Rozumiem  zatem ,że rekomendujesz abym wszystkim pytającym na tym forum radził by szukali w internecie. hihi Dobry jestes. :):D

Trochę własnego wysiłku nie zaszkodzi, będziesz mógł mieć satysfakcję. Forum jest po to żeby go czytać, odpowiedzi na Twoje pytania padły tu po tysiąckroć, wystarczy poszukać a nie leniwie rozwalić się na kanapie, zadawać pytania i czekać.

Trochę własnej inicjatywy, to się w dorosłym  życiu przydaje.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

Ja bym zaczal od prostrzego zadania:  naucz sie korzystac z forum, bo jak na razie przerasta Cie odpowiadanie na posty. (hint: pod kazdym postem jest link "quote"/"cytuj"). Jak bys posluchal sie @mola to byc moze bys sie doedukowal i wiedzial, ze "Under the VWP, time spent in Canada, Mexico, and adjacent islands counts towards the maximum of 90 days stay allowed under the program." [1] Takze przestan udzielac ludziom rad jak nie masz pojecia o prawie imigracyjnym i jak to ladnie ujales "nie bij piany".

[1] https://cw.usconsulate.gov/visas/visa-waiver-program/

Visitors may stay for 90 days in the United States which also includes the time spent in Canada, Mexico, Bermuda, or the islands in the Caribbean if the arrival was through the United States.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawex1972 napisał:

Rozumiem , że nic nie wnosisz do dyskusji bo nie wiesz co dodać.  Wklejasz frazesy lub odsyłacze do poczytania. Kolego dobrze wiem co znaczy program bezwizowy i możliwosc legalnego wjazdu do 90 dni. Ta Pani może jeździc do męża na 89 dni a potem przekroczyć granice z Kanadą po czym ponownie wrócić, po jakim czasie , nie wiem. Nie moja sprawa.  Choć będzie to uciążliwe i bez prawa do podjęcia pracy , to z pewnoscią bedzie legalne.

Otóż kolejny raz nie masz racji. Pomijając sprawę wyjaśnioną powyżej, że Kanada, Meksyk i niektóre wyspy nie zmieniają statusu, to jest jeszcze jeden słaby punkt tego co proponujesz. Załóżmy że osoba wraca do Polski, na dzień dwa i wraca do USA, a wszystko to, żeby sobie mieszkać z rodziną w USA na wizie turystycznej. Czeka tę osobę rozmowa z oficerem na granicy. I jest jakaś szansa, że oficer ją wpuści, raz, może dwa czy trzy razy. Ale jest  dużo większa szansa, że oficer zażąda dowodów na to, że używasz wizy turystycznej do celów, do których została przeznaczona. Mieszkanie na stałe z rodziną w USA do tych celów nie należy.  Jeżdżenie na 90dni/pół roku w to samo miejsce również nie pomaga. Używanie wizy do celów, do których nie jest przeznaczona jest nielegalne. Nie ma tu znaczenia czy się wjedzie na ESTA czy z wizą wlepioną w paszporcie. Taka sytuacja kończy się odmową przekroczenia granicy,  nie wykluczone jest unieważnienie wizy, jeśli granicę przekracza się z wlepką B1/B2, na pewno zostanie skasowana ESTA (przy ubieganiu się o ESTA zrzekasz się praw do zakwestionowania decyzji urzędnika o nie przyjęciu na granicy), pojawią się duże kłopoty przy uzyskaniu kolejnej wizy. 

Poza tym:

1. Jestem koleżanka, nie kolega.

2. Oskarżenia o "polactwo" zazwyczaj są stawiane przez osoby, które nie umieją przyjąć słusznej krytyki lub dostają odpowiedź na zapytanie niezgodną z oczekiwaniami. Zdarzało się tu wielokrotnie.

Odmeldowuję się z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...