Skocz do zawartości

Jak zacząć przygodę z USA.


Kamil A

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, srk napisał:

Facet przyszedl, kulturalnie sie zapytal, napisal ze po lekturze innych forow ma metlik w glowie i nie rozumie niczego. Trafil na najlepsze forum jakie mogl i wyjasniono mu procedury. Grzecznie odpisal i podziekowal.

A co to jest jakas fizyka kwantowa ze po przeczytaniu ma sie metlik w glowie? Prawda jest taka, ze wiekszosc naszych forumowych marzycieli gdzies wspomni, ze czytal forum, ale nie znalazl odpowiedzi na pytanie, albo ze czytal forum, ale ma metlik w glowie. A tak naprawde to jakby otworzyl pierwszy lepszy watek z podobnym zapytaniem to juz by wszystko wiedzial. Nie probuje byc niemila, bo ogolnie jestem jedna z milszych osob jakie znam (lol), ale nie lubie jak ktos zawsze napisze, ze szukal i czytal, a po poscie od razu widac, ze tego nie zrobil. Po co klamac :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to od tygodnia czasu serfuję po sieci, dokładnie stronach poświęconych tematyce wiz, pracy, wynajmu mieszkania i ubezpieczenia. 
Po drugie, każde jedno forum, każdy jeden założony temat miał inne ukierunkowanie pytania co nie dawało mi satysfakcji z odpowiedzi napływających od innych użytkowników.

Dodatkowo dodam, że nie podobają mi się zwroty typu "amerykański sen blabla", bo nie wszyscy zostali w czepku urodzeni, co powoduje że tacy ludzie jak ja, muszą sami walczyć o lepszy byt. Nie chcesz dzielić się wiedzą, to staraj się nie korzystać z forum. 

Jeśli chodzi o mój angielski, rozmawiam tak jak i piszę biegle, podczas pisania zdarzają mi się pomyłki "wymowne", mam na myśli, że piszę czasem w pośpiechu słowa angielskie tak jak się je wymawia. Oczywiście do perfekcji mi jeszcze wiele brak. Aktualnie umówiłem się w czwartek tj. 25.04, na spotkanie dotyczące podjęcia nauki w jednym z miejscowych Colleg'ów, w kierunku Programisty graficznego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, uwagi nie dotyczyly ciebie bezposrednio. Dosc regularnie na forum pojawiaja sie osoby twierdzace ze zrobily research ale dalej nic nie wiedza, itp i zeby ktos im wytlumaczyl jak dostac sie do USA. Rozumiem, kwestia emigracji jest dosc skomplikowana, ale tak naprawde wystarczy 5 minut w google zeby znalezc odpowiednie "krok po kroku".

https://travel.state.gov/content/visas/en/employment.html

http://www.visajourney.com/content/guides/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Karuzelka said:

Kamil A. temat wiz nie jest łatwy do ogarnięcia i na dodatek to taki dziwny temat, że im więcej wiesz - tym więcej widzisz ile jeszcze nie wiesz, więc mętlik jest w zupełności zrozumiały :)  Powodzenia w szkole!

Dziękuje, pewnie się przyda ^.^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...