Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim,

Pierwszy raz startowałem i wylosowałem mam numer 19xx,

Wypełniam wniosek ds-260 i mam pytań kilka, przepraszam jak się powtarzają ale doczytałem do 10 strony i nie mogłem wytrzymać, żeby dopytać się o rzeczy, które nie wiem.

W jakim języku wypełniamy ten wniosek?? np. Jak mam wpisać Liceum Ogólnokształcące to zostawiam tak czy tłumacze na język angielski?? 

Kolejne pytanie odnośnie edukacji, wpisujemy wszystkie etapy edukacji zaczynając od podstawówki, kończąc na studiach?

Co trzeba wpisać w polu Course of Study a także Degree Diploma or Certifikate Receied  oraz co oznacza słowo Supervisior  i jaką należny dać odpowiedź.

 

Czekam z niecierpliwością na pomoc, 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
12 minut temu, MMNycz napisał:

A gdzie bedziemy sie widziec juz w US?:)

Ja bym mogl juz dzis spakowac rodzine i wyjechac :)

Heh, wyjdę z ambasady z zieloną kartą to wtedy będę prowadził rozmowy na takie tematy. Na razie czekamy, choć przyznam, ze od momentu wylosowania nie myślę o niczym innym. Celuję w NJ, mam tam znajomych, którzy zadeklarowali pomoc w razie wyjazdu. Ja mentalnie tez jestem gotowy do wyjazdu choćby jutro, ale finansowo to by bylo w tym momencie niemożliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kamil Seternus napisał:

Hej Wszystkim,

Pierwszy raz startowałem i wylosowałem mam numer 19xx,

Wypełniam wniosek ds-260 i mam pytań kilka, przepraszam jak się powtarzają ale doczytałem do 10 strony i nie mogłem wytrzymać, żeby dopytać się o rzeczy, które nie wiem.

W jakim języku wypełniamy ten wniosek?? np. Jak mam wpisać Liceum Ogólnokształcące to zostawiam tak czy tłumacze na język angielski?? 

Kolejne pytanie odnośnie edukacji, wpisujemy wszystkie etapy edukacji zaczynając od podstawówki, kończąc na studiach?

Co trzeba wpisać w polu Course of Study a także Degree Diploma or Certifikate Receied  oraz co oznacza słowo Supervisior  i jaką należny dać odpowiedź.

 

Czekam z niecierpliwością na pomoc, 

Pozdrawiam

Nie jestem specem ale akurat jestem na forum więc postaram się odpowiedzieć. Gdybym sie gdzieś mylił prosze o poprawienie mnie.

Wniosek wypełniamy po angielsku bez polskich znaków. Ja tłumaczyłem nazwy szkół.
Tylko średnie i wyższe (podstawówki, gimnazjum nie wpisujesz).
Kierunek studiów (ja np wpisałem Political Science)
W liceum wpisalem "Secondary school certificate" (właśnie sie zastanawiam czy to dobrze zrobiłem).
W studiach wpisałem "Master of ..." wpisujesz swoj kierunek (no chyba że nie jestes Master czyli nie masz magistra).
Supervisor to Kierownik, ale gdzie jest pytanie o to bo nie pamietam dokladnie i nie wiem co trzeba wpisac.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kamil Seternus napisał:

praca/edukacja/szkolenia - Tutaj wpisujemy w pola Nazwisko Superwizora oraz Imię Superwizora  - i nie mam bladego pojęcia co tu wpisać :)

Powiem tak. Jestem głównym aplikantem i pracuje w obecnej firmie ponad 10 lat, więc w sowim wniosku nie wpisywałem poprzednich pracodawców, a w obecnym pracodawcy nie widze takiego pola jak Supervisor. Natomiast w aplikacji mojej żony, gdzie oprócz obecnego wpisywaliśmy poprzedniego pracodawcę, sprzed kilku lat faktycznie jest coś takiego jak Supervisor's surnames. Możesz tam zaznaczyć DO NOT KNOW, i tak też zrobiła żona.

Czy to dobrze to ci nie powiem. Sam jestem ciekaw. Jak ktoś wie, niech da znać jest jeszcze czas na odblokowanie i poprawki ewentualne.

Wg mnie to dotyczy tylko poprzednich pracodawców bo ani w obecnym pracodawcy ani w edukacji te pola się u mnie we wniosku nie pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I jeszcze jedno pytanie podczas wypełniania wniosku mi się pojawiło, które sprawia mi kłopot: Czy mam dokumentację w celu ustalenia czy są szczepienia zgodne z Prawem Stanow Zjednoczonych? Mam w domu książeczkę zdrowia, taką zwykłą podstawową, to nie wiem cz o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wylosowałam zieloną kartę mój numer 23xxxx. Mam pytanie  czy rozmowa z konsulem musi być prowadzona w Polsce, czy mogłaby być w innym kraju. Mam pozwolenie na prace w Kanadzie ważne do marca 2018, a nie wiem czy mam teraz czekać w Polsce i zrezygnować z wyjazdu do Kanady? 

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kamil Seternus napisał:

 I jeszcze jedno pytanie podczas wypełniania wniosku mi się pojawiło, które sprawia mi kłopot: Czy mam dokumentację w celu ustalenia czy są szczepienia zgodne z Prawem Stanow Zjednoczonych? Mam w domu książeczkę zdrowia, taką zwykłą podstawową, to nie wiem cz o to chodzi :)

chodzi o badania które będziesz mieć przed wizytą. Ta książeczka przyda się właśnie tam by pokazać lekarzowi na co byleś szczepiony. NP zaznaczysz nie i wpiszesz ze badania zrobisz przed rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nikifox napisał:

Witam

Wylosowałam zieloną kartę mój numer 23xxxx. Mam pytanie  czy rozmowa z konsulem musi być prowadzona w Polsce, czy mogłaby być w innym kraju. Mam pozwolenie na prace w Kanadzie ważne do marca 2018, a nie wiem czy mam teraz czekać w Polsce i zrezygnować z wyjazdu do Kanady? 

Proszę o poradę

poszukaj we wcześniejszych biuletynach i jak byś miał pobyt dłuższy Kanadzie to byś miał rozmowę tam a tak mala pomyłka i masz rozmowę w kwietniu . Lec do Kanady i wrócisz na sama rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...