Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, Harda napisał:

czyli klapa, brak szczęścia , wniosek wypełniony poprawnie zdjęcie przesłane od fotografa w odpowiednich wymiarach i jest Has NOT.....:(

 

Moze Cie zszokuje, ale zdjecie od fotografa nie podnosi szans wylosowania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nawet zastanawiam czy w moim przez nie nie zostałem odrzucony.... Niby polecany fotograf przez kilka osób starających się o GC ale oni też szczęścia nie mają a wydaje mnie się ,że Wasze pod względem proporcji były inne. Na tych co mnie zrobili to praktycznie jest tylko moja twarz i kawałek koszuli , takie popiersie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz90 napisał:

Ja się nawet zastanawiam czy w moim przez nie nie zostałem odrzucony.... Niby polecany fotograf przez kilka osób starających się o GC ale oni też szczęścia nie mają a wydaje mnie się ,że Wasze pod względem proporcji były inne. Na tych co mnie zrobili to praktycznie jest tylko moja twarz i kawałek koszuli , takie popiersie.

A ile osób znasz, które wygrały w totka? % wygranych jest porównywany do tej z loterii. Wasze zdjecia mogą jak najbardziej byc poprawne, lecz szczescia zabrakło. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Następnym razem porównaj zdjecie z wymogami i sprawa bedzie jasna. Tak czy inaczej do pazdziernika czas, powodzenia ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko... Znajomy Polak w Danii, ktory wylosowal... byl skazany w tym kraju za jazde po alkoholu... ale obowiazujace w Danii i dosc liberalne przepisy pod tym wzgledem pozwalaja mu na bycie oficjalnie niekaralnym... Za kazdym razem kiedy generuje w internecie zaswiadczenie o niekaralnosci, jest ono czyste... Jak myslicie?Powinien to zglosic w formularzu, czy zostawic tak jak jest, ze jest "czysty" jak oficjalnie widnieje,  jak sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/22/2017 o 14:49, Efffffka napisał:

Podniosłas mnie trochę na duchu :) ale boje się ze bez znajomosci perfekcyjnego angielskiego może być ciężko. Plus chyba zgubiłam moja książeczkę ze szczepieniami z dzieciństwa :( 

Ja tez nie mialam ksiazeczki ze szczepieniami, moj maz mial i tak musielismy zrobic te same szczepienia :-) Obawy co do angielskiego tez mialam, ale powoli coraz lepiej. Caly czas jeszcze chodze na lekscje, no teraz na wakacje mam przerwe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz90 napisał:

Ja się nawet zastanawiam czy w moim przez nie nie zostałem odrzucony.... Niby polecany fotograf przez kilka osób starających się o GC ale oni też szczęścia nie mają a wydaje mnie się ,że Wasze pod względem proporcji były inne. Na tych co mnie zrobili to praktycznie jest tylko moja twarz i kawałek koszuli , takie popiersie.

Sadze, ze Twoje zdjecie bylo lepsze niz moje... Robione na szybkiego telefonem bo ostatnie dni zgloszenia, na zoltej scianie przez kumpla ktory juz byl po kilku browarach...

7 godzin temu, pelasia napisał:

A ile osób znasz, które wygrały w totka? % wygranych jest porównywany do tej z loterii. Wasze zdjecia mogą jak najbardziej byc poprawne, lecz szczescia zabrakło. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Następnym razem porównaj zdjecie z wymogami i sprawa bedzie jasna. Tak czy inaczej do pazdziernika czas, powodzenia ! 

Tak jak Pelasia pisala co do szans...

Jest przyznawanych 55000 wiz loteryjnych. 5000 idzie od razu "po ukladzie". Zostaje 50000. Srednio jest wydawanych 2,3 wizy na aplikanta. Czyli 50000/2,3 = 21739 aplikantow z rodzinami dostaje wize loteryjna co roku.

W moim roczniku bylo ponad 11.000.000 potwierdzonych poprawnych zgloszen (zduplikowane juz odrzucone)

21.739/11.000.000 = 0.00197 * 100% = 0.197%

Co roku ilosc zgloszen sie tylko zwieksza.

Ogólnie z calego swiata statystycznie.

Jest to takie samo prawdopodobienstwo jak:

- trafienie 6 w totka grajac 5 zakladow na losowanie przez 50 lat

- trafienie 7 liczb z 10 w mutilotka

- popros kumpla o napisanie liczby na kartce z przedzialu 1-510, masz takie same szanse na odgadniecie jej co wylosowanie i otrzymanie wizy loteryjnej do USA.

Jesli wysylasz zgloszenia do loterii wizowej z 9 znajomymi to w ciagu 50-55 lat ktos z was powinien trafic wize loteryjna :)

Dla Polski szanse sa troche wyzsze, moge przeszukac dane i przeliczyc jesli ktos chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Polski (dane z 2014 - swiezszych nie ma):

- wizy loteryjne przyznane polakom: 500

- wylosowanych z PL: 1552

- liczba zgłoszeń z PL: 40817

- liczba współmałżonków + dzieci na zgłoszeniach: 36746

- srednio wiz na zgłoszenie: 1,9

Z tych 500 wiz zostało wylosowanych (500/1.9) = 263 aplikantow

263/40817 = 0.00644 * 100% = 0.644%  Jest to szansa na wylosowanie i otrzymanie wizy loteryjnej przez Polaka w loterii z 2014

Trzeba pamietac ze ilosc zgloszen w 2014 byla nizsza niz 2017 czy 2018

Jak widac, szanse mamy okolo 3x wyzsze w porownaniu do sredniej swiatowej.

Szansa na samo wylosowanie przez Polaka zaproszenia do aplikowania wyniosło: (1552/40817) = 0.038 * 100% = 3.8%

Usredniajac - szansa na wylosowanie zaproszenia do aplikowania wynosi 3.8% co daje około 1:26. Natomiast szansa na otrzymanie wizy przez Polaka to około 0.64% co daje około 1:155

Statystycznie, jesli wysylacie wraz ze wspolmalzonkiem to raz na 13 lat powinniscie dostac informacje o wylosowaniu. Nalezy pamietac, ze wylosowanie nie oznacza otrzymania wizy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czarex napisał:

Dla Polski (dane z 2014 - swiezszych nie ma):

- wizy loteryjne przyznane polakom: 500

- wylosowanych z PL: 1552

- liczba zgłoszeń z PL: 40817

- liczba współmałżonków + dzieci na zgłoszeniach: 36746

- srednio wiz na zgłoszenie: 1,9

Z tych 500 wiz zostało wylosowanych (500/1.9) = 263 aplikantow

263/40817 = 0.00644 * 100% = 0.644%  Jest to szansa na wylosowanie i otrzymanie wizy loteryjnej przez Polaka w loterii z 2014

Trzeba pamietac ze ilosc zgloszen w 2014 byla nizsza niz 2017 czy 2018

Jak widac, szanse mamy okolo 3x wyzsze w porownaniu do sredniej swiatowej.

Szansa na samo wylosowanie przez Polaka zaproszenia do aplikowania wyniosło: (1552/40817) = 0.038 * 100% = 3.8%

Usredniajac - szansa na wylosowanie zaproszenia do aplikowania wynosi 3.8% co daje około 1:26. Natomiast szansa na otrzymanie wizy przez Polaka to około 0.64% co daje około 1:155

Statystycznie, jesli wysylacie wraz ze wspolmalzonkiem to raz na 13 lat powinniscie dostac informacje o wylosowaniu. Nalezy pamietac, ze wylosowanie nie oznacza otrzymania wizy :)

To jak moj CN ma 27xxx to mam slabe szanse na rozmowe bo np. duzo bedzie wylosowanych z rodzinami ktorzy mieli nizsze numery odemnie i te 50tys zostanie szybko rozdane :( 

ps: wylosowany zostalem za 1x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...