Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
24 minuty temu, Kamil Seternus napisał:

Jeszcze jedno pytanie, wypełniłem wszystko. I utknąłem na końcu aby podać numer KCC, numer paszportu oraz Kod klikam "podpisz i Wyślij zgłoszenie" i nic sie nie dzieje, co robić??? NIc się nie ładuje ani nic

Na koncu numer KCC wpisuje sie bez Zer w srodku. Jak masz na stronie z wylosowaniem nr KCC 2018EU00001234 to na ostatniej stronie DS260 trzeba wpisac 2018EU1234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sly6 napisał:

poszukaj we wcześniejszych biuletynach i jak byś miał pobyt dłuższy Kanadzie to byś miał rozmowę tam a tak mala pomyłka i masz rozmowę w kwietniu . Lec do Kanady i wrócisz na sama rozmowę.

Czy orientujesz się czy mogę odbyć rozmowę w Kanadzie, mimo ze już dawno wysłałam wniosek ? Czy raczej ta rozmowa będzie musiała się odbyć w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/12/2017 o 05:59, nikifox napisał:

Witam

Wylosowałam zieloną kartę mój numer 23xxxx. Mam pytanie  czy rozmowa z konsulem musi być prowadzona w Polsce, czy mogłaby być w innym kraju. Mam pozwolenie na prace w Kanadzie ważne do marca 2018, a nie wiem czy mam teraz czekać w Polsce i zrezygnować z wyjazdu do Kanady? 

Proszę o poradę

Gratulacje!

Na IEC jedziesz? Jesli tak, to pozwolenie bedziesz miala wazne przez rok od daty wjazdu do Kanady. A do marca 2018 musisz po prostu wjechac.

Jesli chcesz w Kanadzie miec rozmowe to tylko i wylacznie w Montrealu w ambasadzie USA jest to mozliwe. 

Tez sie zastanawialem czy brac rozmowe w Kanadzie czy przyleciec do Polski na rozmowe.

Jesli bedziesz siedziec w Kanadzie ponad pol roku to polecam na miejscu zalatwic police check kanadyjski pod koniec pobytu - $30 tam zaplacisz i zalatwisz prawie od reki... Ja z polski zalatwialem i myslalem ze mnie trafi - ponad miesiac mi to zajelo + extra wycieczka do Warszawy i total kolo $300 mnie kwit kosztowal.

Nie polecam generalnie odbywac rozmowy w Kanadzie. Dlaczego? Musisz wowczas miec tlumaczenia wszelkich dyplomow i kwitow z polski na angielski. Ambasada USA w Montrealu moze chciec sprawdzic jakis dokument lub dokumenty z Polski i wowczas kontaktuja sie z ambasada USA w Warszawie i caly ten proces moze trwac... Dodaj do tego znacznie wyzsze koszta lekarza itp Ponadto ambasada USA w Montrealu nie przerabia tyle wnioskow DV co Warszawska wiec moga chciec sie ekstra zglebic...

Na ogarniecie kwitow w PL przeznaczylbym kolo 6 tygodni. z tym numerem pewnie rozmowe kolo marca/kwietnia bedziesz miala. Nie wiem kiedy chcesz poleciec do Kanady. Podlicz czy Ci sie oplaca leciec (koszta biletu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 13:48, karinaa napisał:

W tym roku jestem w gronie osób które zostały wylosowane.  U mnie sprawdziło się zasada, że do trzech razy sztuka :)  Jestem w trakcie przeglądania tego jakie formularze trzeba wypełnić jakie dokumenty przedstawić... W związku z tym mam pytanie odnośnie formularza  I-134- czy ktoś orientuje się  jakie konkretne kryteria zarobkowe, majątkowe musi spełniać "sponsor" ?  

Czy ten formularz musi wypełnić każdy....? Każdy wylosowany musi mieć sponsora, bo inaczej nie będzie miał szans na kartę? Jeśli tak, to czytałam gdzieś, że może być nim tylko osoba z rodziny, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SonFili23$ napisał:

Czy ten formularz musi wypełnić każdy....? Każdy wylosowany musi mieć sponsora, bo inaczej nie będzie miał szans na kartę? Jeśli tak, to czytałam gdzieś, że może być nim tylko osoba z rodziny, czy to prawda?

to źle czytałeś .. Nigdy tak nie bylo,ktos z ulicy może być sponsorem. Ważne by podpisał dokument.

a wracając do tego dokumentu to nie musisz go miec by mieć wizę. Możesz powiedzieć ze masz np pieniążki na wyjazd,pokazać zaświadczenie z banku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...