Skocz do zawartości

Na ferie do USA.


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda mam info sprzed 2 lat, ale raczej nic się specjalnie nie zmieniło. Godzina jest tylko orientacyjna - na tę samą godzinę jest umawianych wiele osób. Kolejka jest, ale idzie w miarę szybko. Co prawda ja byłam w listopadzie a teraz jest okres wakacyjny - może być trochę gorzej. Oddajecie telefony do depozytu. Idziecie na dół gdzie jest pierwsza weryfikacja papierów. Nie pamiętam w którym momencie dostajecie numerek. Później druga sala z krzesełkami i okienkami. Dwie kolejki - dla tych, którzy wizę już mieli i przedłużają - tam idzie dosyć szybko. No i druga dla świeżynek - tam trwa to trochę dłużej...

Tak jak wspomniałam, moje wspomnienia są sprzed ponad dwóch lat, więc coś mogło mi umknąć - może ktoś uzupełni.

Powodzenia!

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
23 godziny temu, Czołg napisał:

Dzięki Haneczka za wyczerpującą odpowiedź :) Teraz mam jasność ;)

Przed samą ambasadą...rozumiem, że staje się w kolejce jak do spożywczaka i jak przyjdzie kolej, to pracownik ambasady się nami zajmie? Czy jakoś zgodnie z umówioną godziną się wchodzi pomimo kolejki, bo wiadomo że ludzie jak to ludzie przychodzą wcześniej, a nóż się uda. Rozmowę mam w wawce.

Jak byłam teraz w maju to było sporo osób, które miały wizytę umówioną na późniejszą godzinę, a przyjechały wcześniej (ja byłam umówiona na pierwszą możliwą godzinę, pracownicy wyszli po dokumenty przed konsulat jakieś 15 minut wcześniej). Jednak brali papiery do weryfikacji przed budynkiem, tylko od osób umówionych na tą konkretną godzinę. Idzie to w sumie wszystko bardzo sprawnie i nawet dość szybko ;). Jeśli chodzi o te późniejsze godziny to nie mam pewności jak jest, ale podejrzewam, że podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że wynik rozmowy jest 3 X tak, to czas na dalszą część załatwiania spraw. Bilety.

Przeglądając od jakiegoś czasu oferty zauważyłem, że najniższe ceny ma Lufthansa biorąc pod uwagę:

1) Termin - wylot 6.01.2018 - powrót 26.01.2018

2) Max. jedna przesiadka do 5 godz..

Od jakiegoś czasu doglądam cen na konkretne loty:

Lot do USA:

6.01.2018

09:30 - 16:10 , 

WAW - FRA LH1347

FRA - EWR LH402

Powrót do PL:

26.01.2018

18:15 - 13:55 , 

EWR - FRA LH403

FRA - WAW LH1348

i tak zmieniają się ceny (za trzy osoby):

14.06 - 5248,65

21.06 - 5272,14

27.06 - 5356,08

29.06 - 5342,70

I tu moje pytanie. Czekać czy rezerwować? Jest jakiś złoty środek na termin w jakim kupować bilety? Jestem w tym zieloniutki...

Wylećcie mnie do USA hahaha :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem były ceny LOTu, ale jak szybko otworzyłem ich stronę tak szybko zamknąłem. Cena mnie powaliła.

06.01.18

17:10 Warszawa (WAW)

20:45 New York/Newark (EWR)

POWRÓT

25.01.18

22:35 New York/Newark (EWR)

12:50 (+1d)Warszawa (WAW)

3 Pasażerów

Pasażerów Cena

2 x osoby dorosłe

2 x 0.0 PLN 3 746,66 PLN

1 x młodzież

0.0 PLN 3 746,66 PLN

Usługi Dodatkowe

Usługi Dodatkowe Cena

Wybrane miejsca

PLN

Dodatkowy bagaż

0,00 PLN

Dodatkowy sprzęt

PLN

Posiłki i napoje

PLN

Ubezpieczenie

PLN

Opłata dodatkowa

PLN

Do zapłaty PLN 11 239,98 PLN 0,00


To ile LOT może zejść z tej ceny w akcji promocyjnej? Na mój chłopski rozum poziomu Lufy nie osiągnie :( 

Edyta: Zuza - Tylko Newark wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...