Skocz do zawartości

Recommended Posts

4 hours ago, vlade said:

Jak masz zielona karte w momencie sprzedazy nieruchomosci w Polsce, musisz zaplacic w stanach podatek od dochodu, roznicy miedzy cena zakupu i sprzedazy. No i przyznawac sie w zeznaniach rocznych do konta w Polsce na ktorym jest ponad 10 tys USD.

Zaraz zaraz.... jak to mam płacić w stanach podatek od dochodu ze sprzedaży mieszkania w PL? Ja właśnie sprzedałam moje mieszkanie w PL, ale mieszkałam w nim prawie 10 lat wiec dlaczego mam placic jakiś podatek? Cena po której sprzedałam była zreszta zbliżona do tej po której kupiłam plus koszty wykończenia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

32 minutes ago, MeganMarkle said:

Zaraz zaraz.... jak to mam płacić w stanach podatek od dochodu ze sprzedaży mieszkania w PL? Ja właśnie sprzedałam moje mieszkanie w PL, ale mieszkałam w nim prawie 10 lat wiec dlaczego mam placic jakiś podatek? Cena po której sprzedałam była zreszta zbliżona do tej po której kupiłam plus koszty wykończenia...

Nevermind, juz sobie wygooglowałam... uff. Ciekawe ile jeszcze jest rożnych obowiązków rezydenta o których nie wiem :o 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie do osób mieszkających juz w USA dot kont bankowych.

Jak wyglądają kwestie opłat za prowadzenie konta, czy rachunki są w jakikolwiek sposób oprocentowane?
Czy popularne są formy oszczędzania na lokatach itp ?
Może ktoś ma jakiś ranking kont (banków) z opłatami i oprocentowaniem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 godziny temu, bartek_p2 napisał:

Mam pytanie do osób mieszkających juz w USA dot kont bankowych.

Jak wyglądają kwestie opłat za prowadzenie konta, czy rachunki są w jakikolwiek sposób oprocentowane?
Czy popularne są formy oszczędzania na lokatach itp ?
Może ktoś ma jakiś ranking kont (banków) z opłatami i oprocentowaniem ?

Warunki są różne w każdym banku.

Podam dla przykładu moje obecne konto w Citibanku.

1. Za otwarcie konta dostałem $500 premii. Oferta ważna tylko od końca marca:

https://banking.citibank.com/cbol/18/Q1/checking/combo/500-offer/default.htm?Promo_ID=CZZP&BTPS_TGT=https%3A%2F%2Fbanking.citibank.com%2Fcbol%2F18%2FQ1%2Fchecking%2Fcombo%2F500-offer%2Fdefault.htm%3FPromo_ID%3DCZZP&BTPS_BU=CBOL&BTPS_PUB=GOO&BTPS_DOM=DCM.Com&BTPS_KPROFID=50001&BTPS_MTYPE=b&BTPS_AD=245928716522&BTPS_GRP=New|G&BTPS_CMP=GGL|RLSA|Checking|G|Visitors|Broad|&BTPS_KWD=new+bank+account+bonus&cmp=KNC~02~180105~BANKACQS~Google&ProspectID=6610A7FB01954AC78737E72FB738D94A

2.Opłat za prowadzenie konta nie ma, gdyż posiadam dość dużą sumę na rachunku.

3. Moje konto jest oprocentowane obecnie w wysokości 1% rocznie. Wiec niedużo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym wrócić do tematu transferu pieniędzy z PL do US. Mam w Polsce konto walutowe w dolarach z kartą Mastercard (BTW - nie ma problemów z honorowaniem Mastercarda w US?). Jak najtaniej, bez dodatkowych opłat przerzucić pieniądze z konta walutowego na konto w banku amerykańskim? Zastanawiam się nad użyciem Revoluta - czyli doładowanie Revoluta z konta walutowego w PL, a następnie przerzucenie kasy z Revoluta do banku w US. Robił ktoś z Was w ten sposób? A może jest jakaś lepsza metoda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, scarab napisał:

Jak najtaniej, bez dodatkowych opłat przerzucić pieniądze z konta walutowego na konto w banku amerykańskim?

@scarab robiłem kilka dni temu przelew pomiędzy kontami BZWBK - BOA na 1,5k USD. Całkowita prowizja wyniosła 17 USD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

14 minut temu, stars & stripes napisał:

@scarab robiłem kilka dni temu przelew pomiędzy kontami BZWBK - BOA na 1,5k USD. Całkowita prowizja wyniosła 17 USD.

Jest zależna od kwoty przelewu czy po prostu płaci się od ilości operacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie stanowi % od transferowanej sumy, czyli ok 1,13%. Podobnie mialem przy transfererze zbliżonej kwoty pomiedzy mBank a Chase.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie łatwiej wejść na stronę banku i sprawdzić tabele opłat i prowizji?? 

Przykładowo Ing (zwykle nie walutowe) ma chyba 2% od kwoty przelewu, ale nie więcej jak 40pln. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alior w teorii skasowałby mnie 30zł od przelewu, niezależnie od wartości. Nie wiem natomiast ile pobierze bank w US za przyjęcie przelewu zagranicznego, szczególnie że jeszcze nie mam nigdzie konta, dopiero przygotowuję się do wyjazdu :)  Dlatego pytam o Wasze doświadczenia, szczególnie pod kątem usług typu Revolut, które w teorii pozwalają wykonywać takie transfery bez opłat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz