Skocz do zawartości

Transfer pieniedzy


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wrócić do tematu transferu pieniędzy z PL do US. Mam w Polsce konto walutowe w dolarach z kartą Mastercard (BTW - nie ma problemów z honorowaniem Mastercarda w US?). Jak najtaniej, bez dodatkowych opłat przerzucić pieniądze z konta walutowego na konto w banku amerykańskim? Zastanawiam się nad użyciem Revoluta - czyli doładowanie Revoluta z konta walutowego w PL, a następnie przerzucenie kasy z Revoluta do banku w US. Robił ktoś z Was w ten sposób? A może jest jakaś lepsza metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, scarab napisał:

Jak najtaniej, bez dodatkowych opłat przerzucić pieniądze z konta walutowego na konto w banku amerykańskim?

@scarab robiłem kilka dni temu przelew pomiędzy kontami BZWBK - BOA na 1,5k USD. Całkowita prowizja wyniosła 17 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alior w teorii skasowałby mnie 30zł od przelewu, niezależnie od wartości. Nie wiem natomiast ile pobierze bank w US za przyjęcie przelewu zagranicznego, szczególnie że jeszcze nie mam nigdzie konta, dopiero przygotowuję się do wyjazdu :)  Dlatego pytam o Wasze doświadczenia, szczególnie pod kątem usług typu Revolut, które w teorii pozwalają wykonywać takie transfery bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, scarab napisał:

Chciałbym wrócić do tematu transferu pieniędzy z PL do US. Mam w Polsce konto walutowe w dolarach z kartą Mastercard (BTW - nie ma problemów z honorowaniem Mastercarda w US?). Jak najtaniej, bez dodatkowych opłat przerzucić pieniądze z konta walutowego na konto w banku amerykańskim? Zastanawiam się nad użyciem Revoluta - czyli doładowanie Revoluta z konta walutowego w PL, a następnie przerzucenie kasy z Revoluta do banku w US. Robił ktoś z Was w ten sposób? A może jest jakaś lepsza metoda?

Czy konto w PL jest płatne? Czy konto w US będzie płatne? Jaka jest/będzie różnica opłat? Jakie różnice w prowizjach? Jak wykorzystujesz środki pieniężne (czy płacisz głównie kartą? czy robisz przelewy online - w USA niepopularne, czy wypłacasz gotówkę z bankomatu?). Odpowiedz sobie na tak postawione pytania i sprawdź czy nie opłaca Ci się bardziej korzystać z konta w PL do wyczerpania środków, a następnie je zamknąć online niż  robić przelew pomiędzy bankami. Jak masz większą kwotę - sprawdź zasady ubezpieczenia poszczególnych transakcji oraz kwot gwarantowanych w bankach w obu krajach :)  możliwość generowania kart wirtualnych do płatności w internecie etc etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...