Skocz do zawartości

United Airlines - jak to wszystko wygląda?


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz lecimy samolotem inaczej, niż przez biuro podróży. Więc ciekawi mnie, jak to wygląda z miejscami w samolocie? sami wybieramy podczas odprawy, czy nam przydzielają? Czy jest takie ryzyko, że nas rozdzielą w samolocie? 

Będę wdzięczna za wszelkie informacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od taryfy biletu i twojego statusu jako Frequent Flyer. United wprowadziło w ostatnim roku taryfę "Basic Economy" czyli takie "Economy Minus" - tam generalnie nie masz możliwości rezerwacji miejsc (jak nie jesteś Premier Elite) i nie masz możliwości wzięcia bagażu podręcznego poza tzw. "personal item" (torebka, aparat fotograficzny, laptop, mały plecak) - przy pełnych lotach sprawdzają to restrykcyjnie, co więcej boardujesz się w piątej linii czyli praktycznie ostatni do samolotu. United jest dość dobre w wypełnianiu samolotu w sensie sprzedaży biletów, więc często jak nie masz rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem to zdarzają się jednak rozdzielenia (moi znajomi rok temu dwa razy lecieli na krajowych w Basic Economy i dwa razy ich rozdzielno - oboje dostali środkowe miejsca w dwóch innych rzędach więc z zamianą też było krucho).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mcpear napisał:

Dużo zależy od taryfy biletu i twojego statusu jako Frequent Flyer. United wprowadziło w ostatnim roku taryfę "Basic Economy" czyli takie "Economy Minus" - tam generalnie nie masz możliwości rezerwacji miejsc (jak nie jesteś Premier Elite) i nie masz możliwości wzięcia bagażu podręcznego poza tzw. "personal item" (torebka, aparat fotograficzny, laptop, mały plecak) - przy pełnych lotach sprawdzają to restrykcyjnie, co więcej boardujesz się w piątej linii czyli praktycznie ostatni do samolotu. United jest dość dobre w wypełnianiu samolotu w sensie sprzedaży biletów, więc często jak nie masz rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem to zdarzają się jednak rozdzielenia (moi znajomi rok temu dwa razy lecieli na krajowych w Basic Economy i dwa razy ich rozdzielno - oboje dostali środkowe miejsca w dwóch innych rzędach więc z zamianą też było krucho).

 

Przy Class mamy napisane: United Economy. Nigdzie nie znalazłam nic z Basic, ale możliwe że nie jest to po prostu napisane. W sumie przeżyjemy, ale wolałabym siedzieć z nim :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 godziny przed lotem checkin bedzie otwarty na internecie. Wybierzesz sobie miejsce (gratis), podasz dane podróżnych, wpiszesz paszport i adres gdzie będziesz spać po przylocie. I tyle.

Powiedz jaki masz lot bo czasem mozesz lecieć z kapitanem co mówi "niezle" po polsku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz taryfę: S, K, L, M, H, Q, V, B, Y? Z tym podaniem paszportu może być różnie przez internet. Jeśli lecisz na połączeniu międzynarodowym i przedstawiciel linii lotniczej musi zweryfikowa osobiście paszport to jak lecę na polski paszport to nie mogę zrobić check-in przez internet - a latam dużo, nawet bardzo. Na połączeniach krajowych nie ma z tym problemu.

Edit:

Klasa rezerwacyjna Basic Economy to "N" - wówczas są te wszystkie restrykcje o których pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że już teraz mogę wybrać miejsca na loty United i tak też zrobilam :) I raczej nie odprawię się on line, bo pierwszy odcinek obsługuje Lot i dlatego nie jest to możliwe. Dziękuję za pomoc! :)

13 minut temu, Lx13 napisał:

 

Powiedz jaki masz lot bo czasem mozesz lecieć z kapitanem co mówi "niezle" po polsku ;-)

Jaki mam lot, to znaczy co konkretnie podać? :)

Nie mogę znaleźć tych numerków taryfy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Odprawisz się w Locie na całą podróż, a skoro wybrałaś miejsca to znaczy nie masz Economy Basic :) Numerki taryfy znajduje się otwierając szczegóły biletu electronicznego i tam jedno z pól nazywa się FARE - i przeważnie ma tam ciąg nic nie znaczących litero-cyfr. Pierwsza litera w tym ciągu określa taryfę. Czyli np. jak masz MFLEX - to będzie "M", jak masz H2WKNONREF - to będzie "H" i tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mcpear napisał:

:) Odprawisz się w Locie na całą podróż, a skoro wybrałaś miejsca to znaczy nie masz Economy Basic :) Numerki taryfy znajduje się otwierając szczegóły biletu electronicznego i tam jedno z pól nazywa się FARE - i przeważnie ma tam ciąg nic nie znaczących litero-cyfr. Pierwsza litera w tym ciągu określa taryfę. Czyli np. jak masz MFLEX - to będzie "M", jak masz H2WKNONREF - to będzie "H" i tak dalej :)

W locie można spokojnie wybrać miejsca w Economy Basic - tylko trzeba za to zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...