Skocz do zawartości

Ślub z posiadaczem green card


Jepetto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 21.08.2017 o 04:07, kzielu napisał:

Drobny problem w tym ze nie jestes. Powyzej 21 lat nie jestes juz immediate relative. Sprobowales zajrzec do visa bulletinu ktory linkowal Ci sly jako ze ewidentnie uwazasz ze piszemy bzdury ?

Nie obowiazuje Cie zadna procedura miejscowa, kazdy wyjazd z zamiarem imigracji na wizie nieimigracyjnej jest fraudem. A Ty dodatkowo jestes w dupie bo jako nie immediate relative, musisz utrzymac legalny status przez caly - 7-letni - okres oczekiwania, co jest praktycznie niemozliwe.

Dodatkowo Trump grzebie przy imigracji i takie kategorie jak Twoje moze zlikwidowac.

Tu jest opis kategorii z biuletynu : 

FAMILY-SPONSORED PREFERENCES

First: (F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens:  23,400 plus any numbers not required for fourth preference.

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents:  114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, plus any unused first preference numbers:

A. (F2A) Spouses and Children of Permanent Residents:  77% of the overall second preference limitation, of which 75% are exempt from the per-country limit;

B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents:  23% of the overall second preference limitation.

Third: (F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens:  23,400, plus any numbers not required by first and second preferences.

Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens:  65,000, plus any numbers not required by first three preferences.

I jak zajrzysz do linka https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2017/visa-bulletin-for-september-2017.html to zobaczyc ze F1 obecnie rozpatruje petycje z 2010 roku. Jezeli ktokolwiek Tobie lub Twojej matce mowi cos innego wiedzac ze masz ponad 21 lat, to opowiada kompletne bzdury i mowi to co chcecie uslyszec.

Jak to nie jestem? A wg Ciebie w ktorym jestem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jepetto napisał:

Nawet 6 to nie kilka lat jak niektorzy pisza

Amy miala na mysli 6 miesiecy oczekiwania na zielona karte po slubie z obywatelem. A nie po sponsorowaniu przez matke... Ale widac, ze ogolnie nie ogarniasz co sie do Ciebie mowi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jepetto napisał:

I bede legalnie. Proces uzyskania zielonej karty przez sponsorowanie mamy amerykanki zalatwia sie w stanach na miejscu szybko. 

 

Dnia 8/20/2017 o 23:31, katlia napisał:

No trzeba przyznac, chlopak szybko sie nie poddaje. Kombinuje tak, kombinuje siak...

jepetto:

kombinuj chlopie kombinuj...bo widac, ze chcesz za wszelka cene sie odstac do us. Ja np Ci nie bronie. Nikogo tu na miejscu juz nie interesuje twoj status i czy jestes legal czy illegal. To siedzi tylko w Twojej glowie. To, ze w kims zakochasz i bedziesz chcial poslubic - Twoja sprawa...

Tylko wiesz, wg mnie tak troche glupio organizowac swoje zycie ze wzgledu na jakis papierek, ktory daje Ci mozliwosc pracy i mieszkania w us. No bo to tak wyglada po Twoich 2 tematach, ktore zalozyles. ...To tylko moje zdanie. Ty wiesz lepiej. 

Zorientuj sie dokladnie jak to wszystko wyglada. Przylecisz i co ? Bedziesz laski szukajl do slubu ? Pamietaj, ze pracowac normalnie jak czlowiek nie bedziesz bo to roznie bywa z ta praca na cash...i jak nie umiesz angielskiego to przygotuj sie na prace u rodaka, ktora po opowiesciach nie jest piekna. Jakas" nie polka" sie zapyta przy drinku, a czym Ty sie chlopie zajmujesz to co powiesz ? ........ Polka ? Polki wiedza, ze polak bez papierow byc moze jest zainteresowany papierami bardziej niz miloscia [ i na odwort tez], polacy doskonale znaja ten temat. Praktycznie polska spolecznosci w NY i Chicago jest przesiaknieta bolu tematem papierow. Z doswiadczenia jednorazowego poznanej polki wiem, ze jedno z 1 pytan to czy masz papiery ?  Z Polkami tez roznie bywa jak jakas poznasz, z tymi mlodymi w szczegolnosci...lubia obczyscic frajera z kasy i zostawic w cholere. Wiem po znajomym. 

jepetto, powodzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że nie ma sensu mu doradzać bo chłopak życie w swoim świecie i nie dociera do niego że specjalnie dla niego amerykański system imigracyjny nie nagnie zasad i nie da mu zielonej karty jak tylko wyjdzie z samolotu. Napisał do mnie na priv i próbowałam mu wszystko wytłumaczyć. Napisał że to wszystko bzdura no bo mama dostała zielona kartę w miesiąc i on też dostanie. :) not worth it. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...