Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, stalindg2 napisał:

Mówię serio. Ja osobiście uważam że pomyłka będzie po stronie uczestnika, zapewne błędny email ew. nieprzejrzany spam. Natomiast jeśli rzeczywiście nie była to jego wina, to wskaż mi proszę argumenty za nie ubieganiem się o zadośćuczynienie? Może nie wiem o czymś, albo nie zdaje sobie z czegoś sprawy (proszę bez uszczypliwości).

było kiedyś tak ze wylosowali osoby i za parę dni po informowali że losowanie muszą powtórzyć i nic nie dali tym wcześniej wylosowanym osobom. Należy przeczytać regulamin loterii by mówić że pomyłka była i dajcie mi GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, stalindg2 napisał:

Mówię serio. Ja osobiście uważam że pomyłka będzie po stronie uczestnika, zapewne błędny email ew. nieprzejrzany spam. Natomiast jeśli rzeczywiście nie była to jego wina, to wskaż mi proszę argumenty za nie ubieganiem się o zadośćuczynienie? Może nie wiem o czymś, albo nie zdaje sobie z czegoś sprawy (proszę bez uszczypliwości).

W regulaminie loterii jak byk jest napisane że nawet w przypadku wygranej nikt nie wysyla do Ciebie wiadomości. Twoim obowiązkiem jest sprawdzanie statusu sprawy i bycie na bieżąco z aktualnościami. Uscis to taki moloch który naprawdę nie interesuje się tym że ktoś nie przegląda newsow.  Jak wpisałem w Google diveristy lottery to już w pierwszym linku była informacja że z powodu błędu trzeba wysłać jeszcze raz zgłoszenie. Na tym forum też wiele osób o tym wiedziało. 

To tak jakby ktoś chciał pozwać uscis bo wygrał w loterii ale nikt go nie powiadomił i zgłoszenie przypadło. 

Więc tak - nie zainteresowanie się sprawa przez kilka miesięcy jest jak najbardziej problemem tylko i wyłącznie zgłaszającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly6 napisał:

można być wściekłym ze tak wyszło lecz to niech będzie nauczka dla innych ze nawet w USA różnie jest i należy swoje sprawy pilnować.

Nie tylko w USA trzeba swoich spraw pilnować sly. Niestety są na tym świecie ludzie (czasami mam wrażenie, że jest ich coraz więcej), którzy są bardzo roszczeniowi i uważają, że inni będą coś robić za nich, bo im się "należy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, haneczka019 napisał:

Nie tylko w USA trzeba swoich spraw pilnować sly. Niestety są na tym świecie ludzie (czasami mam wrażenie, że jest ich coraz więcej), którzy są bardzo roszczeniowi i uważają, że inni będą coś robić za nich, bo im się "należy". 

odniosłem się do tego co czasami tutaj można czytać ze tam luz blues a jednak tak do końca nie jest. Tak nie wszyscy tak piszą o luzie ,dobrze że czasami jest kubel zimnej wody wylany by pokazać co może zrobić życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mola napisał:

Chodzi o problem z systemem, który się pojawił na początku października. Było to chyba dyskutowane kiedyś na forum. Tu jest informacja ze strony loteryjnej:

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 was closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they did not count as a duplicate entry. A new full entry period began at noon, Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and ran until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period were accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10.

OP się nie zorientował w porę, że zgłoszenie mu anulowano i że musi wysłać jeszcze raz.

Szkoda, że to jednorazowa akcja. Jak dla mnie mogliby częściej wywalać tą bazę... najlepiej tak pod koniec czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stalindg2 napisał:

Natomiast jeśli rzeczywiście nie była to jego wina, to wskaż mi proszę argumenty za nie ubieganiem się o zadośćuczynienie? Może nie wiem o czymś, albo nie zdaje sobie z czegoś sprawy (proszę bez uszczypliwości).

1. Nie finansujesz loterii, nie poniosłeś kosztów finansowych. Odszkodowanie odpada, a koncepcja zadośćuczynienia również polega na przywróceniu stanu pierwotnego przed zaistnieniem szkody. 

2. Vide co Roelka napisała. To w zasadzie powinno być No1.

3. Agencje rządowe, federalne i stanowe maja ‚immunity’ od pozwów sądowych. Zeby pozwać taka agencje najpierw sąd musi wyrazić zgodę na to i daje ja tylko w ścisle określonych przypadkach. Cierpienia psychiczne milenialsa nie są jedna z nich. 

4. Pozew możesz złożyć, zostanie uznany za ‚frivolous’ i jeszcze możesz zarobić karę.

4. Tak, dużo nie wiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

koncepcja zadość uczynienia również polega na przywróceniu stanu pierwotnego przed zaistnieniem szkody. 

Stan pierwotny nie został przywrócony...

Wcześniej była szansa wygrania w loterii, po skasowaniu zgłoszenia i nie poinformowaniu o tym fakcie , tej szansy nie ma... być może na zawsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro loteria byla dla ciebie taka wazna, to trzeba bylo sprawdzac regularnie informacje i stan wniosku. Awaria byla sytuacja losowa i cos takiego po prostu zawsze moze sie zdarzyc.

Jak ja czekalam na swoja wize K1, to sprawdzalam status codziennie - mimo iz wiedzialam, ze petycja nie zostanie zatwierdzona przez kilka kolejnych miesiecy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet stracił szansę na loterie z nie swojej winy. Nigdzie nie ma informacji o konieczności śledzenia tego co se dzieje aż do maja. a tak btw. to taki kwaśnym polactwem bije że masakra, zamiast pocieszyć to każdy dogryza i swoją szpilę stara się upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...