Skocz do zawartości

Podroze nielegalnych po US


jolis@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1/22/2018 o 11:30, jolis@o2.pl napisał:

Byly juz trzy razy na Hawajach. Teraz obawiaja sie lotniska JFK.

 

Realia się ostatnio zmieniły. Nie musi to być koniecznie JFK a np. zwykły autobus Greyhound'a:

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/kontrola-dokumentow-w-autobusie-pasazerce-grozi-deportacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
27 minut temu, jolis@o2.pl napisał:

Tylko tak, dla tych  (nielgalnych) ktorzy  obawiaja sie podrozowania turystycznego po US,  moje dziewczyny byly na Hawajach wrocily szczesliwe i zadowolone z podrozy .

Tak było kiedyś. Za Obamy ścigano tylko pewne, wyselekcjonowane grupy nielegalnych. Obecnie na celowniku ICE jest każdy imigrant bez papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię takie historie ze mi nic nie jest.. Za to fora są pełne historii ze podróż jedna i koniec snu amerykańskiego.. A jaki to procent ma osób ma taki koniec to inna sprawa.

ważne by tego być świadomym co się może wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RobertNYc napisał:

Tak było kiedyś. Za Obamy ścigano tylko pewne, wyselekcjonowane grupy nielegalnych. Obecnie na celowniku ICE jest każdy imigrant bez papierów.

Fakt że teraz się słyszy o deportacjach ale moim zdaniem za Obamy było tak samo jak nie gorzej.  Co jakiś czas słyszało się że ICE zatrzymało greyhounda na 75 (pomiędzy Miami a Naples), czy że co jakiś czas wpadali do Walmartu też w tamtych okolicach. Także kontrole były, są i będą... 

Im się udało - nie znaczy że wszystkim się uda.  Lata, lata temu przy locie na Hawaje (na w&t) babeczka na lotnisku nie chciała mnie puścić bo stwierdziła że mam nie ważną wize ;-/  Musiałam się tłumaczyć że daty na J1 dotyczą pozwolenia na prace. Może się trafi na taką zakręcona urzędniczkę jak ja, lub na kogoś upierdliwego i wtedy odechce się im kolejnych wojaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pavka napisał:

Jakoś w moich kręgach panowało przekonanie, że każda kontrola - zwykła policja na drodze może zweryfikować legalność pobytu... ? niezależnie czy to jest 100 mil od granicy ...?:) 

To akurat jest błędne przekonanie. Policja w USA nie ma w ramach swoich kompetencji kontroli legalności pobytu. Od tego jest ICE. A do 100 mil od granicy-Border Patrol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, RobertNYc said:

To akurat jest błędne przekonanie. Policja w USA nie ma w ramach swoich kompetencji kontroli legalności pobytu. Od tego jest ICE. A do 100 mil od granicy-Border Patrol.

Zalezy gdzie:

https://www.usatoday.com/story/news/nation/2017/05/03/texas-sanctuary-cities-bill-immigration-status-police/101268244/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...